Çivi Haftalık Mizah Dergisi 001

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,697
47,802
Sevgili dostlar, istediğiniz Mizah gazetelerini Ginobili dostumuzda buldum.
Gazete boyutu olduğu için bu günlere kadar gelmesi oldukça zahmetli olmuş
yıllar pek çok yara ve hasar vermiş o güzelim sayfalarına yine de Ginobili'nin
sabırlı araştırmalarıyla bizlere kadar ulaşabildi 8 parça birleştirilerek çok zor
da olsa sizlerin okumasına açılabildi. Başka gazete boyutu tarar mıyım pek
bilemiyorum. Bu değerli dergiyi bizlerle paylaşan değerli Ginobili dostumuza
çok çok teşekkür ederim. Keyifli okumalar..

Q76lkg.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

ginobili

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
16 Şub 2010
151
1,611
Melih41 dostumuza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum, hazıra konmak bu şekilde güzel oldu, hakkaten A4 tarayıcı ile gazete tarayan bilir, zor ve emek isteyen bir iştir, parçalar birleşmemekte direnir, bilgisayar yeterli RAM yok der, uğraştırır durur, sağolasın sayende tertemiz bir sayı olmuş,

Çivi'ye geçersek, sanırım döneminin kalbürüstü mizahçılarının toplandığı kendine has bir yuva olmuş, Dünya grubundan Mete Akyol yönetiminde yayınlamış, önce gazete formatı denenmiş, sonradan klasik dergi formatına dönüş yapılmış, zaten mizah dergilerinde format değişiklikleri meşhurdur, ileriki yıllarda Çivi gibi haftalık mizah gazetesi başlayıp dergiye dönen bir de Gümgüm var, ona da bir ara eğiliriz..Kadroya gelince, kimler yok ki;
Semih Balcıoğlu, Cafer Zorlu, Kandemir Konduk, Cemal Çizer, Haslet Soyöz, Sadi Dinççağ, Erdoğan Bozok, Sulhi Dölek, Muzaffer İzgü, Müjdat Gezen, Mahmut Karatoprak, Tan Oral, Tonguç Yaşar, Zeki Beyner, Ercan Akyol, Mıstık ve hatırlayamadığım diğer ustalar, yaz yaz bitmez valla:p

Aranızda Çivi klübüne üye olan var mıydı bilmiyorum ama şartları hiç fena değilmiş:D
wLGknZ.jpg

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Bilgi aktarımı tabi ki çok önemli, ancak bizim forumda bilgi belgesiz aktarılmıyor artık.. Çıta çok yükseldi.. Donanımlı dostların varlığı bizleri zenginleştiriyor. Teşekkür ederim üstadlarım.. Saygılarımla..

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,465
Merakla indiriyorum ilk defa okuyacağım, süper paylaşımlar bence bunlar. Zor işleri başarmak bu günlerde moda oldu bizim forumda, hiçte şikayetçi değilim. Taramaya düzenlemeye ve bilgiye hepsine ayrı ayrı teşekkürler.

zagor-t

Onursal Üye
17 Eki 2012
1,464
20,847
Gerçekten çok sabır ve özveri isteyen bir iş, sizinki. Birlikten güç doğar misali, çakmaya başlamışsınız çivileri. Çok çok teşekkürler.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Ellerine,emeklerine sağlık Sevgili "Melih41". Gazete boyutlarındaki bu belgeleri böylesine temiz bir şekilde düzenlemek gerçekten yoğun emek isteyen bir iş. Zamanında uzun süre alıp biriktirmiştim. O yıllar fırtınalı yıllardı. Sonra bir çok dergi gibi ne olduğunu, nerelerde kayıp olduğunu bilmiyorum.Teşekkürler.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,855
Bu ara ne olduysa kozmik oda patlaması yaşıyoruz.:D
Mizahın kozmikçilerine:Ğ teşekkür ederim.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,332
hiçbiryerde :)
Mizahın kozmikçileri:)
Gerçekten kolay iş değil, hakkını vermek lazım.
1972'de çıkan Gırgır'dan dolayı o yıllarda diğer
mizah dergileri pek ilgimi çekmiyordu.
Bakıyorum da kadro sağlammış, ama bir Gırgır'daki
enerjiyi yakalayamamış sanırım.
Çok teşekkür ederim üstatlara, sağolun.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Sevgili üstadım bu sayı için ayrı bir liste yapmak gerek sanırım...
Bu mizah gazetesi...
Sanırım linki de kırılmış..
Saygılar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,697
47,802
Sevgili üstadım bu sayı için ayrı bir liste yapmak gerek sanırım...
Bu mizah gazetesi...
Sanırım linki de kırılmış..
Saygılar.

Gazete olarak başlayıp haftalık dergiye döndüler
yani haftalık derginin ilk sayıları bunlar oluyor.
Link mediaya atılmak üzere..