Resimli Macera Fasikül Sayı 21

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
rm21.jpg

RESİMLİ MACERA [1966.08.31] SAYI.21

Arşivini açtığı ve bulunması güç bu dergiyi tekrar kazandırdığı için Bay_X'e çok teşekkür ederim.​

Resimli Macera devam eden Rorry MacDuff yayınına postadaki gecikme nedeniyle bu sayıda geçici bir ara verdiğini duyurmuş ve yerine Nelson Lord isimli çizgiromanı yayınlamaya başlamış. 22. sayıda Rorry MacDuff tekrar okuyucuyla buluşmuş ama biz yeri gelmişken Nelson Lord'a ve çizerine de değinelim.

İngiliz Tiger And Hurricane dergisi'nde (Hurricane ve Tiger Dergileri birleşince bu ismi almışlar) 1965-1966 yılların arasında yayınlanmış bir seri Nelson Lord. Çizeri Geoff Campion. Kendisini Rorry'nin ilk serüvenlerini çizen kişi olarak da hatırlıyoruz. Ama işleri bununla sınırlı değil. Yine ülkemizde çeşitli dergilerde yayınlanmış bir çok çizgiromanda imzası var. Ceylan Dergisi'nde Sihirli Taş (Spellbinder), Çelik Yumruk (Typhoo Tracy), Kartal Dergisi'nde Jet Logan (Jet Ace Logan), Kaplan Dergisi'nde Gol Kralı (Roy Of the Rovers) ve Savaş Dergisi'nde yayınlanan bir çok maceranın çizeri bu üretken sanatçı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

okan1964

Onursal Üye
27 Ağu 2012
689
933
Fırtına gibi mecmua , Fırtına gibi ikili.. Elleriniz , gözleriniz dert
görmesin, teşekkürler..

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,187
Sayın Üstadım; dergilere yeniden hayat veriyorsunuz, elleriniz dert görmesin... Kıymetli bilgilendirmeniz için, ayrıca teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,187
Resimli Macera'dan oldukça keyif alıyorum.
Fantastik maceralar ise keyfimi daha da artırıyor.
Yani tam ben ve benim gibi düşünenler için harika bir paylaşım...

Sayın "abartman ve Sayın "Bay_x" kardeşlerime
samimi teşekkürler,
ve de saygılar...

bayrakzaf.gif

12 Şub 2010
15,006
543,776
Lord Nelson iki sayfada bir dünyayı kurtarıyor

Akıllı insanlardır İngilizler

Soymak varken neden yok edilmesine göz yumsunlar ki dünyanın

Mükemmel arşivindeki değerli kitapları cömertçe paylaşan sevgili bay_x ve emsalsiz düzenlemelerin sahibi sevgili abartman'a yürekten teşekkürler, saygılar