Dergi için istenilen teknik formatlar..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,019
denize sıfır
arkadaşlar dergimiz için gönderdiğiniz bilgi,belge ve dökümanlar için kaliteyi yakalamak adına bazı isteklerimiz olacak..şöyleki,

1- Resimler en az 1000x900 piksel çözünürlükte olacak.

2- Tüm yazılar word formatında yazılacak ve gönderilecek.

3- yazıların içindeki resimler ayrıyeten yukarıda belirtilen çözünürlükte gönderilecek.

4- çizgi romanlardaki balonlar için font vb. sorunlar yaşanıyorsa bir şekilde, balonlar boş bırakılsın ve içeriği ayrıyeten word olarak gönderilsin teknik
ekibimiz ilgilenir..

5- Tarama yapıpta diğer işlemleri bilmeyenler içinde taramalarını aynen göndermeleri yeterlidir, biz geri kalanı ile ilgileniriz..

6-sizlerden gelen word yazılar ve resimler ilk önce grafik tasarım programında işlenecek ve sayfa haline getirilecek, daha sonra onaydan geçtikten sonra jpg'e çevrilecek ve sonrasında cbr formatına çevrilerek son halini alacaktır.

7-Gönderilen dosyaların teknik olarak sorun çıkarmaması için lütfen;

1- Dosya adlarında Türkçe karekter ve (./*- vb.) işletim sisteminin tanımadığı karekterleride kullanmayınız.
2- Mac, Linux vb. donanım ve yazılımlar kullanan arkadaşlarımız dosya adlarını mümkün mertebe basit ve İngilizce karekterlerden oluşacak şekilde yazsınlar.
3- Makalelerinizi lütfen Word olarak gönderin.
4- Resimleri ayrı olarak yukarıda ki normlara uygun olacak şekilde gönderiniz..saygılar.

mystére

Kıdemli Üye
3 Eyl 2010
119
8
6-sizlerden gelen word yazılar ve resimler ilk önce grafik tasarım programında işlenecek ve sayfa haline getirilecek, daha sonra onaydan geçtikten sonra jpg'e çevrilecek ve sonrasında cbr formatına çevrilerek son halini alacaktır.
Bence .png formatına çevirilirse daha kaliteli olur. Gerçi dosya boyutu biraz artar ama daha kaliteli bir dergi için bir kaç mb artsa sorun olmaz diye düşünüyorum.

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
Sevgili Büyük Beyaz,
sabah sabah istek listesi döktürmüşsünüz.
Benim yazı standartlara uygun mudur; soruyorum çünkü teslim edeli epey oldu.
Ne yolladım, nasıl yolladım bir fikrim yok.
Bir daha gönderebilirim ama.