Çizgi Diyarı e-dergi Sayı 16

ÇD e-dergi yapımcılık

E-Dergi Takımı
18 Eki 2012
7
221
Fırından yeni çıktı. Sıcacık ve samimi. Büyük bir emeğin ve ekip çalışmasının ürünü olan Çizgi Diyarı e-derginin yeni sayısını gururla sunuyoruz. İster Online olarak okuyun, ister indirip cbr olarak okuyun. Nasıl okursanız okuyun, ama keyifle okuyun. İyi seyirler.

kapakforma.jpg

Son düzenleme:

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,829
Verilen bu emek de bizim de bir katkımız olmasını arzu edenlere teşekkür eder Allah utandırmasın derim.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Yapmayın kardeşlerim,
kaliteyi bu kadar yükseltmeyin(!)
Böyle giderse rekabet edecek muhatap bulamayacağız.
Rekabet olmayınca tat tuz kalmayacak.
Tat tuz olmayınca, başlayacağız kendimizle rekabete...
Kendimizle rekabete başlayınca kendimizi de aşmaya başlayacağız.
Kendimizi aşınca haydi rekabet kayacak yurt dışına...
Sonra ne olacak; orada uğraş dur!
Yapmayın be kardeşler, kaliteyi bu kadar da yükseltmeyin(!)

Emeği geçen tüm dostları sevgiyle selamlıyor,
ve tebrik ediyorum.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
beklediğim e dergi nin yeni sayısı bayimiz de.
üstelik bir de elektronik . ustaları da teknik ,
edebi, sosyolojik.çizgi roman anlatımları, makale,
derlemeler, zengin çeşitlilik.çifte bayram oldu.
teşekkürler arkadaşlar.

okan1964

Onursal Üye
27 Ağu 2012
689
933
Böyle bir emeğin yanında , bizim amatörce başladığımız balonlamaya bakıyorum da, söylenecek tek söz dahi bulamıyorum .
Ellerinize sağlık , nice yeni sayılara...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Dergiyi görünce insanın bir an önce eline alası geliyor, ekrandan fırlayacak gibi..Hele Özgün Kapak ve düzenlemesi mükemmele yakın olmuş, bir eleştirim olacak sunum yazısındaki imla ve noktalama hatalarını hiç beğenmedim. Cemre, Zeynep ve Cihan Türe'nin yazıları keyfimi yerine getirdi.. Cihan'ın öğütlerini bir an önce uygulamam gerek.. Cam adam için bir de benden çok yaşayın süper kahramanlar, Şarlo'yu zaten çok severdim, Sensei'ye teşekkürler çok güzel bir sunum ve çeviri olmuş..Mustafa Kocabaş röportajı için Mustafa'ya teşekkürler, Hasbi tembeler çok güzel olmuş, Jack London ilk gençliğimin kahramanı, bir kez daha andım, deadlouse yazısını beğendim. Mehmet Ali röportajı güzel, herhangi bir fotoğraf olmaması kötüydü.. Tüm yazılar ve pembe panter güzeldi, Güzeldi ama sanki bir şey eksikti, çizgi roman çevirileri biraz çocuksu kalmıştı sanki..Güzel bir korku çevirisi, bir western, biraz daha yetişkinlere yönelik kısa bir öykü ya da Türk tarihinden bir kahraman olsa daha da iyi olurdu.... Yine de olağan üstü bir çalışma.. Tüm emekçilerine teşekkürler, iyi bayramlar..

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,829
Mustafa, ellerine sağlık şahane bir düzenleme yapmışsın bu kadar olur yani. Böyle bir kaliteli çalışmadan sonra yaşadığınyorgunluğu düşünemiyorum bile. çok teşekkürler :):):)

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Mehmet Ali röportajı güzel, herhangi bir fotoğraf olmaması kötüydü.. Tüm yazılar ve pembe panter güzeldi, Güzeldi ama sanki bir şey eksikti, çizgi roman çevirileri biraz çocuksu kalmıştı sanki..Güzel bir korku çevirisi, bir western, biraz daha yetişkinlere yönelik kısa bir öykü ya da Türk tarihinden bir kahraman olsa daha da iyi olurdu.... Yine de olağan üstü bir çalışma.. Tüm emekçilerine teşekkürler, iyi bayramlar..
Abi yapıcı eleştiriler için teşekkürler, bunların bir kısmıyla ilgili bir şeyler yapabilirim sanırım. Türk tarihinden kahramanla ilgili konulara biraz ağırlık vereyim önümüzdeki günlerde... Eleştiri ve yeni fikirler iyi oluyor.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Dergiyi indirdim. Sevgili Cemre'nin yazısını okudum, beğendim. Sonra sevgili Zeynep'in yazısına geçtim. Duygulandım, yazdığı pek çok şeyin benim de öyküm olduğunu fark ettim. Sonra sayfaları birer birer çevirdim. Çok gururlandım. Bu dergiyi "bizim" arkadaşlarımız çıkarıyor, bizim dergimiz bu.

Her sayfa, her yazı özel ilgiyi hak ediyor. Özel bir konsantrasyonla daha uygun bir zamanda didik didik edeceğim dergimizi.

Dergiciliğin ne kadar meşakkatli bir iş olduğunu dostlarımdan biliyorum. Üniversite yıllarıydı. Dostlarımın onca dersin arasında, dergi için nasıl büyük bir çoşkuyla çalıştıklarını biliyorum. Katkısı bulunan tüm dostlarımın aynı yoğunluğu ve dergi çıktığında aynı coşkuyu hissettiğinden eminim.

Yaptığınız şey her türlü övgünün ötesinde. Gururluyum.

İskenderunlu

Onursal Üye
29 Tem 2012
5,347
12,824
iskenderun-Hatay
Dergiyi indirmeden okudum ve çok iyi bir not verdim , özellikle Raven'in aynı zamanda bir karikatürist olduğunu öğrenmiş oldum MisterNo'sunu beğendim, Charli Chaplin çizgi romanını zevkle okudum, Zeynep Bayraktar'ın yazısını da çok beğendim..

merkal

Kıdemli Üye
3 Ocak 2012
131
289
Ankara
Bayram günü çok güzel bir hediyeyi biz okurlarla buluşturan e-dergi takımı arkadaşlara ve forumdaki emeği geçen arkadaşlara teşekkürlerimi yineliyorum. Mükemmelliğe ulaşmak ve onu aşmaya çalışmak için gösterilen çabalar hepsi biz insanlar içindir. Daha iyi ve güzeli bulmak hep birlikte olmamızla mümkün olacaktır.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Ben çok beğendim.
Emeği geçen tüm dostları saygı ile selamlıyorum.
Ellerinize, emeklerinize sağlık.

scorpion

Süper Üye
13 Eki 2009
523
2,652
Sizler sayesinde yeni dergilerle tanışıyoruz ememği geçen tüm arkadaşlara çok teşekkürler.

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,387
tüm emek veren arkadaşlara yürekten teşekkürler
paylaşan forum aynı zamanda üreten bir forum
elleriniz dert görmesin

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
baştan sona keyifle okudum.
(çok güzel hazırlanmış comics bölümlerini biraz atladım).
mustafa kocabaş röportajı,
corto maltese incelemesi,
charlie chaplin biyografisi,
kapsamlı,doyurucu olmuş,
diğer bütün yazılar da -tek tek saymayayım,çok keyifliydi.
bu sayıyı çok beğendim.emek verenler oranında
güzelleşecek daha...
hazırlayanlara çok teşekkürler...

grifit

Aktif Üye
21 Ağu 2011
271
331
bütün dergiler panoya taşınırdı. bu taşınmayınca, gözümden kaçmış. emek verenlerin ellerine sağlık. zaman kaybetmeden, dergimin sayfalarına gömülüp kayboluyorum :)

NadirCevahir

Yeni Üye
8 Eyl 2012
34
33
Her sayfasına çok emek verilmiş belli, ama okuyucu olarak biraz sıkıcı buldum. Çizgi roman dergisinde daha az yazı daha çok çizgi roman görmek isterim, Charlie Chaplin, Hasbi Tembeler ve Pembe Panter için çok teşekkürler.

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Her sayfasına çok emek verilmiş belli, ama okuyucu olarak biraz sıkıcı buldum. Çizgi roman dergisinde daha az yazı daha çok çizgi roman görmek isterim, Charlie Chaplin, Hasbi Tembeler ve Pembe Panter için çok teşekkürler.
Geri dönüş için teşekkürler.

Daha çok çizgi roman derken, çizgi romanla ilgili daha çok şey mi yoksa doğrudan çizgiroman eklenmesini mi kast ettiniz?

14 Ağu 2012
108
664
Ürün fevkalade,
Ekip müthiş,
Konular seçmece.
Doyucu menü....Yeter kardeşim bu kadar mükemmel yapmak zorunda mısınız?
Teşekkürler,tüm ekipte bulunanlara emek verenlere.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Mustafa Kocabaş röportajı güzel olmuş. HEm Mustafa Kocabaş'a hem de yapan arkadaşa özellikle teşekkür ederim. BU sayı ojinal olmuş. Gürsel bey'in karikatürleri de güzel. BAyanların katkısınız daunutmamak gerek. Ellerine sağlık. YEni sayıları da merakla bekliyor olacağım.

algir

Onursal Üye
10 Ara 2009
926
835
Güzel kalpli insanların çok güzel çalışması.Her sayıda bir üyemizle yapılan röportajlar çok ilgimi çekiyor.Arkadaşları daha yakınen tanıma fırsatımız oluyor.
Charli Chaplin Pembe panter ve Hasbi tembel er çok hoş bir sürpriz olmuş.
Tüm emek veren gönül dostlarına sonsuz teşekkürler..
:)

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,387
Asıl adı "Charles Spencer Chaplin" olan şarloyu gördüğüme sevindim
çok ilginç bir hayat hikayesi var
hayatını anlatan filmi izlediğimde şaşkınlık yaşamıştım
o filmi bidaha bulamadım
bakalım onun hakkında neler var bu sayıda
büyük ustalara selamlar..