direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,747
İstanbul
Ceylan'ın ilk serisine ait bu sayıyı Haluk Abi'min nezdinde tüm çizgi roman severlere hediye ediyorum.

Geçmiş olsun Haluk Abi.

24lvg3b.jpg

Son düzenleme:

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943
Hayırdır inşallah! Ceylan 1. seriden son bir ayda birkaç sayı birden paylaşıma sunuldu. Bu serinin de ucunun görüleceğine dair umut beslemeye başlasak mı acaba, yoksa daha çok erken mi? Erken de olsa umut iyidir, diyor, çok teşekkür ediyorum Nihat..

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,608
Abi varya ingilizlerin çizgi romanlarını görünce zaten içim gidiyordu okuyamıyorum diye, bir nebze o çizgilerin türkçelerini barındıran bu nadide eserleri sizler bizlere kazandırdığınız zamnda çok seviniyorum. Teşekkür ederim.

12 Şub 2010
15,006
543,719
Çizgi romana uzunca bir aradan sonra tekrar dönüş yaptığımda en büyük emelim 1966-1969 yıllarında yayınlanmış olan Ceylan ve 1001 Romanları bir kez daha okuyabilme olanağı bulmak, o dergileri ellerimin arasında tutmak, sayfalarını çevirebilmekti. Onları temin edebilmek Arizona çölünde su bulmak kadar zormuş meğerse.
Uzun bir zaman sonra 1001 Romanların tümünü, Ceylanların çok az eksiği ile tümünü edindim şükürler olsun. Bir kaç eksiği de dostlar Diyarda paylaştılar.

O zaman çizgi romanı okuyup geçen birisi olarak seri deyince Milli Piyango bilet serisini anlardım. Çizgi roman forumları sayesinde artık bir çizgi romanın hangi seriden olduğunu, hangi serinin kaç sayı olduğunu, yayınlayanını, yazarını, çizerini de ezberler olduk.

Ceylan 1. seri, Ceylan adına layık, nitelikli, güzel çizgi romanları içeren bir seri. Bendeki sınırlı sayılarından bir kaçını paylaşmıştım, geriye kalanları taramayı hep erteliyorum. Ama bu arada dostlardan gelen paylaşımları nasıl bir keyifle izlediğimi anlatamam.

Geçen gün sevgili ozanbarış&palio68 dostların bu seriden paylaşımın ardından, beni hep şaşırtan sevgili nihat'tan, hem de ilk sayılardan bu Ceylan'ı görmek çok mutlu etti. Lütfetmiş, adımı anmış üstelik.

Yaşadığım mutluluğun çok daha fazlasını sana diliyorum sevgili dostum. Sizlerle aynı ortamı solumak çok güzel...

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,070
Bursa
Hayırdır inşallah! Ceylan 1. seriden son bir ayda birkaç sayı birden paylaşıma sunuldu. Bu serinin de ucunun görüleceğine dair umut beslemeye başlasak mı acaba, yoksa daha çok erken mi? Erken de olsa umut iyidir, diyor, çok teşekkür ediyorum Nihat..

Neyin nasıl olacağı hiç belli olmaz dostum...:)
Değerli paylaşımları için dostlarımıza teşekkürler

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,049
Sarıyer
Devir için mükemmel bir eserken, günümüze kadar taşınıp paylaşılması olağanüstü mertebesine eriştirmiş bu dergiyi. Bir de 7. ve 15. sayfalardaki maceraların adını yazsalarmış tam olurmuş.

Teşekkürler, dostum.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,097
Bankamı soydunuz:9
Muhteşem paylaşımlar.:)
Bayram havasına girdik birden.:Z
Teşekkür ederim değerli dostum.

12 Şub 2010
15,006
543,719
Devir için mükemmel bir eserken, günümüze kadar taşınıp paylaşılması olağanüstü mertebesine eriştirmiş bu dergiyi. Bir de 7. ve 15. sayfalardaki maceraların adını yazsalarmış tam olurmuş.

Teşekkürler, dostum.

15. Sayfadakinin adı Tarna
7. Sayfadakini bir karede Tony'ye benzettim ama diğer karelerde yaşı daha büyük

12. Sayfada Çocuk kulübü üyesi Jale Yılmabaşar adı dikkat çekici
Dünyaca ünlü bu seramik sanatçımız da çocukluğunda Ceylan okuruymuş, şimdi de okuyor mudur dersiniz:)

Tekrar teşekkür ederim sevgili dostum.