E-dergimiz İçin Ekip Kuruyoruz

ÇD e-dergi yapımcılık

E-Dergi Takımı
18 Eki 2012
7
222
Merhaba Çizgi Diyarı dostları. Uzun süredir ara verdiğimiz e-dergimizi sizlerden gelen yoğun talep sonrasında yeniden hayata geçirme kararı aldık. Yalnız bizim ekip arkadaşlarına ihtiyacımız var. Öncelikle belirtelim ki daha önce e-dergi'ye emek vermiş bütün yazar ve çizerlere kapımız sonuna kadar açık. bunun yanında yeni dostları taze kanları bekliyoruz. Çizgilerinizle, inceleme araştırma yazılarınızla, film kitap yazılarınızla hepinizin desteğini bekliyoruz. İlgilenenler bu başlık altına başvurularını yapabilirler. Şükür kavuşturana diyelim :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

f.erince

Süper Üye
6 Eki 2009
521
2,680
Uygun kısa senaryo çalışmaları iletilirse ben severek çizimlerimle destek olurum. Senaryo benlik bir iş değil galiba.Takım işi olması daha iyi olabilir.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,618
Hadi bismillah, umarım güzel bir ekip kurulur ve e dergimiz başlar.

Elimden ne gelirse zaman içinde yardımcı olmaya çalışacağım.

Şimdiden destek verecek tüm dostlarımıza teşekkürler.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,045
75,455
hiçbiryerde :)
Bir çok dostumuzu biliyorum,
yazı yazabilecek, ilginç konular
önerebilecek vs. El birliği ile
daha güzel bir dergimiz neden
olmasın?
Küçük birer katkıyla büyük
sonuçlar alabiliriz, alacağız, biliyoruz :)...

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,748
İstanbul
Bu çok yerinde bir karar oldu. Dergiye yönelik oluşan isteğin dışında, bir de forumda bir enerji birikmesi olduğunu düşünüyorum. Bu enerjinin akacağı doğru yer e-dergi bence. Makaleleriyle, araştırma, incelemeleriyle, çizimleriyle, şiirleriyle, öyküleriyle, ... katkıda bulunabilecek çok isim olduğunu biliyorum.

Daha önce sadece bir çeviri-balonlama çalışmasıyla destek olabilmiştim e-dergiye. İstenirse, ihtiyaç duyulursa her ay yine özgün bir eser seçerek yapacağım çeviri-balonlama faaliyetiyle destek olmaya çalışacağım.

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,147
İstanbul
Tek kelimeyle çok olumlu bir girişim!
Kendi adıma, (mesaili çalışmaya devam etmekle birlikte) teknik konularda ve özel hobim olan sinema ve sinemada çizgi karakterler gibi yazılarla destek olabilirim.
Hayırlı uğurlu olsun diyelim...

Son düzenleme:

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Bir "Şerifamca" köşesi olursa bende bişiler yaparım bak :)

Not: "bişiler" dediysek de espiri olsun diyedir, bir şeylerden kastımız elimizden ve yüreğimizden ne gelirsedir...

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,227
Kamlançu
Çizgi Diyarı'nı ilk keşfettiğim zaman sadece Conanları indirmiş ardından ilk olarak e-dergileri okumuştum. Hatta "yoruldunuz mu, neden bıraktınız?" gibi bir mesaj yazdığımı hatırlıyorum. Şimdi böyle bir güzelliğe katılma imkanı çıktığına göre, "Deftere benim adımı da yazın, ben de varım." diyorum. Herkese kolay gelsin :)

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
İlgilenirseniz, Çizgi Diyarı'ndaki gerçek kişilerin yaşadıkları hayali bir macerayı mizahi bir dille kaleme alabilirim.

Bir zamanlar, "Çizgi Diyarı çizgi romanı" için düşünüp senaryoyu hazırlamıştım. Çizer bulup çizdiremeyince elimde kaldı. Yer veririz derseniz, oturup öyküye çeviririm.

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Mustafa abi bana tekrar ekibi topluyoruz dergiye devam edicez deyince çok sevinmiştim, inşallah Allah izin verirse uzun süre devam ederiz. Bu derginin yeri benim için hep ayrı olmuştur. Hepimize hayırlı olsun. Hayırlı Ramazanlar.

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,546
Değerli dostlar, dergimizin ekibi hemen hemen hazır, hala aramıza katılmak isteyen varsa kapımız açık, lütfen talebinizi buraya belirtiniz biz sizlerle iletişime geçeriz. Yazınızın, öykünüzün ya da çiziminizin dergide yer almasını istiyorsanız, haberlerinizi bekliyoruz.

strange

Yeni Üye
18 Mar 2011
24
62
Mersin
Kısa senaryolar verilirse ben de güzel bir çizgi romanla yardımcı olabilirim. Elimden geldiğince bir çizgi romana imzamı atarım. Babam* gibi, benim de hikaye konusunda pek iyi olduğum söylenemez :) Ayrıca böyle güzel bir dergiye destek çıkmaktan zevk duyarım...
*Babam: f.erince

Son düzenleme:

MOYAR55

Yeni Üye
28 Ağu 2022
12
9
çok güzel olur bu işe gönül verenler el birliğiyle olursa ilerlemede kaydedilir. Elinden gelen buraya gönül verebilir.haydi hayırlısı.

MOYAR55

Yeni Üye
28 Ağu 2022
12
9
elimde kendime ait kısa senaryolar mevcut yalnız onları karikatürize edilmesi gerekir.ekipte mutlaka senaryoya göre bunu yapılandırabilecek kişi veya kişiler mevcuttur. benimde katkım olsun isterim.