Çizgi Bölgesi Yılbaşı Güncellemesi

SPIDERWEBS

Çeviri & Balonlama
31 Eki 2014
649
4,126
Uzun süredir girmiyordum. Bugün de internetim yenilenmiş hem de yılbaşı diye küçük bir süpriz yapıp hem kendi sayfamı güncelleyeyim hem de çizgi diyarı ailesini sevindireyim dedim. Sanırım seksene yakın sayı var burada. Hepsini birden okumaz ve sonrasına ayırırsanız daha iyi olur çünkü yakın zamanda güncelleyemeyebilirim. Başlayayım. -Yaptığım tüm sayılar burada(devam ettirdiğim fakat ilk sayılara bana ait olmayan serilerde dahil)-

11890951_1003399123046360_7344275034967004638_n.jpg

İHTİYAR LOGAN (GİZLİ SAVAŞLAR)
Seri basıldığı için yayınevine zarar vermemek için linkler kaldırılmıştır.

NAİNSANLAR - ATTİLAN YÜKSELİYOR (GİZLİ SAVAŞLAR)

AVENGERS VE SONSUZLUK ELDİVENİ

ULTIMATE ÖRÜMCEK-ADAM

Ultimate Spider-Man 156-160 tekrardan uygun şekilde hazırlanıyor en yakın zamanda yükleyeceğim.

MİLES MORALES - ULTİMATE ÖRÜMCEK-ADAM
Seriyi tekrardan uygun şekilde hazırlıyorum en yakın zamanda geri yükleyeceğim.

AXİS - CARNAGE

DAREDEVİL - GÜNLERİN SONU

Devamı Taraviri blogunda bulunmaktadır.

ARROW SEZON 2.5

NOT: Sayı 1-3 arası bana ait değildir. Farklı bir sayfa tarafından yapılmıştır. 4. sayı itibarisiyle ben devam ettiriyorum.

THE AMAZING WORLD OF GUMBALL

KUŞATMA (GİZLİ SAVAŞLAR)

MAYMUNLAR CEHENNEMİ - ŞAFAK VAKTİ

THANOS VS. HULK
Seri basıldığı için yayın evine zarar vermemek maksatlı linkler kaldırılmıştır.

CEZALANDIRICI(MARVEL NOW!)

CEZALANDIRICI KORKUSUZ'A KARŞI

INFİNİTE CRİSİS - FİGHT FOR THE MULTİVERSE

Serinin devamı Spoiler Çeviri adlı blogda bulunmaktadır.

01.05.19 Güncellemesi:
Telif yiyen seriler kaldırdım.

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,597
hiçbiryerde :)
Güzel bir liste olmuş.
Bizi sevindirdiniz ya Allah ta sizi sevindirsin :).
Blog da güzel olmuş. Fakat logonuz DC'nin aynısı
gibi olmasına rağmen ağırlıklı Marvel çalışmışsınız
yanlış görmediysem. Olsun sevdiğimizi okuruz, bize
şirket ayrımı yapmak yakışmaz :)...
Mutlu, üretken, bol kitaplı yeni bir yıl dilerim.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,521
Ankara
Ellerinize sağlık. Derli toplu güzel bir liste olmuş.
Bu "KUŞATMA (GİZLİ SAVAŞLAR)" ile ilgili bir bilgi verir misiniz?
Nasıl sıralamamız, nasıl bir başlık altında toplamalıyız? Marvel'in sayfasından bilgi almak istedim. Battleworld dediğimde düzgün sonuç alamadım. Siege deyince bunlar çıktı. Kafam karıştı :)

Yardımcı olursan çok sevinirim

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,637
İzmir
Ellerinize sağlık. Derli toplu güzel bir liste olmuş.
Bu "KUŞATMA (GİZLİ SAVAŞLAR)" ile ilgili bir bilgi verir misiniz?
Nasıl sıralamamız, nasıl bir başlık altında toplamalıyız? Marvel'in sayfasından bilgi almak istedim. Battleworld dediğimde düzgün sonuç alamadım. Siege deyince bunlar çıktı. Kafam karıştı :)

Yardımcı olursan çok sevinirim

Marvel'in Secret Wars isimli event hikayesinde Dr. Doom yeni bir evren yaratır. Bu evren bir çok alternatiften oluşup değişik bölgelere ayrılmıştır. Bu bölgelerin toplamına Battleworld denir. Ana hikaye devam ederken bu bölgelerde geçen ana hikaye dışı öyküler Battleworld ... olarak adlandırılır. Kuşatma'da bu öykülerden birisi, Nainsanlar (Inhumans) başka birisi. Secret Wars öncesini ve eventı biliyorsanız karışık olarak okuyabilirsiniz.

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,521
Ankara
Çok teşekkürler
Marvel ve DC, ürünlerinin hepsini satmak için olmadık kafa karışıklıkları yaratıyorlar :)
Bu bilgiler ışığında bu ve inhumansı Battleworld klasörünün altına alt klasörler olarak kaydetmem doğru olacaktır gibi görünüyor. (yanılıyorsam düzeltir misiniz?)

Muhabbetle

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,637
İzmir
Çok teşekkürler
Marvel ve DC, ürünlerinin hepsini satmak için olmadık kafa karışıklıkları yaratıyorlar :)
Bu bilgiler ışığında bu ve inhumansı Battleworld klasörünün altına alt klasörler olarak kaydetmem doğru olacaktır gibi görünüyor. (yanılıyorsam düzeltir misiniz?)

Muhabbetle

Benim klasörlemem şu şekilde:

Marvel / Secret Wars / Battleworld çizgi romanları

Marvel her Event sırasında Ti-En denilen bir çok yan hikaye yayınlar. Bu hikayelerin kapaklarında ana hikaye sırsında meydana geldiğini anlatmak için event ismi de yer alır.

Aslında; eğer Marvel - DC evrenlerini dip bucak okuyanlardan değilseniz sadece Event hikayesini okusanız da yeter. Genelde Ti-En öyküler ana hikayeyi etkilemeyen tamamen ticari amaçla çıkartılmış sayılardan oluşur.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,405
Çok teşekkürler güzel bir liste olmuş bende can sıkıntısından bir kara panter çizimi yapıyordum 30 dakikada ancak bu kadar çıktı meydana selamlar.

fatihcetin

Aktif Üye
22 Haz 2015
349
621
çok süper bir liste olmuş. infinite crisis'i bir çok yerde aramıştım burada buldum. Teşekkürler, elinize sağlık.