Çizgi Diyarı e-dergi Sayı 12

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Kaptanın seyir defteri,yıl 2012 nin ilk ayı.e-dergi
dünyaya iniş izni istiyor:)
Merhaba dünyalılar,korkmayın biz dostuz.:)
Herbiri süper kahraman olan dostlarımızın katkılarıyla hazırlanan
dergimiz şimdi podyumda..:)
keyifli okumalar.
12.jpg

akyıldız

Süper Üye
15 Nis 2010
1,773
2,614
bir yaşını tamamlayan dergimiz bize hangi güzel dosyaları getirdi yine , Gelecek sayı yeni yaşını kutlarız herhalde .

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
her ay bu derginin hastasıyım.gün geçtikçe
daha da güzel oluyor..teşekkürler

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,857
Muhteşem bir dergi olmuş...
Emeği geçen tüm gönül dostlarına içtenlikle teşekkür ederim.

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Fevkaladenin fevkinde bir dergi olmuş yav elinize sağlık. Özellikle dramın tavan yaptığı anda son yılların uzay starı Jedi Canını Senin i görmemle kahkahalara boğuldum resmen :d

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,901
e dergiyi incelerken köroğlu hikayesine denk gelince , belki başkalarınında bildiği ama paylaşmak istediğim bir konuyu yazmadan geçmek istemedim. hikaye icabı bolu beyi köroğlunun babasının gözlerini dağlatıyor veya mil çektiriyor vs . .. tabiki işin bir yönüyle hikaye olsada öyle bir olayın mümkünatı yoktur. olay şöyle gelişmiştir. bolu beyi iyi bir at isteyince köroğlunun babası cılız, ayakta zor duran , eti senin kemiği benim tarzında bir tay getiriyor. bolu beyi bakıyor ki at diye istediği şey ayakta durmaktan aciz kemik torbası birşey. canı çok sıkılıyor, zira hem hayal kırıklığına uğruyor hemde işin erbabı birisinin getirdiği, hemde birinci sınıf diye getirdiği atın böyle birşey çıkmasına kızıyor. ve adama hitaben diyorki:
körmüsün be adam ben senden ne istedim sen ne getirdin. bu cümle üzerine lakap geliyor. yoksa bir beyin , ne hükmü var ... ve meşhur hikayeyi bilirsiniz. fatih sultan mehmet yeni bir cami yaptırmak için dünyanın dört bir tarafından sütunlar getirtiyor. ayasofyanın ihtişamını gölgeletmek istemeyen mimar sütunları kısa kestirince fatih de adamın ellerini kestiriyor. mimar mahkemeye verince kadı hızır bey fatih sultan mehmetin ellerinin kesilmesine hükmediyor. cihanı titreten bir osmanlı padişahının bile kadı huzurunda tir tir titrediği bir zamanda bir beyin her hangi bir insana zulmetmesi inanılacak ve görülebilecek birşey değildir , kaldıki bir at yüzünden gözlerini kör edebilsin.

Vergilius

Onursal Üye
25 Nis 2009
5,689
4,827
En sevdiğim şey dergimizi okumak ve incelemek.Verilen emek büyük ve çok değerli.Ellerinize sağlık değerli dostlar...

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Emek verenlere çok teşekkür ediyorum. Keyifle okuyacağım.

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Gerçekten güzel dilekleriniz için sağolun ama hiç mi eksiğimiz gediğimiz yok yav. Ya da bakın şunu şöyle yapsanız, bunu da ekleseniz dediğiniz hiç mi bir şey yok?

Lütfen öneri ve eleştrilerinizi eksik etmeyiniz.:rolleyes:

exodus

Aktif Üye
22 Tem 2010
334
112
Gerçekten güzel dilekleriniz için sağolun ama hiç mi eksiğimiz gediğimiz yok yav. Ya da bakın şunu şöyle yapsanız, bunu da ekleseniz dediğiniz hiç mi bir şey yok?

Lütfen öneri ve eleştrilerinizi eksik etmeyiniz.

Kapağa koymuşken Galen Marek'ten bahsetseydiniz keşke :)

kemalettin

Onursal Üye
13 Eyl 2011
489
2,338
Hazirlayan tum arkadaslari tebrik ediyorum

Ayin Konugu Bakuninle Buyuk Beyaz Arkadasin yaptigi roportaj en begendigim icerikti.

ikinci begendigim ise Uzay Yolu diyebilirim

Bundan sonraki sayilarda hic eksilmemesini istediklerim:
1) Olmazsa olmaz Roportajlar
2) Renkli Cizgi Romanlar

algir

Onursal Üye
10 Ara 2009
926
835
Böyle mükemmel bir şekilde hazırlanmasında emeği geçen tüm dostlara sonsuz teşekkürler..:Ğ:Ğ:Ğ

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Tüm cizgi diyarı ailesine hayırlı ve uğurlu olsun. Bakunin reportajı gerçekten çok hoş olmuş. Arkadaşlarımızı bu şekilde daha iyi tanıma fırsatı buluyoruz. Derginin kesinlikle "olmaz ise olmaz" parçasıdır diye düşünüyorum. Tüm arkadaşlarıma emekleri için teşekkürler ve okuyan her bir çizgi roman aile üyesine sevgiler.​

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Biraz geç kalmış bir teşekkür mesajı bu...
Ancak okumaya fırsatım oldu, okumadan yorum yapmayayım dedim.
Emeği geçen bütün dostlara teşekkürler. Yine güzel bir sayı olmuş.
Bu arada Kaptan'ın ilk 10 listesinde İtalyanların ezici üstünlüğünü görmüş oldum :D ve Kaptan'ın çevirdiği ''İlkel Bir Gezegene Ziyaret'' kısa çizgi romanı çok etkileyici buldum. Cihan'nın ''Uçan Kahramanlar'' yazısını da çok beğendim.

James Bond

Yeni Üye
2 Mar 2016
46
72
Superman muhammad ali çizgi romanı hiç şüphesiz çizgi roman tarihçesinin en kült çizgi romanlarından biridir bu çizgi romanı çocukken sipariş ettiğimde yaşadığım hazzı ve çizgi roman elime geçince hissettiğim mutluluğu daha dün gibi hatırlıyorum heyhat zaman ne çabuk geçmiş bu çizgi romanı çocukken okumuştum şimdi ise 41 yaşında orta yaşlıyım ve devir teknoloji devri çizgi roman elime geçtiğinde internet yoktu şimdi ise internet var ve aradan geçen bunca yıl sonra bu eşsiz çizgi romanın maalesef kıymet bilmez ellerde nasıl katledildiğini anladım çünkü kapak fotoğrafı kırpılmış toplam 7 sayfa ise kitaba konmamış kim yaptıysa bu katliamı ona lanet olsun sonsuz kere lanet olsun bilka yayınlarına da bu çizgi roman için verdiğim para haram zıkkım olsun.

Aşağıda tek tek yayımlanmayan sayfaları açıklamalarla yazdım ve o sayfaları link atarak yükledim. Sağolsun bir arkadaş çizgi romanı bilkadan aynen yayımlamış ama bu haliyle içime sinmedi ve bende eksiksiz orijinal sayıyı yükledim.

İşin acı tarafı sevgili raven e dergide 9 10 11 12 sayılarda macerayı orijinalinden eksik sayfalarda olmak haliyle güzel bir çeviriyle bir yere kadar getirmiş ama muhammad alinin scrubbların diktatörünün kendisine hunyayı kaçıncı raundda yeneceğini sorması ve söylediği raundda yenemezse dünyayı yok edeceğini söylemesi üzerine muhammad ali'nin çok cesur ve sinirli bir şekilde hunya'yı kaçıncı raundda yeneceğini söyleyip meydan okuduğu sayfadan sonra yüklememiş umarım kaldığı yerden devam eder ve eksik bıraktığı işi tamamlar.

Ben bu çizgi roman hak ettiği değeri bulsun diye yapabileceğimin en iyisini yaptım ve 4 ayrı formatta bu çizgi romanı yükledim önce bilka yayınlarının eksik sayfalar olan çizgi romanını yükledim ki o zaten sitede var.

Sonra bilkanın eksik sayfalar olan çizgi romanına ravenin sayfalarını ekledim böylelikle macera eksik olan 6 sayfa da türkçe balonlanmış olarak eklenerek tam haliyle türkçe balonlanmış olarak tamamlandı.

Birde ayrıca maceraya benim gibi önem verenler için macerayı orijinal olarak yükledim.

Son olarak ravenin eksik bırakması içime sinmediğinden ravenin yarım bıraktığını bilkadan tamamladım ama umarım raven kendi yarım bıraktığını kendi tamamlar.

Bu macerayı siteye yükleyenlere teşekkürler ederim macerayı çok gerzekçe 7 sayfa eksik yayımlayan bilka elemanına ya da elemanlarına da lanet ederim.

Herkese bol çizgi roman dolu günler dilerim.

bilkanın yayımladığı Supermen Muhammed Ali Karşıkarşıya çizgi romanındaki eksik sayfalar açıklamalarıyla (hani derler ya balık baştan kokar daha en başta başlık yanlış muhammad muhammed yazılmış karşı karşıya ayrı yazılacağına karşıkarşıya olarak bitişik halde yanlış yazılmış)

muhammad ali'nin superman (klark kent kal-el) e boks dersi verdiği sayfa

scrubbların boks şampiyonu hunya'nın aniden belirerek muhammad ali ve superman'i (klark kent kal-el) şaşırttığı sayfa

her sayfanın yayımlanmaması okuyucuya büyük terbiyesizlik adilik hele bu sayfa nasıl yayınlanmaz superman'in (klark kent kal-el) muhammad ali'ye boks maçını fena dayak yiyerek kaybetmesinden sonra sedyede yüzü ağır yaralı halde yattığı sayfa

superman'in (klark kent kal-el) uzay gemisine götürülmek üzere muhammad ali'nin soyunma odasından çıkmasını bekleyenlerin olduğu sayfa

superman (klark kent kal-el) muhammad ali boks maçının galibi muhammad ali'nin scrubbların boks şampiyonu hunya ile yapacağı boks maçının önemini anlatan jimmy olsen'i dinleyen ve izleyen dünyalıların ve uzaylıların olduğu sayfa

muhammad ali'nin scrubbların diktatörünün kendisine hunyayı kaçıncı raundda yeneceğini sorması ve söylediği raundda yenemezse dünyayı yok edeceğini söylemesi üzerine
muhammad ali'nin çok cesur ve sinirli bir şekilde hunya'yı kaçıncı raundda yeneceğini söyleyip meydan okuduğu sayfa

olay sadece eksik olan bu 6 sayfa değil hangi iş bilmez kahpe adi bu çizgi romanı orijinalinden uzaklaştırıp mahvettiyse aha işte o kahpe kişi kahpelikte sınır tanımamış kapak fotoğrafını da kırpmış işte bu da kapak fotoğrafının kırpılmamış olduğu sayfa

süzme kahpe arkadaş çizgi romanın orijinalinde olan mükemmel bir sayfayı da hangi akla hizmetse sansürlemiş yayımlanmayan sayfada kapak resmindeki herkes boş illüstrasyon olarak çizilmiş numaralandırılmış ve tek tek hepsinin isim soyadla yayımlandığı sayfa

Superman Vs Muhammad Ali (bilka yayınlarının eksik sayfalar olan çizgi romanı)

Superman Vs Muhammad Ali (bilkanın eksik sayfalar olan çizgi romanına ravenin sayfalarını ekledim)

Superman Vs Muhammad Ali (orijinal)

Superman Vs Muhammad Ali (ravenin yarım bıraktığını bilkadan tamamladım)

Son düzenleme:

James Bond

Yeni Üye
2 Mar 2016
46
72
sevgili raven macerayı e-dergi 12. sayıdan sonra devam ettirmediği için konuyla burası da alakalı olduğundan yazdıklarımı buraya da koydum