Çizgi Diyarı e-dergi Sayı 07 - Yaz Özel Sayısı

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Merhaba,
Yaz özel sayımız işte karşınızda.
Yeni katılımlarla güçlenen kadromuz sizlere yaz keyfinizi armağan ediyor.
Okuyup keyfini sürün,yorumlarınızı bizimle paylaşın lütfen.
İlk günden ber yükselen çizgimize gösterdiğiniz ilgi için ekip arkadaşlarım adına teşekkür ederim.
son gün itibarıyla toplam tirajımız 6400 cıvarında ve sürekli ilginiz sayesinde artıyor.
Bu yaz sayısıyla birlikte bizde tatil için izninizi rica ediyoruz.
Eylül de yeni bombalarımız ve sürprizimizle tekrar görüşmek üzere.:)(İPUCU,belkide dergimizi dijital ortamda değilde elimize alarak okuyabileceğiz:))

sayi7.jpg

Vergilius

Onursal Üye
25 Nis 2009
5,689
4,827
Çok keyifle takip ediyorum ve yüce emeklerinize çok büyük saygı duyuyorum.

Kroker

Süper Üye
27 Nis 2009
1,742
2,225
Kapak müthiş görünüyor, hemen indirip okumalı. Bu yaz sıcağında bizim için saatlerini bilgisayar başında geçiren tüm dostlara sonsuz teşekkürler.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,854
Beklenen güzel dergimiz geldi inşaallah elimize alıp okumakda nasip olur
Emeği geçen herkese gönül dolusu teşekkürler

memoli4179

Yeni Üye
1 Haz 2011
50
8
Emek veren herkese çok teşekkürler...

Bu eşsiiz paylaşımları yapanların en güzel tatilleri hak ettiği muhakkak...

Eylülde kalınan yerden devam... :D

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
Sertab Erener dağda, bayırda kütür kütür internete bağlanabilirken, şehir merkezinden 40 km. uzaktaki ovada çekemeyen hattımdan dolayı indiremedim şu ana kadar ama verilen emeğin ne çok olduğunu en iyi bilenlerdenim. Haldun Sevel röportajını merakla beklemekteydim. Her sayıda mükemmellik sınırını yukarılara çeken bu çalışmada emeği geçen tüm dostlara en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,161
4,967
Dostlar; gerek e-dergi, gerek diğer çalışmalarınız için sonsuz teşekkürler. Emeğinize sağlık.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Sabırsızlıkla beklemekteydim..
Çok güzel bir kavuşma olacağının hayallerini kurmuştum..
Hele iki aylık ara
daha da mükemmel hale getirecekti..
Merakla ve sabırsızlıkla sayfalar arasında dolaşmaya başladım..
Haldun SEVEL söyleşisi mükemmel
tek kelime ile profesyonel işi..
çeviriler güzel
tanıtımlar iyi
eskiler yeniler hepsi güzel
ama ben niye mutsuzum
neden bir gariplik var..
çünkü yetmiyor kardeşim..
Son sayfaya geldiğimde niye arkası yok diyorum..
Az geliyor doyamıyorum..
Herkese teşekkürler..
Verilen büyük emek ve fedakarlık için..
Güzel bir dergi için..
Saygılarımla..

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,510
Beğeni ve eleştiriler güzel ...daha güzeli nedir biliyormusunuz dostlar hiç bir çıkar gözetmeden çizgiroman adına yapılan çalışmalardır .Emeğin sevgiye dönüşmesidir.Tüm dostlarıma teşekkür ediyorum.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Yaz sayısında emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ederim.
Haldun Sevel ropörtajı fevkalade olmuş.
Büyük üstadın Ustura Kemal'i yeniden yayınlayacak olması çok güzel haber.
E, biz de beklemek düşüyor.

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Sevgili arkadaşlarım,bu harika derginin hazırlanmasında emeği geçen
tüm arkadaşlarımı can-ı gönülden kutluyorum.Kapağından son sayfasına kadar
çok güzel olmuş.
Sevgili Büyük Beyaz kardeşimin ipucundan hareketle,dergiyi elime alıp
sayfalarını keyfimce karıştıra karıştıra okuma zevkini tadacağım günleri
sabırsızlıkla değil büyük bir sabırla bekleyeceğim.Bir kez daha belirtme
gereği duydum;kapak çok güzel olmuş.İyi akşamlar diliyorum.

dezocan11

Çeviri & Balonlama
10 Kas 2009
163
225
İzmir
valla bekliyordum uzun zamandır, okuyup acısını çıkartayım bari,

Emeği geçen herkese çok teşekkkürler.

denz89

Yeni Üye
8 Tem 2010
51
5
Her sayfası, her satırı ayrı güzel, buram buram emek ve sevgi kokuyor, Haldun Sevel röportajına bayıldım, kuşakları birbirine bağlayan bir çalışma olmuş. Hepsi için çok çok teşekkürler iyi ki varsınız.

lenin

Yeni Üye
20 Mar 2011
5
3
yav arkadaşlar ben anlayamıyorum sizi martin mysterenin bir serisini okudum büyükboy ama hiç ilgimi çekmedi ben yeni kuşağım ondanmı bilmem 19 yaşındayım henüz sizler belki eski kuşaksınız ama şu martin mystere ve tex teksas nasıl ilginizi çekiyor anlamıyorum fumetti olarak ilgimi sadece 2 seri çekiyor birisi greystorm diğeri dampyr kızmayın ama bu serilerin dışındaki diğer serilerin hiçbirisi ilgimi çekmedi fumettilerden.Diğer yandan birbirinden güzel çizimlerle ve dahiyane senaryolarla oluşturulmuş bir manga ve manhwa kültürü var bakın liar game,shamo,one piece,death note,fma,sun-ken rock ,jackals,veritas,claymore,lovely complex her yönden müthiş bir dünya.Diğer alanda graphic novel dünyası frank miller sin city Alan moore watchmen,v for vendetta Neil gaiman sandmanı cok övüyorlar.Yani mangalara forumda hiç ilgi gösterilmediğinin farkına vardım bence bir göz atın.Öteki yandan fumettinin bence artık tarzını kökten ve nihai bir biçimde değiştirmesi gerek italyan çizim tarzı çizgiroman dünyası için bir farklılık bir zenginliktir ama konular değişmeli bence kahraman odaklı sürekli hikaye tarzı yerini hikaye-kahraman odaklı limitli hikaye ye bırakmalıdır.Bunun en müthiş örneği de greystorm'dur kanımca.İtalyan çizgiroman piyasası 21.yüzyılın 50-60 yıl gerisinden geliyor bu da yarım asır ederki çok büyük bir fark.bakın 10-15 yıl süren belirli bir senaryo üzerine oturtulmuş mangalar var.Hiç sırıtmıyorlar başkahramanlar ölebiliyor ve mükemmel bir tat veriyorlar.Ama siz hala o müthiş manga kültürü yerine yarım asır geriden gelmeyi yeğliyorsunuz üzücü ! martin mystere nin texin tommiksin zamanı çoook gerilerde kaldı artık çizgi roman piyasası graphic novel ve seçkin mangalarla yoluna ilerliyor.italyanlarda bunu farketmiş olacakki greystormla kendilerini bu piyasaya dahil ettiler e ne diyim helal olsun.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
sevgili lenin,
fikirlerini bizle paylaşman çok güzeldi.ama hepimizin ortak noktası çizgiroman olduğuna göre
gerisi teferruat.
forumda kalıcı olmanız dileğiyle:)

lenin

Yeni Üye
20 Mar 2011
5
3
sağol büyükbeyaz sende haklısın herkesin zevki ayrı sonuçta hepimizin ortak noktası çizgiroman

kmltuncer

Süper Üye
12 Eki 2009
1,038
2,458
Yalova
Her sayı mükemmele daha da yaklaşıyor.Merakla yeni sayıyı bekliyoruz.Emeği geçenlere sonsuz teşekkürler.Sağlıcakla kalın....

arihanu

Kıdemli Üye
5 Eki 2010
208
505
lenin çizgiroman diyince bana da tat verenler sadece amerikan olanlar açıkçası ama tabii ki manga apayrı bir kültür. naruto vazgeçilmez :D

thunder

Aktif Üye
15 Şub 2010
353
54
Bu çok değerli paylaşımlara emek verip bizleri bu kitaplarla buluşturan herkese çok çok teşekkürler,ellerinize sağlık

duvarsürüngeni

Aktif Üye
28 Ağu 2011
446
1,053
Harika! İndireceğim,ancak kapakta konu başlıklarında biri büyük biri küçük biraz ince biraz kalın yazılar sürekli farklı olmuş.Onlar tek bir tipte olsa daha güzel olacağını düşünüyorum.Elimize alacağımız bir çizgi dergi olması ise beni çok heyecanlandırıyor...Umarım bu işi gerçekleştirebilirsiniz. :)