DCeased 006 (2019) [TAMAMLANDI]

SPIDERWEBS

Çeviri & Balonlama
31 Eki 2014
649
4,126

DCeased%2B006-000.jpg

Bir yıl önce bugün başlayan bu korku dolu maceramız bugün 6. sayısı ile sona eriyor.

Darkseid Hayat Karşıtı Denklem'in peşinde Dünya'ya saldırır ve Cyborg'u son parça olarak gördüğü için kaçırır.

Fakat Darkseid hatalıdır. Yarattığı şey Hayat Karşıtı Denklem değildi...

Bir çeşit tekno-biyolojik bir parazitti...

...Ve bu parazit şimdi Dünya'ya yayılıyor.

Herkese iyi okumalar dileriz...

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,638
İzmir
Spoiler - Sürpriz Bozar yorum yapacağım.
Seriyi okumayan arkadaşlar mesajımı atlasın.

*
*
*
*
*
*

Serinin finalinde Dünya'mızdan kurtulanlar, Dünya benzeri bir gezegene göç ettiler. Çok fazla kahraman öldü. Ivy ve Harley Dünya'da kaldı. Muhtemelen başka kalanlar da olacaktır. Son sayıda virüslü Superman Güneşi emmeye (doğru kelime ne olabilir? Emme, soğurma, yeme, gücünü bitirme...) başladı. Wonder Woman'ın ağzından bir tedavi olduğunu bu tedavinin Cyborg'un içinde olduğunu öğrendik. Bir anlık dikkatsizlik sonucu Cyborg kafasını kaybetti. Adam android olduğu için ölüp ölmediği meçhul. Green Lantern Corp Dünya'yı karantinaya aldı. Neden daha önce müdehale etmedikleri de soru işareti.

Hikaye bu sonuçlarla bitti. Yani devam edebilir bir durumda kaldı. Ki ardından çıkan sayılar var. Bu sorulara mı odaklanıyor yoksa ana hikaye sırasında olanları mı anlatıyor? Bu sayıları okudunuz mu merak ettim. Bu sayıları da çevirecek misiniz?

Tekrar teşekkürler.

SPIDERWEBS

Çeviri & Balonlama
31 Eki 2014
649
4,126
Spoiler - Sürpriz Bozar yorum yapacağım.
Seriyi okumayan arkadaşlar mesajımı atlasın.

*
*
*
*
*
*

Serinin finalinde Dünya'mızdan kurtulanlar, Dünya benzeri bir gezegene göç ettiler. Çok fazla kahraman öldü. Ivy ve Harley Dünya'da kaldı. Muhtemelen başka kalanlar da olacaktır. Son sayıda virüslü Superman Güneşi emmeye (doğru kelime ne olabilir? Emme, soğurma, yeme, gücünü bitirme...) başladı. Wonder Woman'ın ağzından bir tedavi olduğunu bu tedavinin Cyborg'un içinde olduğunu öğrendik. Bir anlık dikkatsizlik sonucu Cyborg kafasını kaybetti. Adam android olduğu için ölüp ölmediği meçhul. Green Lantern Corp Dünya'yı karantinaya aldı. Neden daha önce müdehale etmedikleri de soru işareti.

Hikaye bu sonuçlarla bitti. Yani devam edebilir bir durumda kaldı. Ki ardından çıkan sayılar var. Bu sorulara mı odaklanıyor yoksa ana hikaye sırasında olanları mı anlatıyor? Bu sayıları okudunuz mu merak ettim. Bu sayıları da çevirecek misiniz?

Tekrar teşekkürler.
Dceased - Unkillables'ın hikayesi aynı zaman diliminde başlıyor fakat ikinci sayının ortalarında gemilerin kalkmasından 3 ay kadar sonrasına atlıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Bundan sonra da Dceased - Dead Planet diye bir seri duyuruldu bu seri de çok daha sonrasını anlatacak sanırım. Damian'ı ve Jon'u büyümüş haliyle göreceğiz yeni bir Justice League kuracaklar ve Dünya'ya bir acil durum çağrısı dolayısıyla döneceklerini okumuştum.

Çevirme konusuna gelirsek Unkillables'ın ilk iki sayısını çevirdim balonlamacıda şu anda. Grafiklerine de başladı kendisi hatta bitirdi yanlış hatırlamıyorsam. Üçüncü sayı malum sebeplerden ötürü ertelendi fakat çıkar çıkmaz çevirisine başlayacağım. Dead Planet'ın yayını için Haziran dediler fakat büyük ihtimalle ileriye alınır. Onu da hazırlamayı çok istiyorum bir aksilik çıkmazsa. Tom Taylor'ın bizi yüzüstü bırakacağını sanmam güzel bir seri sunacaktır eminim.