Resimli Macera Fasikül Sayı 09

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
rm9.jpg

RESİMLİ MACERA [1966.06.04] SAYI..09

Arşivini açtığı ve bulunması güç bu dergiyi tekrar kazandırdığı için Bay_X'e çok teşekkür ederim.​

Moderatör tarafında düzenlendi:

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
Resimli Mecera

Sevgili dostum; sana ve BayX'e çok teşekkür ederim. Arada kalan 10. sayıdan sonra 20.sayıya kadar tamamlanmış olacak. Umarım BayX'te 20.sayıdan sonrası da vardır. Bende de 8. ve 25.sayı var, 8.sayıyı daha önce paylaşmıştım. 25. sayıyı da tarayıp paylaşacağım. Ellerinize ve gözlerinize sağlık. Tekrar teşekkür ediyorum.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Bay_X'in gönderip te elimde işlenmeyi bekleyen sayılar; 10, 21,22,23,24... Senden de 25. sayının geleceği haberini almak çok güzel. Seri kaç sayı sürdü bilemiyorum ama şöyle veya böyle epey bir yol almış sayılacağız Resimli Macera'da da..

PS: Ben de 8. sayı üzerine çalışırken bu dergiyi nereden hatırlıyorum diye düşünüyordum. Belki başka bir kaynakta rast gelmiş olabilirim diye üzerinde durmamıştım. Mükerrer oldu, kusura bakma lütfen..

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
Böylece ilk 25 sayıyı tamamlıyoruz demek ki.

Sevgili dostum aynı sayıyı keşke daha fazla kişi tarayıp paylaşsa ayrı bir renk olur. Senin paylaşımların çok güzel
üç ayrı renkte link veriyorsun. "Bay_X'in gönderip te elimde işlenmeyi bekleyen sayılar; 10, 21,22,23,24."
işte buna çok sevindim. Böylece ilk 25 sayıyı tamamlıyoruz demek ki..Bildiğim kadarıyla 39 sayı çıkmış. İlerde onları da bulup seriyi tamamlarız umarım.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Çoğu gitti azı kaldı, demektir. İnşallah o az kısım fazla bekletmeden gösterir kendini..

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,482
Sevgili dostlarım ,
Bu güzel seriyi forumuza kazandırdığınız için sizlere sonsuz teşekkürler.
Ellerinize sağlık.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
"İlk 25 sayı tamam..."
Bundan güzel müjde mi olur;
gerisi de gelir elbet!
Bu forumda tamamlanmaz denilen ne seriler tamamlandı...
Yeter ki elbirliktelikleri,
yeter ki gönül birliktelikleri devam etsin.
Teşekkürler Sayın "Bay-x",
Teşekkürler Sayın "abartman"...
Saygılarım gönülden...

bayrakzaf.gif

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
"Hamdık, işlendik, dengelendik"
Bu konuda ciddiyim
elimde olanak olsa bütün taramaları
abartman'a yaptırırım..
Geleceğin arşivi böyle taramalarla oluşmalı..
Bir de sevgili Bay_x'imiz öyle bir geldi ki
bana bir çizgi romanı sorduklarında
hiç düşünmeden buluruz diyebiliyorum,
doğallıkla dostumuz sayesinde..
Hepinize çok teşekkür ederim..

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,162
Mükerrer tarama yapmaktan sakınmama rağmen, 8. fasikülü görememişim… Diyarımıza eklenme tarihi de benim üyeliğimden önce olması nedeniyle hiç çağrışım yapmadı. Sayın Üstadım zamangezgini‘nden çok özür dilerim. Sıralı listede 11 ve 20. fasiküller taralı gözüküyordu; diğer alt başlıklara bakmadan kırmızı gözüken yerleri sırasıyla taradım. Davranışımdan ötürü Üstadımın affına sığınıyorum.

Ceylan Resimli Macera serisinin tamamı, Sayın zamangezgini’nin belirttiği gibi 39 fasikül çıkmış, müteakiben bu fasiküller dört cilt halinde toplanmıştır.

Bendeyse iki şahıs cildi içinde tam takım mevcut diye hatırlıyordum; fakat ikinci şahıs cildini bulamadım, herhalde kaybettim veya birine verdim, öylece kaldı…

Neredeyse Sayın abartman’a teşekkür etmeyi unutuyordum. Üstadımın sihirli eli öyle narin okşuyor ki taramaları, asıl baskısından çok daha güzel bir hale geliyor. Yalnız alışkanlık yapmaya başladı. Her dara düştüğümde; “İmdaaat, Sayın abartman yetiş!” diye bağırırsam kusuruma bakmayınız. Saygılarımı sunarım.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Büyük emek ve özveriyle gönülden yapılan paylaşım için sevgili abartman ve bay_x'e ne kadar teşekkür etsek azdır. Sağolun dostlar.