Çizgi Diyarı e-dergi Sayı 04

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Çizgi diyarının değerli dostları,
yapımında büyük keyif aldığımız e-dergimizin yeni sayısını sizlere sunuyoruz.
yeni katılımlarla sürekli güçlenen kadromuzla, diyarımız bünyesinde bir kıvılcımla başladığımız,yapsak nasıl olur diyerek çıktığımız bu yolda gösterdiğiniz ilgiye e-dergi olarak şükranlarımızı sunuyoruz.
Her sayıda kendini aşan dergimizi inceleyin,keyfini sürün ve düşüncelerinizi lütfen bizimle paylaşın.
Sizlerin önerileriniz,istekleriniz yol haritamız olacaktır her fırsatta dile getiriyoruz.
Aldığınız keyif,yüzünüzdeki tebessüm tüm yorgunluğumuzu unutturacaktır herkese
iyi seyirler.
3.cü yılını kutlayan diyarımızın sizlere armağanı olsun.
Yeni sayımızda görüşmek üzere:)

sayi4.jpg

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Daha kapakta insanı kendisine bağlıyor,
çok özenli ve büyük bir çabanın ürünü
bu müstesna dergiyi bizlerle buluşturan dostlar,
korkmayın gelecek sizin.
Tek tek ellerinizden sıkıyor, gözlerinizden öpüyorum.
Sağolun, varolun.

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,617
6,031
İstanbul-İzmir
içeriğine bayıldım:)
yok öyle böyle değil hakketten bayıldım yahu:d
özellikle Savok ustanın ve mkurtun söyleşisi bana ayrı zevk verdi.
sheverash, ravage ve diğerleri hepinizin yaptıkları inanılmaz derece güzel.
eh şerif amca yfakda olsa bam telinden bi eleştiri yapacak dimi?
derginin son sayfası olmamış arkadaşlar ..
üzülerek bittiğini farkettik!!!

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,288
LÜLEBURGAZ
çanakkale savaşı dünyanın en kanlı savaşlarından biri olduğu kadar bir o kadar da şanlı... kahramanlık ve fedakarlık dolu savaşlarından biridir...18 mart çanakkale zaferi ve çanakkale şehitlerini anma günü anlam ve önemi yönünden apayrı bir mana ifade ediyor... e-dergimiz de çanakkale temalı olarak bu özel günde yerini aldı... hayırlısı olsun diyor tüm dostlara keyifli okumalar diliyorum... ayrıca bu günün bir başka özelliği, anlam ve önemi daha var... bu gün sevgili büyük beyaz'ın doğum günü... sevgili dostum doğum gününü kutluyor, daima sevdiklerinle bir arada... sağlık, mutluluk, huzur dolu bir ömür diliyorum... mutlu yıllar :29: :)

21afrlc.gif

mkurt

Süper Üye
26 May 2010
1,829
467
Çok güzel bir sayı daha...
Öncelikle pembe renkli e-dergi takımını ve emeği , katkısı olan diğer arkadaşlarıda
tebrik ediyorum.
Çanakkale Zaferimiz münasebeti ile yapmış olduğunuz çalışmalarıda takdir etmek lazım..
Gelecek sayılarda daha güzelleri ile karşılaşacağımıza eminim...
Şimdiden kolaygelsin..
Bu arada Büyük Beyaz Kardeşimizinde Doğum Gününü kutlar. Allahtan nice,uzun ömürler dilerim...

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
arkadaşlar doğum günüm 31 aralık..ama kimliğim de bu günkü tarih var:)teşekkür ederim..

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,288
LÜLEBURGAZ
boşver sevgili dostum... her iki tarihi de resmi ve gayrı resmi doğum günleri olarak kutla :) 31 aralık ta fena değil... ikisi bir arada hem yılbaşı hem doğum günü... nice yıllara :)

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,357
53,636
TAM 35
boşver sevgili dostum... her iki tarihi de resmi ve gayrı resmi doğum günleri olarak kutla :) 31 aralık ta fena değil... ikisi bir arada hem yılbaşı hem doğum günü... nice yıllara :)

Eee yaşlandık artık makine tutukluk yapabiliyor arasıra.Bu arada dergi yine müthiş olmuş.Senin şiirini de çok beğendim senin nezdinde alınteri döken tüm arkadaşlara çok teşekkürler.

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,288
LÜLEBURGAZ
Eee yaşlandık artık makine tutukluk yapabiliyor arasıra.Bu arada dergi yine müthiş olmuş.Senin şiirini de çok beğendim senin nezdinde alınteri döken tüm arkadaşlara çok teşekkürler.

tüm arkadaşların emekleri çok büyük sevgili mehmet ali... rawenx, devrimk, tüm arkadaşlar yine muazzam bir çalışma sergilemişler... dostların büyük keyif alarak okuyacakları bir sayı çıkmış yine ortaya... bizler de ilgi ve destekleri için herkese teşekkür ediyoruz... :)

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Dergi gerçekten harikaydı tüm emeği geçenlere teşekkürler.
Yalnız dergide gördüğüm tekbir hata vardı nazarlık hesabı. Savok söyleşisinde bir yerde ya kesinti olmuş ya da o söyleşi orada bitmiş gibi geldi bana her ne kadar (,) virgülün arkasını arasamda diğer konuya geçilmişti.

Ha birde unutmadan Zagor İstanbulda yoktu çok gücendim haberi(niz) olsun.
Umarım mesaj yerine gitmiştir :d
Hep birlikte daha iyi ve güzel dergilerde buluşmak dileğiyle Allah'A emanet olun...

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Sevgili Dostlarım,
Derginin yeni sayısını böyle mühim bir güne denk getirmek için üç gün bekletmeniz çok büyük bir incelik. Bunun yanında yaptığınız çalışma fevkalade. Emeği geçenlere teşekkür ederim.

ccahitkar

Onursal Üye
30 Eki 2010
4,805
2,617
metu
Bütün emeği geçenleri kutluyorum.Yaptığınız büyük başarı.

Son düzenleme:

BlackBishop

Çeviri & Balonlama
16 Eki 2010
1,523
13,638
Denizli - İstanbul
Emeği geçen herkese Teşekkürler...
Herkes gibi bende dergiyi beğendim ve zevkle okudum...
Ayrıca yine bir çıkıntılık yapıp dikkatimi çeken bir şeyi paylaşacağım...
Derginin sayfa sayısı 65, ancak e-dergi de görülebilecek bir sayfa sayısı :)

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
O da farkımız olsun kardeşim :) Ama sayfa sayısını sabitlemeyi düşünmedik hiç öyle olursa bir şeyler kırpıp biçilmek zorunda kalacaktı. 60-70 arası birşeyler iyidir, tek sayıyla bitse bile...

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,533
Emeği geçen herkese Teşekkürler...
Herkes gibi bende dergiyi beğendim ve zevkle okudum...
Ayrıca yine bir çıkıntılık yapıp dikkatimi çeken bir şeyi paylaşacağım...
Derginin sayfa sayısı 65, ancak e-dergi de görülebilecek bir sayfa sayısı :)
Sevgili Dostum dergi 64 Sayfa, Son sayfa ise bonus olarak konuldu..Dergi bittikten sonra yüzünüzde bir tatlı tebessüm kalsın diye..:)

Kroker

Süper Üye
27 Nis 2009
1,742
2,225
Bütün kalbimle tebrik ediyorum, hani benim de bir katkım olsun diye eleştirecek bir şeyler aradım, bulamadım. Eski kuşak, yeni kuşak her çizgiroman okurunu tatmin edecek doyurucu, özgün konular, özenli işçilik, mükemmele giden kısa sürede olgunlaşan bir dergimiz var gurur duydum. İsim saymayı sevmem az veya çok katkısı olan herkese çok teşekkür ederim, elinize, yüreğinize, beyninize sağlık.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,875
Yine güzel bir dergi,bütün iyi niyetli gönül dostların birleşip çıkarttıkları harika bir eser,herkese emekleri ve özverilerinden dolayı çok teşekkür ederim,elinize sağlık sevgili dostlar...

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Diyarımızın bence artık şahane diye tanımlanabilecek dergisinin hazırlanmasında emeği geçen tüm dostları sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Dostlar harika bir iş çıkarttınız yine ortaya. Yeni sayı ile birlikte bu olağanüstü ekibin bir parçası olacağım için de ayrı bir heyecan ve gurur duyuyorum.
Ellerinize ve yüreklerinize sağlık!

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
Dergi içeriğinde yer alan Serpieri çevirisinde desteğini esirgemeyen Baykuş dostumuza özel teşekkürlerimi sunmak istiyorum.
Daha mükemmele hep birlikte...

designer73

Kıdemli Üye
13 Eyl 2009
120
61
arkadaşlar, her geçen sayıda daha iyiye gidişten ötürü tüm emeği geçenleri kutluyor ve şükranlarımı sunuyorum.

denz89

Yeni Üye
8 Tem 2010
51
5
Kapağından, 65. bonus sayfasına kadar emek verilmiş, özen gösterilmiş olduğu belli, emeği geçenlere teşekkürler. Yalnız devamını dört gözle beklediğim "Zagor İstanbul'da" maceralarını göremedim, benim atladığım bir konu mu var, telif hakkı gibi bir sorun mu oldu anlamadım ama bu konuda hiç itiraz olmamasını yadırgadım doğrusu. Böyle özgün ve bizden bir çizim için bir kampanyamı başlatsak "zagorumu istiyorum" diye. Hatta şimdi burada başlatıyorum.

ZAGOR'UMU İSTİYORUM, LÜTFEN ÇİZMEYE DEVAM ET RAWENX

(Yazdıktan sonra geri dönüp 3. sayıdaki tartışmaları gördüm, görüşlerim hiç değişmedi, halen argonun dozunda olduğunu ve rahatsız edici bir şekilde kullanılmadığını, mizah dergilerindeki argo ve küfürün incilerimizi dökmediğini, rawenx'in ilk eleştiride çizmekten vazgeçmemesi gerektiğini, rawenx çizmiyorum deyince diyar ahalisinin ellerinde pankartlarla sokaklara dökülmesi gerektiğini düşünüyorum.)

Son düzenleme:

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Şiddetle her kelimesine katılıyorum arkadaşım bende onu bekliyorum hem de çok bakalım usta belki döktürür kırmaz bizi :d

Bu arada aramıza tekrar hoşgeldin direnc11 İnşallah hep beraber daha iyi işler çıkarırız.

Baykuş

Yeni Üye
2 Mar 2010
52
26
Bu ayki dergide ilgimi çeken kısımlar şunlardı: Derginin "Aziz Üstel"i Büyük Beyaz'dan röportajlar, Volkan Kopuzoğlu'ndan Asteriks özel dosyası, ve Shevarash'dan Zagor-Koca Pat.

Zaten Asteriks yazısı çıkacağı duyurulduğunda bunu kesin forumun Goscinny'si esprili insan Kopuzoğlu yazıyordur diye düşünmüştüm. "Özel dosya" falan deyince gün yüzü görmemiş çizimler ve bilgilerin sunulacağı bir ziyafete hazırlamıştım kendimi. Açıkçası umduğumdan daha kısa bir dosyayla karşılaştım. İçerik pek geniş tutulmamıştı. Sanki genel bir tanıtıma daha yakın gibiydi. Bunu bir önçalışma olarak kabul ediyor, kendisinden daha ayrıntılı ve uzun incelemeler bekliyoruz. Artık "devegücütazıhızı" şerbeti mi içer, bir kaç gece ekran karşısında mı sabahlar bilemem. Okuyucu isyanlarda.. :)

"Koca Pat" yazısı ise Zagor'un Çiko uyuduktan sonra geceleyin ateşin karşısında otururken yaşadığı kısa bir flash-back'i andırıyor. İnsanların arasıra geçmişlerine dönük yaşadıkları bir "What-if" sendromunu bu kez Zagor'un yaşadığına tanıklık ediyoruz. Aslında Zagor'un dev bir "düşünce balonu" da diyebiliriz bu yazıya. Farklı bir yaklaşım olmuş. Son olarak başlık sanki daha davetkar olabilirdi diye düşündüm okuduktan sonra. Bir de yine başlığın grafik düzenlemesi biraz karışık gözüküyor.

NOT:
Açıkçası siteden indirdiğim kitapları düşünürsek, kendiminkini sözünü etmeye değmez bir katkı olarak görmeme karşın, Bakunin yine alicenaplığını göstermiş. Tercümeye yaklaşımlarımızda ciddi farklılıklar olsa da,önemli olan insana yaklaşımımızdaki paralellikler sevgili Kaptan.

baksi

Yeni Üye
19 Kas 2009
72
14
yeni sayıyı sabırsızlıkla bekliyorum yine çok güzel bir e dergi hazırlıyacağınızdan eminim zorlukların önünüzde yok olması dileğiyle teşekkürler..

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Sevgili abim Baykuş;
hımm biraz mektup girişi gibi oldu yine millet up uzun yazı olacak diye daha yazının en başından okumayı bırakacak ama olsun bir kişi bile okusa kâr kârdır kar da kardır :d

Valla abi şu an yalan olmasın şok oldum ya. İnan yazdıklarımı beğenerek okuyan birilerinin olduğunu sanmıyordum cidden yalan olmasın. Hani işin gerçeği çizgi roman dergisinde tamamen farklı bir mecra olan anime ve manga tanıtmak ve ne derece okunduğunu tahmin etmek çok zor olmasa gerek.

Neyse inan şu an ne diyeceğimi ne yazacağımı bilemiyorum söylediğin o güzel sözler için tek tek teşekkür ederim Allah razı olsun birazcıkda olsa gülümsetebiliyorsam sizleri daha ne isterim ki.
İşin gerçeği şu ki abi o yazı biraz aceleye geldi yav maalesef. Derginin çıkmasına az zaman kala yazmıştım ve de çok derin bir araştırma yapamadım ama emin olabilirsin ki bu güzel yapıcı eleştirini kesinlikle dikkate alacağım sağolasın Allah razı olsun ellerin dert görmesin valla.
Dergi ekibi olarak sizlere güzel bir şeyler sunmak için cidden yoğun bir şekilde çalışıyoruz İnşallah beğeniyorsunuzdur.Tüm ekib adına da tekrar teşekkür etmek istiyorum.

ahhgggkk! Abi daha fazla tutamıyorum kapıyı napacaz yav.Kapının önü ana baba gününe dönmüş, millet çıldırmış.
rawenx: ah ulan ah! Sana dedim dimi şu yazıyı daha uzun, güzel bişeyler katıp yaz diye.
ıhhgg! Yaa ehhg! abi nerden bileyim bu kadar merakla bekleneceğini bilsem daha da çok araştırırdım yine de bayağı araştırdım ama gö... ahhhgggyaaak! Oha! biri tava fırlattı ya abi dikkat et!
rawenx:. . . fiyuuvv!
abi noldu ses ver orda mısın?
rawenx: huuff! ULAN! Şu hengameyi atlatalım görürsün sen. Sıkı tut o kapıyı yoksa halimiz harap
ama..ben..şey..aslın..kem küm böhüüü ıhhggg!

Son düzenleme:

metalmutang

Yeni Üye
16 Nis 2011
3
0
İncelediğim ve gerçekten takfire şayan bir çalışma....

Emeği geçen tüm kardeşlere sonsuz teşekkürler....

Yolunuz daim açık en güzellere layık olmanız temennisiyle...

sanpay

Yeni Üye
7 Kas 2009
5
0
tek kelımeyle mukemmel daha da guzellerını yapmanızı Allah tan dılerım Canakkale sehıtlerını de andık sayenızde hepsının sevgısı ıcınıze ıcımıze dolsun

TheXzeyna

Yeni Üye
30 Nis 2011
2
0
arkadaşlar yardım lütfen: dergi indikten sonra ne ile açmalıyım acrobat reader ile açılmıyor.