The Chronicles of Conan / Conan Klasik Maceralar Dizisi Cilt: 11 (Çeviri - Balonlama)

prospero

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Kas 2014
248
11,339
Lal yayınları, Dark Horse Comics tarafından yayınlanan "The Chronicles Of Conan" dizisini yayınlamaya başlamış ancak seriyi 10. cilde kadar yayınlayıp yarım bırakmıştı. Ben de "Conan The Barbarian" dizisinin dijital olarak yeniden renklendirilip restore edilmesiyle oluşturulan bu serinin devamını hazırlayıp daha önce başka bir platformda paylaşmıştım. Şimdi o paylaşımları yeniden düzenleyip eksik olan bir takım röportajları da ekleyerek tekrar paylaşmaya karar verdim. Cildin sonunda yer alan Roy Thomas'ın kişisel notları adı altındaki yazıları ve arka kapak yazılarını sevgili Hüseyin Aksakal tercüme etti. Kendisine bu çeviri için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca buradan Shoryuken'e de özel teşekkürlerimi yolluyorum.

1_zpsvkhczliz.jpg

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,084
Muhteşem bir paylaşım olmuş.
Conan seven dostlar için bir şölen.
Emek veren tüm dostlara teşekkür ederim.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,613
İzmir
Lal 10. ciltte kalınca üzülmüştüm. Çok güzel bir seridir bu.
Seriye sizin devam etmenize sevindim. Fevkalade bir paylaşım olmuş.
Emek veren bütün dostlara teşekkür ederim. Ellerinize sağlık.

12 Şub 2010
15,006
543,709
Prospero adı bir efsane Conan paylaşımlarında
Çok geç tanışmama rağmen Conan hep en ön sırada oldu çizgi roman dünyamda
Ben de epey Conan paylaşımı yaptım zevkle
Şu var ki, sevdiğim çizgi romanlardan Türkiye'de yayınlanmamış ve temin etme imkanı olmayan çizgi romanlardan yapılan paylaşımlara ayrı bir değer veriyorum.
Tex'de daltas, Blueberry' de Homeric, Dampyr'de Bakunin ve Conan'da prospero hafızamda şükran borçlu olduğum ilk isimler. Anmadığım dostların hoş görüsüne inanıyorum.

Conan KM 11. cilt için sevgili prospero ile emek vermiş olan sayın Hüseyin Aksakal ve shoryuken dostlara minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,949
ordu-turkey
Sen çok büyük adamsın prospero hüseyin bey ve shoryuken ile harika işler çıkaracaksınız.Bu seriyi de bitirirseniz conan ile ilgili çok geniş bir külliyat olacak çok sağol dostum.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,595
Diyecek söz kalmıyor bazen, sağol üstadım ellerinize sağlık, alıyorum ve okuyacağım.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,126
Dostlar gönlümüzden geçenleri yazmışlar;
biz de altlarına imzamızı atalım
ve emek dolu bu harika çalışma için yürek dolusu teşekkürlerimizi sunalım.
Saygılarla...

52308R.gif

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,469
26,991
Conan sevenleri oldukça mutlu edecek bir çalışma. Dürüst olmam gerekirse lal kitabın renkli Conan ına isinamamistim. Renkli Conani sizin sayenizde sevdim. Hatta bayıldım. Emeği geçen tüm dostlara gönülden teşekkürler.

muratusta

Süper Üye
14 Ağu 2012
570
2,148
İSTANBUL
Ortaklaşa yaptığınız bu güzel paylaşım için çok teşekkür ederim dostlar.Conan benim için 1.ci sırada her zaman.
Saygılar sevgiler.

BRAN MAK MORN

Çeviri & Balonlama
13 Tem 2011
193
2,213
Conan'ın en güzel maceralarından olduğunu düşündüğüm "Belit"li sayıların bu şekilde derli toplu ve emek dolu bir sunumla paylaşıma açmanızdan dolayı size ve emeği geçen diğer dostlara çok teşekkür ederim.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,314
Adana
Teşekkürler sevgili Prospero... Teşekkürler sevgili Hüseyin Aksakal... Teşekkürler sevgili Shoryuken...
Harika bir ekip çalışması... Ellerinize sağlık...

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,705
Bir kitap ancak böyle güzel yapılır.Hem tercüme, hem sunuş, mükemmel çalışmalar bunlar. Böyle güzel çalışmalara imza koyan değerli arkadaşları kutlarım.Teşekkürler.

hüseyin aksakal

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
7 Eyl 2010
773
5,728
Kdz. Ereğli
İki satır çevirdim diye ismimi kapağa koymakla alicenaplık gösterilmiş. Arkadaşların inceliği karşısında eziliyorum böyle. Sağolsunlar... Emeğin büyüğü Prospero ve Shoryuken'e ait.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,431
hiçbiryerde :)
Bir mükemmel çalışma daha. Kesinlikle standartları
yükselten bir iş olmuş. Az ya da çok, verilen emekler
son derece değerli. Varolun dostlar, müthiş keyif veren
bu çalışmayı da hemen okumaya başlayalım...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,634
Kasımpaşa
İşte çizgi roman forumlarının çizgi roman katkısının en büyük delili..
Yarım bırakılmış çizgi roman serilerine hayat veriyorlar, takip edenlerini sevindiriyorlar.
Tabi bu da değerli dostlarımızın özverili katkıları ile oluyor.
Prospero dostumuz Conan konusunda kesinlikle bir numara..
Ona destek olan hüseyin aksakal bir başka Conan uzmanı..
Shoryuken dostumuz balonlama ustalarımızdan...
Hepsi bir araya gelince yenilmez armada olmuş..
Sağolunuz sevgili dostlarım.
Saygılarımla.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,740
İstanbul
Lal Kitap'ın seriyi neden bıraktığına dair pek bir fikrim yok. Muhtemelen bekledikleri ticari başarıyı yakalayamadılar. Bir dönem çok büyük indirimle satılıyor olması da bunun bir işareti olsa gerek. Yargılamıyorum asla. Çizgi romana önemli katkısı olan bir yayınevi ve desteği fazlasıyla hak ediyor.

Yarım kalan seriyi devam ettirmekle muazzam bir iş yapan prospero dostumuza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Emeği geçen shoryuken ve Hüseyin Aksakal dostlarımızı da unutmuyorum elbette.

Ellerinize sağlık.

yazicizahmet

Onursal Üye
12 Nis 2011
2,308
38,624
offf süper bunlar içim gidiyor ama bir taraftan öyle birkaç tıkla kolayca indirip de izlemek de ağrıma gidiyor bunca emek ve zahmetle oluşturduğunuz bu mükemmele yakın işleri kusura bakmasınlar neyse takdire şayansınız çeviri ve balonlama bölümlerine pek sıcak değildim conansever olarak ısınmaya başladım ne mutlu ki yabancı dil biliyorsunuz ellerinize hele ki aklınıza sağlık emeğinize saygı