Cine5 Dergisi - Sayı:01 (Aralık 1993)

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,217
263YVq.jpg

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,217
Tarihi bir sayı paylaşmışsınız sayın ertuga çok teşekkürler.

Ben teşekkür ederim. Böyle farklı dergilerin (cnbc-e, gelişim tv, teleskop, oscar, yeni tv guide, cine5) indirildiğini gördüğüm sürece devam edeceğim inşallah. Tabi hangisi en çok talep görüyorsa önceliği mecburen ona vermem gerekiyor. Aslında arkadaşlar hangi dergiyi görmek istiyor yazarlarsa en çok onu taramaya çalışırım.

inoj kalka

Yeni Üye
24 Ağu 2017
36
77
Emeğinize sağlık gerçekten tarihi bir sayı. Nostaljik Tv dergileri paylaşımınızı ilgiyle takip ediyorum. CINE5'in devamını da merakla bekliyoruz. Umarım birgün sıra digiturk vb. gibi dergilere de gelir.

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,217
Emeğinize sağlık gerçekten tarihi bir sayı. Nostaljik Tv dergileri paylaşımınızı ilgiyle takip ediyorum. CINE5'in devamını da merakla bekliyoruz. Umarım birgün sıra digiturk vb. gibi dergilere de gelir.

Digitürk üçüncü sayısı olan Ağustos (2000) ayından 2008'e kadar var. Taramak isteyen olursa gönderebilirim. Benim liste çok kabardı. Tv 7 Gong, Oscar, yeni tv guide, Gelişim tv. Ayrıca bunların şimdilik on altı sayfa, otuz iki sayfa olduğuna bakmayın ileride kimisi doksan kimisi seksen sayfayı buluyor. Az sayfalıları tarayıp diğerlerini taramamak gibi bir şey yapmıyorum. A4 boyutunda olduğu sürece sayfa sayısı önemsiz.

Bunun dışında A3 boyutunda olan dergiler ile Hey dergilerini sağ olsun Murtaza abi tarıyor. Başka yardım etmek isteyen varsa da memnun olurum.

inoj kalka

Yeni Üye
24 Ağu 2017
36
77
Digitürk üçüncü sayısı olan Ağustos (2000) ayından 2008'e kadar var. Taramak isteyen olursa gönderebilirim. Benim liste çok kabardı. Tv 7 Gong, Oscar, yeni tv guide, Gelişim tv. Ayrıca bunların şimdilik on altı sayfa, otuz iki sayfa olduğuna bakmayın ileride kimisi doksan kimisi seksen sayfayı buluyor. Az sayfalıları tarayıp diğerlerini taramamak gibi bir şey yapmıyorum. A4 boyutunda olduğu sürece sayfa sayısı önemsiz.

Bunun dışında A3 boyutunda olan dergiler ile Hey dergilerini sağ olsun Murtaza abi tarıyor. Başka yardım etmek isteyen varsa da memnun olurum.

Bende de digiturk'ten yaklaşık 40-42 sayı var. İlk dönemleri yok sadece. Genelde 2004-2008. Teşekkürler tekrardan; sizin emekleriniz olmasa göremeyeceğiz bu sayıları çünkü internette dahi satılmıyorlar. Elimde tarayıcı olsa elbette ki seve seve yardımcı olurdum. Yakın zamanda edinmeyi planlıyorum, elimde bazı nostaljik magazin dergileri var; Şamdan, Starlife gibi. Ama ebatları çok büyük. Nasıl taratılır bilmiyorum :)

Son düzenleme:

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,217
Bende de digiturk'ten yaklaşık 40-42 sayı var. İlk dönemleri yok sadece. Genelde 2004-2008. Teşekkürler tekrardan; sizin emekleriniz olmasa göremeyeceğiz bu sayıları çünkü internette dahi satılmıyorlar. Elimde tarayıcı olsa elbette ki seve seve yardımcı olurdum. Yakın zamanda edinmeyi planlıyorum, elimde bazı nostaljik magazin dergileri var; Şamdan, Starlife gibi. Ama ebatları çok büyük. Nasıl taratılır bilmiyorum :)

Yazıcınız (tarayıcı) sadece A4'leri tarıyorsa iş biraz zorlaşıyor. Ben büyük boyutlu dergilerde sayfayı iki seferde tarıyor sonra panorama maker programı ile birleştiriyorum. Bu şekilde dergi çok yıpranıyor haberiniz olsun ama seriyi tamamlayınca o kadar mutlu oluyorsunuz ki her şeye değiyor. Bugün Tv'de 7 Gong 1988 yılını tamamladık. Dergiler belki yıprandı ama kapağının dahi on liraya satıldığı, her bir sanatçının ayrı haberi ile satıldığı, posterinin ayrı satıldığı, artık satın almanın çok zorlaştığı 50 dergi eksiksiz olarak digital arşivde herkese açık. İşte bu çok büyük bir mutluluk.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Ben teşekkür ederim. Böyle farklı dergilerin (CNBC-e, Gelişim TV, Teleskop, Oscar, Yeni TV Guide, Cine5) indirildiğini gördüğüm sürece devam edeceğim inşallah. Tabi hangisi en çok talep görüyorsa önceliği mecburen ona vermem gerekiyor. Aslında arkadaşlar hangi dergiyi görmek istiyor yazarlarsa en çok onu taramaya çalışırım.
Ben Gelişim TV ile Teleskop'u görmek isterim.. :)

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,217
Teleskop 1986'daki gazete boyutundaki değil ama. Bendeki 1990 ve 1993 aralığı ile 1994 mayısında yeniden başlayan küçük boy (ama sayfa sayısı çok) olan dergi.

Taramak isterim tabi ama uzun bir sürece yayılacak.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Teleskop 1986'daki gazete boyutundaki değil ama. Bendeki 1990 ve 1993 aralığı ile 1994 mayısında yeniden başlayan küçük boy (ama sayfa sayısı çok) olan dergi.

Taramak isterim tabi ama uzun bir sürece yayılacak.
Üstadım, ilgi alanıma sadece 1980'lerdeki sayıları giriyor, onların yerine Gelişim TV taraması yapıp paylaşabilirsen çok makbul geçer.. Sevgilerimle teşekkürler..

samihakan

Süper Üye
5 Eyl 2017
1,193
2,013
Ben teşekkür ederim. Böyle farklı dergilerin (cnbc-e, gelişim tv, teleskop, oscar, yeni tv guide, cine5) indirildiğini gördüğüm sürece devam edeceğim inşallah. Tabi hangisi en çok talep görüyorsa önceliği mecburen ona vermem gerekiyor. Aslında arkadaşlar hangi dergiyi görmek istiyor yazarlarsa en çok onu taramaya çalışırım.

Ertuga Üstadım,
Milliyet Oscar TV Dergisi elinizde varsa yayınlarsanız memnun oluruz.
Teşekkürler.

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,217
Liste çok fazla olduğu için ilerleyen zamanlarda inşallah onu da taramak kısmet olur.