Çitlenbik Haftalık Resimli Mecmua Sayı 002 - 19.07.1966

12 Şub 2010
15,006
543,719
itlenbik_002_001.jpg

itlenbik_002_019.jpg

Altan Erbulak, Orhan Boran'la birlikte yarattığı Yuki'den sonra bu kez bizzat kendisini çizdiği Çitlenbik karakterini yarattı.Çitlenbik, Altan Erbulak'tır.

1958 Yılında baş rolünü kendisinin oynadığı filmde de canlandırdı.

Bu sayıda, eşi Füsun'u da tek sayfa çizgi romanda Miki Füsun olarak çizmiş:)

Saygılarımla​

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
Altan ERBULAK'ın çizimlerine eşi muhtemelen yardım etmiş, emin değilim ama sanırım fırt dergisinde Altan&Fusun imzalarına rastlamıştım.

Abi sağolasın.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,314
Adana
Sevgili profesör, bu çizgi roman hazinelerine bizzat sahip misiniz? Eğer sahipseniz, muhteşem bir çizgi roman müzesi kurabilirsiniz gerçekten... Emekleriniz için çok teşekkürler...

yaşlıkurt

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
25 Mar 2011
847
20,201
Germany
Beni resmen çocukluğuma geri götürdü. Ne kadar sade ne kadar güzel çizimler bunlar. Gördüklerim karşısında şaşkına dönüyorum. Gerçekten, inanılmaz bir nostalji fırtınası estiriyorsunuz hocam, verdiğiniz emekler için sonsuz teşekkürler ediyor, saygılarımı sunuyorum.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,746
İstanbul
Çitlenbik karakteri de kendisi gibi sevimli. :)

Erken denebilecek bir yaşta bizlere veda eden sanatçıyı geride bize bıraktığı güzelliklerle, çocukluğumuzda bıraktığı o sevimli izlerle hatırlayıp, saygıyla analım.

Teşekkürler, Haluk abi.

12 Şub 2010
15,006
543,719
Sevgili profesör, bu çizgi roman hazinelerine bizzat sahip misiniz? Eğer sahipseniz, muhteşem bir çizgi roman müzesi kurabilirsiniz gerçekten... Emekleriniz için çok teşekkürler...

Kişisel hiç bir şey önemli değil sevgili kadirnip

Paylaşmanın güzelliğinin sırrına vakıf olmak, hissetmek önemli
Çizgi Diyarı'nın, " Çizgi Roman Hepimizin " ilkesinde somutlaşmış felsefesini özümsemek

Cennet bile tek başına ne kadar cazip olur?

Çizgi Diyarı'nda muhteşem bir çizgi roman müzesi oluştu zaten
Günden güne de büyüyor

Bakınız SenSei, yaşlıkurt, odenat, daltas, gandor08, scanfan, prospero ve arkadaşlarının, Hüseyin Aksakal ve daha bir çok dostun sadece son zamanlardaki paylaşımlarına

Çizgi Diyarı buluşmalarına bakın
Antalya, Mersin, İzmir, istanbul, Ankara, Kastamonu, Trabzon, Rize, Kütahya ve daha niceleri
Hepsinde yer alan dostların, yöneticilerin sayısız emek ve paylaşımları

Siz değerli üyelerin motive edici katkıları

Muhteşem olan bu:)