Daha iyi bir e-dergi için...

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Merhabalar, çizgiromana gönüllerini vermiş ve Çizgi Diyarı ailesinin sevgili bireyleri nasılsınız.
Biliyorum biraz fazla resmi oldu galiba niyetim bu değildi aslında ehuehu öhöm neyse :d

Bir kaç gün önce zevkle sömürdüğünüz e-dergimiz hakkında övgü dolu söz ve teşekkürleriniz için e-dergi takımı ve kendi adıma teşekkürlerimizi sunmak isterim.
Yalnız şöyle bir durum var arkadaşlar sizlere daha iyi bir dergi sunabilmek için lütfen özverili bir şekilde olumlu ya da olumsuz yapıcı eleştirilerinizi bizimle paylaşırsanız inanın bize çok büyük yardımınız olacağını umuyorum.

ee birde yanlış anlaşılma olmasın sadece bunu belirtmek için bu konuyu açayım dedim her ne kadar sürç-i lisan ettiysek affola :rolleyes:

Allah'a emanet olun :d

zagorabi

Aktif Üye
28 Ağu 2010
230
332
Şahsen ben kapağın biraz aceleye getirildiğini düşünmekteyim, umarım gelecek sayının kapağı cillop gibi olur...

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Evet kapak aslında yarısı çok hoş olmuş ama o e-dergi yazı kısmı baltalamış resmen sadece Çizgi diyarı yazısı olsaydı bile harika olurdu ya da o yazının sağ alt tarafına ya da ortalama bir font büyüklükte "ÇizgiDiyarı Dergi" diye yazılabilirdi ;)

abi çok kaygan yapmayalım sonra tutamayız ehuehu :d

tafamus

Süper Üye
11 Şub 2010
1,867
13,467
Evet kapak aslında yarısı çok hoş olmuş ama o e-dergi yazı kısmı baltalamış resmen sadece Çizgi diyarı yazısı olsaydı bile harika olurdu ya da o yazının sağ alt tarafına ya da ortalama bir font büyüklükte "ÇizgiDiyarı Dergi" diye yazılabilirdi ;)

abi çok kaygan yapmayalım sonra tutamayız ehuehu :d

sen bilirmisin eskiden kitaplar çok popülerdi alırsın 50 krş şimdiki 50 krş değil belli mesafeden atarsın kitabın üzerine eğer para kalırsa üzerinde gitti güzelm çr en bizde dergimzi kaybetmeyelim :D

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
aaa! Abi bak bunu bilmiyorum maalesef o olaya şahit olamadım yaştan ötürü ama nasıl bir olay olduğunu biliyorum Ersin Karabulutun Sandık İçi kitabında okumuştum orda çizmişti çok riskli bir oyunmuş valla ehuehu yok merak etme bu kadar sahip çıkan olduğu sürece kaybetmeyiz ;) Allah korusun...

designer73

Kıdemli Üye
13 Eyl 2009
120
61
öncelikle emeği geçen herkesi bir kez daha tebrik ettikten sonra birkaç eleştiride bulunmak isterim. tasarım içeriğe nazaran sönük kalmış, özellikle de görsel tarafının daha önemli olduğu bir sanat dalından bahsediyorsak...
kapaktaki e-dergive alt tarafta kullanılan dergi içeriği ve e-dergi takımı ibareleri olmasa sanki daha şık olabilirdi diye düşünüyorum.
çizgi diyarı logosu büyütülerek kenarlarındaki gereksiz dikdörtgen kontürler (kapağa bakıldığında en belirgin lekenin bu kontürler olduğu görülüyor, neredeyse diğer herşeyi bastırdığını söyleyebilirim.) kullanılmayabilir.
aynı şekilde iç sayfalardaki kontürler de algıyı güçleştiriyor. sayfa numaraları daha küçük kullanılabilir.
araştırma yazıları için standart bir biçim (yazı tipi, başlık büyüklüğü, paragraf şekilleri, spotlar vs.) belirleyip tümünde aynı şekilde kullanılırsa daha uygun olurdu.
içerik olarak gayet güzel olmuş ilk sayı için. bir sonraki sayının katılımı daha yüksek ve daha geniş bir içerikle çıkacağından hiç şüphem yok.
emeğe saygısızlık gibi bir niyetim yok, yazdıklarım lütfen yanlış anlaşılmasın.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,022
denize sıfır
öncelikle emeği geçen herkesi bir kez daha tebrik ettikten sonra birkaç eleştiride bulunmak isterim. tasarım içeriğe nazaran sönük kalmış, özellikle de görsel tarafının daha önemli olduğu bir sanat dalından bahsediyorsak...
kapaktaki e-dergive alt tarafta kullanılan dergi içeriği ve e-dergi takımı ibareleri olmasa sanki daha şık olabilirdi diye düşünüyorum.
çizgi diyarı logosu büyütülerek kenarlarındaki gereksiz dikdörtgen kontürler (kapağa bakıldığında en belirgin lekenin bu kontürler olduğu görülüyor, neredeyse diğer herşeyi bastırdığını söyleyebilirim.) kullanılmayabilir.
aynı şekilde iç sayfalardaki kontürler de algıyı güçleştiriyor. sayfa numaraları daha küçük kullanılabilir.
araştırma yazıları için standart bir biçim (yazı tipi, başlık büyüklüğü, paragraf şekilleri, spotlar vs.) belirleyip tümünde aynı şekilde kullanılırsa daha uygun olurdu.
içerik olarak gayet güzel olmuş ilk sayı için. bir sonraki sayının katılımı daha yüksek ve daha geniş bir içerikle çıkacağından hiç şüphem yok.
emeğe saygısızlık gibi bir niyetim yok, yazdıklarım lütfen yanlış anlaşılmasın.

ne demek dostum özellikle bu eleştirileri bekliyoruz zaten..bunlar yol haritamız olacaktır emin olun..teşekkür ederiz..:)

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Evet aynı fikirdeyim bende konunun azda olsa amacına ulaştığını görmek sevindirici çok güzel tespitlerde bulunmuşun :d

Hones

Guest
11 Nis 2009
3,044
10,054
Emeği geçen herkese teşekkürler :)

Kaynakça da adı geçen Bakugin adlı üyeyi bulamadım.

15qdr8x.jpg

zagorabi

Aktif Üye
28 Ağu 2010
230
332
Hay sülalemin bıyıkları adına, ben o olayı düzeltmiştim ama sanırım gecenin sabaha karşı olan kısmında dosyayı .cbr olarak hazırlayan arkadaşımızın azizliğine uğramış, neyse bunlar derginin nazarı olsun arkadaşlar, gelelim esas konuya ki bu bütün site üyelerini ilgilendirir aslında; dergideki eleştirdiğiniz ve haklı olduğunuz bütün hususların nedeni derginin son anda tasarlanmış olmasında saklıdır, zamanında ve yeterli katılımla ilerleyen dönemlerdeki sayılarımızın daha iyi olacağı kanaatindeyim. sevgiler saygılar...

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
ehuehuehu :d abi o ne biçim laf yav :d ehuheu öhöm neyse...
Şimdi aslında tüm olayı biliyorum ama tasarım konusunda çok ciddi sorunlarımız var. Bazı resimler mesela çok güzel çıkmış bazıları ise sanki pikselleşme ile pikselleşmeme arasında çok tuhaf bir şey olmuş doğrusu ;) Bence bunun dışında öyle ahım şahım sorun yok herhalde derginin geneli adına ha birde daha önce biri yazıya döktü ama bende söyleyim burdan o karikatürler çok hoş olmuş yer seçimleri felan ancak kim çizmiş, kim yorumlamış hiç belli değil en azından çizen arkadaş karikatürüne bir imza çaksa çok güzel olacağı kanısındayım.
Allah'a emanet olun :d

çizgiciman

Kıdemli Üye
10 Ağu 2010
154
22
takım seçmeleri bitti değilmi
:(
derginiz için ek yapabilirmiyim

Son düzenleme:

çizgiciman

Kıdemli Üye
10 Ağu 2010
154
22
size özel mesaj olarak gönderdim
ama yinede okumak isyeteyelere

İntikam vakti

savaşın ilk günlerinden olay gün geçtikçe büyüyordu annemi
hemen öldürmüşlerdi ama ben kaçabilmiştim .bir tanıdığım
gittim benim kaçtığımı bilselerdi benide öldüre bilirlerdi.ama
iyi ki ormandan kaçmak aklıma gelmiş mary teyzem biraz yemek
ve para verdikten sonra ormanda bir kaç gün çalışarak kendime küçük bir ev yaptım silah alabildim ama ilk baş kılıç
alıp kılıç kullanmak istiyorum.hem daha az masraf yapar aldığım samurayların kulanndığı türden
katana kılıcıydı askerler gelmişti ama ben hemen kılıcımla
saldırıya geçtim adamlardan biri tam ben
i görmüştükü etrafımdan geçen bir kurt sanmıştı evime kaçabildim evde de silahımın mermisinin yarısının hayvan avlarken bittiğini anladım 6 mermiyle ne yapabilirdim ki dışarıya çıktığımda evimin önünde iki tane kurt beni korumaya
çalışıyordu bundan faydalanıp iki askeri öldürebilmiştim
bu olaydan korkan asker hemen bir arabayla kaçmıştı
ölü adamların silahını ve parasını aldım iki kurt hemen yanıma geldi ve gittiğim yerden ayrılmadılar…
devem edecek

Son düzenleme:

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,581
size özel mesaj olarak gönderdim
ama yinede okumak isyeteyelere

İntikam vakti

savaşın ilk günlerinden olay gün geçtikçe büyüyordu annemi
hemen öldürmüşlerdi ama ben kaçabilmiştim .bir tanıdığım
gittim benim kaçtığımı bilselerdi benide öldüre bilirlerdi.ama
iyi ki ormandan kaçmak aklıma gelmiş mary teyzem biraz yemek
ve para verdikten sonra ormanda bir kaç gün çalışarak kendime küçük bir ev yaptım silah alabildim ama ilk baş kılıç
alıp kılıç kullanmak istiyorum.hem daha az masraf yapar aldığım samurayların kulanndığı türden
katana kılıcıydı askerler gelmişti ama ben hemen kılıcımla
saldırıya geçtim ...
devam edecek

Biz Bu öyküyle ne yapalım onu da deseydin ya, Bence çizgi roman yapmak yetmez acil Sinema filmini çekelim, ama bize fon lazım..benden bir 50 lik çalışır, hadi beyler pamuk eller cebe :D:D:D

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Kendimizi dergi ile geliştirmek için bizlere eleştiri yapılsın istiyoruz madem, o halde bizim de eleştiri yapmamız lazım. Bizim de dergi konusunda istediğimiz gibi nitelikli eleştiri isteyeceğinizi düşünerek eleştiriyorum zira Türkiye için bu konuda belli bir standardın üzerindeyim.

Bu öykü (yada öykü girişi) henüz herhangi bir yerde sergilenecek seviyede değil. Çok fazla geliştirilmesi gerekiyor. En kısası 5-6 sayfa olmak üzere 10`a yakın hikayem ve bunların bazılarıyla, bir kaç yarışmada derecem de olmasına rağmen ben dahi öykülerimi yayınlama amacıyla dergiye göndermedim. Şahsi tavsiye isterseniz, daha çok yazmalı ve mümkünse hepsini de farklı türlerde denemelisiniz. Anlatımı, kullanılan dili ve kurgusu bir öykü demek için yeterli değil (kısa olması mazeret değil). Yazım yanlışları bile var. "Ben yazıyorum" diyecek bir şahsın, yazım hatası yapmayacak kadar fazla okumuş olması gerekiyor.

Hikaye, senaryo yada roman yazmak Neil Gaimann`ın deyimiyle 10 basamağa sahip ise henüz 2`de olduğunuzu söylemeliyim. Ama bu sürekli çalışıp gelişerek 3-5 hatta 8-9 bile olmayacağı anlamına gelmez.

Son düzenleme:

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
Evet Sverash abiye kesinlikle katılıyorum. Aslında böyle bir şeye yeltenmen bile çok gurur verici bir şey yalnız hikâyeye pata küte giriş yapıyorsun eh tamam diyoruz ama imla hataları, zaman kavramı vb. birçok hata yüzünden insanın anlaması çok güç oluyor.
Örneğin bir kılıç almak istiyorum diyorsun ama bunu başka bir zaman çekim ekiyle söylüyorsun hemen alt satırda başka bir zaman çekimini kullanıyorsun ne yalan söyleyim ilk okuduğumda çok karmaşık fazla derinlemesine anlamamıştım ya da dikkatimi veremedim ancak şimdi anladım konusu güzel birşeye benziyor.
Sana tavsiyem böyle damdan düşer gibi başlama bu çocuk ne ara oraya geldi,nasıl geldi,annesini kim öldürdü, birden the book of eli yi seyrettiğimde aldığım o anlamsızlık aklıma geldi tekrar. Çok güzel ve uyumlu bir giriş ile gayet güzel olacağa benziyor ha birde betimleme nerdeyse hiç yok.
Mesela havanın nasıl olduğunu betimleyebilirsin.
"...yüzüme doğru çok keskin esen sonbahar rüzgârı eşliğinde evimin yolunu tutmuştum ki, üstlerinde kömür karasına benzer kapüşonlu iri yarı dört kişi, ellerinde aynı elflerin kullandığı yayın sanki bir gelişmiş sürümü olan silahlarıyla evimi gözetliyorlardı.
Bütün yol boyunca sızlanıp şikâyet ettiğim bu sert rüzgâra sesimi bastırdığı için şimdi çok teşekkür ediyordum. Onun sayesinde gelişimi duymamışlardı.
Harekete geçmemin tam sırası.Yapraklarının turuncuya dönmüş elma ağacının ordan harekete geçebilirim evet orası iyi gözüküyor az cephane ile yeteri kadar adam indirebilmemi sağlar.Fakat o da ne..."

gibi betimler yapsan hoş olur senin yaptığında anlam çok bozuk geldi bana ha bende bu konuda çok harika değilim ama yapıcı bir eleştiri yapmak istedim sadece daha iyisini yapman amacıyla umarım işine yarar ;)
Allah'a emanet.

Son düzenleme:

devrimk

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
19 Ağu 2010
327
1,256
2. sayıyı hazırlamaya başladınız mı? Yayın periyodu nasıl olacak?

Benim önerim her sayı için tema seçmek. İçeriğin hepsi temaya bağlı kalmasa da 3-4 başlık temayla ilgili olursa daha güzel olur diye düşünüyorum.

Örneğin ocak ayında yılbaşını tema olarak alıp konu ile ilgili 1-2 çizgi roman, 1-2 film ya da dizi bölümü anlatılsa yeter. Kapağında buna göre hazırlanması iyi olur.

Kapakla ilgili sıkıntı olduğunu önceden de yazmıştım. Simdi içeriğiniz orjinal dolayısıyla kapağın da orjinal bir çizim olması yerinde olur. (1. sayıya dışarıdan bakan birinin Milazzo'nun italyan kahramanlarını gördüğünde "İtalyan çizgi romanlarının derlemesi ve hakkında yazılmış yazılar." diye düşünmesi muhtemel.

Son düzenleme:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,022
denize sıfır
eleştiriler yol haritamızı çizecek ve kesinlikle dikkate alıyoruz arkadaşlar..ikinci sayımızın çok iddialı olduğunuda belirteyim bu ay takımımız fazla mesai yaptı..:)

zagorabi

Aktif Üye
28 Ağu 2010
230
332
Arkadaşlar elşetirileri ilk sayı için yapıyorsak amenna, fakat derginin gelecekte çıkması muhtemel sayıları içinde yapıyorsak burada bende bir kaç söz söylerim işin açıkçası;

1- Resimlerin değişik kalitede olması meselesi; hala teknik bir takım alt sınırlarla belirtilmiş olmasına rağmen, nasıl istendiği açıklanmış olmasına rağmen değişik kalitede ve istenmeyen şekillerde resim gönderiliyor, bu işler daha resmin seçiminden başlar, buradan açık ve net söylüyorum yeterli kriterde olmayan resimler bundan sonra yayınlanmayacak, ilk sayının primatif yaklaşımını her daim beklemeyin lütfen.

2- Konulu yayın meselesine gelince; arkadaşlar henüz bir ekip olmadık dergi kadrosu olarak, bu tip işler ekip işidir, öyle bir ayda da tamamlanmaz konulu dergiler bazen 5-6 ay sürer, hepsi amatör olan bizlerin üzerinden hemen bu tip profesyonel beklentileri beslemek, konuyu bilmeden arkadaşların sırtına gereksiz yük bindirmektir, elbette gelecekte bir çok şey yapılabilir, dergiyi 3-5 kişi kişisel çabası ile çıkarmak için uğraşırken, katılım hala çok düşükken, herkes daha ilk sayıda küsme ve darılma sendromlarına girmeye başlamışken, dergiye katkı sağlaması muhtemel kişilerin dergi kadrosundan uzakta kalması ve ekiple birlikte hareket etmemesi bir yana, dışardan seyretmesi ve büyük beklentiler içinde olması kabul edilemez bir yaklaşımdır bana göre, buyrun dergi kadrosuna gelin ve taşın altına elinizi koyun lütfen.

3- İlk sayının kapağıda orjinal suluboya çizimdir, bu resmin işlenebilmesi için en azından bir-iki gün gerekir ama malesef, yukarıda ve başka konularda da belirttiğim gibi arkadaşlarımız konuşmaktan ortaya bir eser koyamadıkları için elimizdeki tek kapak olacak resim üzerinden yayına bir kaç saat kala gecenin yarısında yapılan bir şeyi bu kadar büyütmeleri hala konuyu algılayamadıklarını gösterir kanaatince.

4- Kapak hep esse-gesse olmuş, kapak İtalyan olmuş vs. vs., gelecek sayı kapağı da marvel olacak şimdi o zaman bu mantıkla ikinci sayı kapağı içinde; marvel olmuş, Amerikan olmuş vs. vs. gibi eleştirilermi yapacağız? Her hangi bir sayı kapağı da tek bir kahramandan oluşabilir o zamanda neden o diyemi eleştireceğiz? neden bu yada şu değilde omu diyeceğiz? Olumsuz eleştiriler elbette olacaktır ama lütfen yapıcı olsunlar. İşin aslı kapağı çizecek yetenekte müsait bir arkadaşımız bu sayı için yok, yani yukarıda da belirttiğim gibi ekip zaten yetersizken birde bu tip ayrıntılarla uğraşmak enerjiyi boşa kanalize etmek oluyor, neyse ki kapak neredeyse bitmek üzere...

5- Elindeki imkanlarla dergiye destek vermeye çalışan arkadaşlarımızdan bazı çalışma örnekleri; tarayıcısı olmadığı için değişik internet kafelerde tarama yapıp gönderme, hasta yatağından eser gönderme, hafta sonu ailesine ayıracağı zamanda dergiye bir şey katma, elinde yeterli yazılım yada donanım olmadan bir şeyler üretme, samimiyetle ürettiğini paylaşma vb.

Not: Dergiye katkı sağlayacağını düşünen herkes lütfen büyük beyaz ile irtibata geçsin. sevgiler saygılar...

devrimk

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
19 Ağu 2010
327
1,256
Yazdıklarım yanlış anlaşıldıysa kusura bakmayın. Derginin kapağı forum dışından gören insanlar için önemli, o yüzden yazdım.

Örneğin Gölge e-dergi gölge kız diye bir şey yaratmış ve her kapağına onu koyuyor, temadan daha kolay bir yöntem.

Bu tip ufak farklar derginin tercih edilmesine yol açacak noktalardır diye düşünüyorum. İçerikle ilgili bir şey yazmadım çünkü içerik güzel, paketi biraz cilalamak lazım.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,519
Eskilerin bir deyimi vardır eliçabuk biri.İşte böyle bir arkadaş çıksa çizgidiyarı adam(kızda olabilir)çizse diyorum...Hani ülkemizde de yayımlanan korku,vampirella türü kitaplarda kısa öykülerin sonunda görünür ya.Tamam korkunç olmasın ama bize ait bölüm başlarında ,anlatımlarda hatta kapakta kullanacağımız bir logo adam(kız) olsun istiyorum.Belki kostümlü biri,belki keloğlan vari,belki hacivat karagöz misali ikilide olabilir.Bize ait bizden biri olsun istiyorum.Patent logosu gibi kullanabileceğimiz...EEE ne dersiniz...

çizgiciman

Kıdemli Üye
10 Ağu 2010
154
22
İntikam vakti

Savaşın ilk günlerinden olay gün geçtikçe büyüyordu annemi
Hemen öldürmüşlerdi ama ben kaçabilmiştim. Bir tanıdığım
Gittim benim kaçtığımı bilselerdi benide öldüre bilirlerdi. ama
İyi ki ormandan kaçmak aklıma gelmiş mery teyzem biraz yemek
Alıp kılıç kullanmak istiyorum. Hem daha az masraf yapar
Aldığım samurayların kulanndığı türden
Katana kılıcıydı askerler gelmişti ama ben hemen kılıcımla
Saldırıya geçtim adamlardan biri tam ben
İ görmüş tiki etrafımdan geçen bir kurt sanmıştı evime kaçabildim evde de silahımın mermisinin yarısının hayvan avlarken bittiğini anladım 6 mermiyle ne yapabilirdim ki dışarıya çıktığımda evimin önünde iki tane kurt beni korumaya
Çalışıyordu bundan faydalanıp iki askeri öldürebilmiştim
Bu olaydan korkan asker hemen bir arabayla kaçmıştı
Ölü adamların silahını ve parasını aldım iki kurt hemen yanıma geldi ve gittiğim yerden ayrılmadılar. Olay üstünde bir göze baktım iki şüpheli vardı biri albay colforddu .mery teyzemin evine yine gittim mery teyzem sayesinde gazetelerden kim olduğunu öğrenebildim.annemi öldüren adam annemin mirasını isteyen o açgöz adam jilling’di. Adam büyük bir sürüyle
evimin yanına geldi ama ben evde değildim arkadışım jonny
beni evinde ağırladı mery teyzemin evine gittiğmde mery teyzemi ölü buldum ama evindeki bir masada bir mektup olduğunu gördüm… devam edecek

gözden geçirdim ve
inşallah bu hikayeyi gözden geçirirsiniz

Son düzenleme:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,022
denize sıfır
şevkini kırmayalım ama henüz istenen düzeyde değil ilgili olman çok güzel mutlaka başarılı olacaksın ama zamana ihtiyaç var denemelerine devam et dersleride boşlama..:)

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
şevkini kırmayalım ama henüz istenen düzeyde değil ilgili olman çok güzel mutlaka başarılı olacaksın ama zamana ihtiyaç var denemelerine devam et dersleride boşlama..:)

Evet abi bu kadar istekli olması çok güzel birşey ama sanırım yazdıklarımızın hiçbirini okumamış gibi geldi bana aynı hatalar devam etmiş neyse işin uzmanı Sverash abi zaten bize fazla laf düşmez :d ama inanıyorum ki üstünde biraz çalıştığında çok güzel işler çıkaracaksın. Ha bu arada bencede derslerin daha önemli onları ihmal etmeye gelmez ;)

Eskilerin bir deyimi vardır eliçabuk biri.İşte böyle bir arkadaş çıksa çizgidiyarı adam(kızda olabilir)çizse diyorum...Hani ülkemizde de yayımlanan korku,vampirella türü kitaplarda kısa öykülerin sonunda görünür ya.Tamam korkunç olmasın ama bize ait bölüm başlarında ,anlatımlarda hatta kapakta kullanacağımız bir logo adam(kız) olsun istiyorum.Belki kostümlü biri,belki keloğlan vari,belki hacivat karagöz misali ikilide olabilir.Bize ait bizden biri olsun istiyorum.Patent logosu gibi kullanabileceğimiz...EEE ne dersiniz...

Evet abi ya harika olur aslında gerçekten çok hoş olur bize özel bişey. Bunun için biraz düşünülmeli bencede.

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,581

Değerli dostum, Bahsettiğiniz arkadaş böyle bir tip olabilir mi acaba?

backgroundnlm.jpg

hpqscan000s1.jpg

Son düzenleme:

zagorabi

Aktif Üye
28 Ağu 2010
230
332
Eli çabuk derken bu kadar da hızlı birisini kast etmemişlerdir her halde, tebrikler sevgili rawenx :88:

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,581
İşinize yarayacak ve kullanacaksanız kitaplık ekleriz ne demek :) Ama kullanmayacaksanız şu an Mister No çiziyorum, yormayın adamı :D:D:D

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,581
Eyvallah, şaka yapıyorum zaten , ne zaman isterseniz kalemim hazır biliyorsunuz.

devrimk

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
19 Ağu 2010
327
1,256
Güzel olmuş Ravenx.
Şimdi bir de isim bulmak lazım bu delikanlıya.