Rory MacDuff Ceylan Resimli Macera sayı 8

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,122
Rory MacDuff Ceylan Resimli Macera sayı 8

RORY Macduff serisi İngilizce olarak ilk olarak 24/10/1959 - 26/04/1969 tarihleri arasında LİON "ASLAN"dergisinde yayınlandı.
Çizerler:Geoff Campion , Fred T. Holmes , Reg Bunn

Ülkemizde ceylan resimli macera dergisi dışında, ceylan dergisi içindede Rory MacDuff'un serüvenleri yayınlanmıştır.

Rory MacDuff Ceylan Resimli Macera sayı 8 mediafire:

rsmlmcrsy901.jpg

rsmlmcrsy905.jpg

rsmlmcrsy903.jpg

etrangesaventures12.jpg

adsz1ede.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

balkatan

Onursal Üye
5 Tem 2009
999
4,689
Tarihin derinliklerinde
Kalmış çizgiroman hazinelerini,
Kulağından tutup getiriyor
Günümüze, Sayın Zamangezgini.
...
Sevgi, saygı ve teşekkürlerimle.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,999
denize sıfır
Bana uygun bi nik bulun denseydi bizi zamanda yolculuk yaptıran biri için zaman gezgini derdim.:)zaman gezgini bizi geçmişe götür.:)

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,047
Sarıyer
Detaylı bigiler, göze ve beyne hitap eden güzel paylaşım için zamangezgini dostuma teşekkür ederim.

Konuya küçük bir katkıda da ben bulunmak istiyorum. Rory Mac duff'ın maceraları Ceylan haricinde 1001 roman 66 lık seride de yayınlanmış. 1 Kaım 1965 de yayınlanan 1. sayısında Rory'nin bir macerası var. Ceylan'ın basım tarihi okunamıyor ama hem Ceylan, hem de 1001 50 kuruşa satıldığından aynı dönemin dergisi olmaları büyük olasılık.

12 Şub 2010
15,006
543,719
Detaylı bigiler, göze ve beyne hitap eden güzel paylaşım için zamangezgini dostuma teşekkür ederim.

Konuya küçük bir katkıda da ben bulunmak istiyorum. Rory Mac duff'ın maceraları Ceylan haricinde 1001 roman 66 lık seride de yayınlanmış. 1 Kaım 1965 de yayınlanan 1. sayısında Rory'nin bir macerası var. Ceylan'ın basım tarihi okunamıyor ama hem Ceylan, hem de 1001 50 kuruşa satıldığından aynı dönemin dergisi olmaları büyük olasılık.

1965-66-67 yılları enflasyon yönünden altın dönemlerdi sevgili gulyabani, yani enflasyon hemen hemen yoktu

Bu üç yıl içinde yayınlanan Ceylan ve 1001 Roman dergileri hep 50 kuruştan satıldı, diğer çizgi romanlar da zam görmedi

Sonra 1967 de büyük devalüasyon oldu, tüm dengeler altüst oldu
Ceylan ve 1001 Roman yayınına son verdi

Rory MacDuff ve arkadaşı Barney'in her sayfası heyecan ve gerilim yüklü maceralarını yine zamangezgini dostumuzun lütufkarlığıyla okuyacak olmam çok güzel.

zamangezgininin paylaşımları, bizim yayınevlerinin yayınlarından çok daha kapsamlı, tatmin edici, zevkli ve bilgilendirici

tam bir çizgi roman şöleni, üstelik çok değerli kitaplar, derlemeler

Örümcek Adam derlemelerini de özlediğimi bu vesileyle arz ediyorum
Sevgi ve saygılarımla.