E-dergi Asterix içeriği hakkında..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,993
denize sıfır
Sevgili arkadaşlar,
e-dergimizin yeni sayısında açacağımız asterix dosyası için sizlerinde katılımınızı bekliyoruz asterix hakkında her türlü bilgi-belge ve dökümanları yüksek çözünürlüklü resimleri bize ulaştırıp katkıda bulunmanız bizleri mutlu eder..unutmayın bu dergi sizin,hepimizin..:)

bq80twmlhyr9jevs9.jpg

Son düzenleme:

BelaMatador

Onursal Üye
8 Mar 2011
412
4,445
İstanbul
Merhabalar,

İmge kitabevi tarafından yayınlanmış "Asteriks ya da uygarlığın ışıkları" isimli bir kitap var. Henüz okuma fırsatı bulamadım ama kaynak olarak ilginizi çekebileceğini düşünüyorum. Asterix'in orijinal web sitesinde eskiden çok güzel duvar kağıtları vardı. Grafik materyal olarak işinize yarayabilir.

Saygılar,
Bela Matador

Geceyürüyen

Süper Üye
19 May 2010
574
2,087
Umarim isinize yarar,birkac tane ekledim..

Ekli dosyalar

• Asterix[1].jpg
    Asterix[1].jpg
    84.6 KB · Görüntü: 22
  • asterix_2[1].jpg
    asterix_2[1].jpg
    109 KB · Görüntü: 28
  • gemaelde_asterix[1].jpg
    gemaelde_asterix[1].jpg
    31.9 KB · Görüntü: 33
Son düzenleme:

Geceyürüyen

Süper Üye
19 May 2010
574
2,087
Alttaki link yazmissiniz hangi link acaba bahsettiginiz?Mediafireye yükledim oradan indirebilirsiniz bizimde bir katkimiz olsun yeterli..

gurselileri

Guest
18 Tem 2010
2,226
2,294
LÜLEBURGAZ
1979 yılında Tercüman Çocuk Dergilerinde en severek okuduğum kısım asterix'e ait sayfalardı... e-dergimiz için güzel düşünülmüş dosya... asterix büyük küçük herkesin sevgilisi bir çizgi roman kahramanı... :)

Baykuş

Yeni Üye
2 Mar 2010
52
26
"The Complete Guide to Asterix - Peter Kessler"

Bu kitaptaki ilginç ve çok az kişinin bildiği bilgilerden faydalanarak 1 değil en az 5-10 sayı sürebilecek derinlikte ve referans gösterilebilecek bir Türkçe inceleme yapabilirsiniz.

"L'anniversaire d'Astérix et Obélix - Le livre d'or"dan da bir kaç ekleme yapılabilir. Bir kaç tane de Özel Sayı var, onlardan da faydalanılabilir.

Örneğin Emma Thompson'ın çocukken sıkı bir Asterix hayranı olduğunu ya da bazı karelerin meşhur tablolardan alındığını biliyor muydunuz :)

jaujhf.jpg

vov04n.jpg

Geceyürüyen

Süper Üye
19 May 2010
574
2,087
Anniversaire%20Asterix_Obelix.jpg

L'anniversaire d'Astérix et Obélix - Le livre d'or

Asagidan indirebilirsiniz:

Anniversaire D Asterix & Obelix-Le Livre D Or By Toutatix.pdf

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
"The Complete Guide to Asterix - Peter Kessler"

Bu kitaptaki ilginç ve çok az kişinin bildiği bilgilerden faydalanarak 1 değil en az 5-10 sayı sürebilecek derinlikte ve referans gösterilebilecek bir Türkçe inceleme yapabilirsiniz.

"L'anniversaire d'Astérix et Obélix - Le livre d'or"dan da bir kaç ekleme yapılabilir. Bir kaç tane de Özel Sayı var, onlardan da faydalanılabilir.

Örneğin Emma Thompson'ın çocukken sıkı bir Asterix hayranı olduğunu ya da bazı karelerin meşhur tablolardan alındığını biliyor muydunuz :)

jaujhf.jpg

vov04n.jpg

Yapma yav! Bunlarda var mıydı ben bunları unutmuşum bak tüh tüm emek veripte burada paylaşan arkadaşlara teşekkürler valla. Asteriks'i hazırlarken buraya da bakmak aklıma gelseydi güzel olurmuş neyse artık bu haliylede İnşallah beğenmişinizdir. Allah'a emanet olun :d

Sasuke

Yeni Üye
2 Tem 2011
1
0
birisi bana nasıl dergi yapacağımı söyleyebilir mi! hatta nasıl yapacağımı !!!

Son düzenleme:

sirhot

Yeni Üye
7 Kas 2012
3
2
Merhaba sitenize yeni üye oldum.
Asterixin 24 macerasını yıllar önce taramıştım ve bilgisayar arşivimde duruyor ancak hangi başlığa nasıl yüklenir pek çözemedim.

ayrıca bende olmayan 3-5 sayısını da bulamadım. :(