CEYLAN Haftalık Çocuk Gazetesi 1. Seri - sayı 4 (01.03.1955)

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,076
Bursa
gr3h.jpg

ozanbariş & palio68 olarak biraz değişik kısımlara
göz atalım diyerek bu kısma denk gelmiş olduk.
Tüm dostlara keyifli hafta sonları ve okumalar dileriz.

Alternatif İsteyenler için

Moderatör tarafında düzenlendi:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,644
Ceylan yayınları baya eser çıkartmış zamanında, daha neleri göreceğiz bakalım. Teşekkürler üstadım, harika bir ikilisiniz. Harika bir şekilde imza atamaya devam ediyorsunuz çizgi roman denizinde. Yarın İstanbuldaki tüm dostlara selamlar.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Belki farkındasınızdır, Ceylan dergilerimiz 3. seriden başlayıp sonraki seriler tamamlanmıştır ama nedense 1 ve 2. serilerden hiç örnek yoktur.
İşte bu sayı o Ceylan dergilerinin ilk serisine ait bir dergidir. Çok mutlu oldum. Ancak başlık tarihinde bir yanlışlık var 56 değil 55 olacak onu düzeltelim hemen..
Umarım başkaları da vardır..
Bir de mümkünse renkli ham tarama ne makbule geçerdi..
Sağolunuz dostlar..

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,076
Bursa
Başlık tarihi düzenlendi dostum, aradan bir sayısını seçmiştim fakat daha sonrasında konuyu değişiklik yapınca tarih kalmış.
Ham taramasını birazdan eklerim.

Kolibri

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
16 Haz 2012
423
6,834
Fatih İstanbul
ozanbarış ve palio68 değişik kısımlara öz atmaya karar verdiyse yaşadık demektir.
Yarın Kadıköy'e gelecekmişsiniz bavulları doldurup dönersiniz her zaman olduğu gibi.

Süper paylaşımınız için çok teşekkürler.
Beyaz Atlı Sipahi,Esir Yusuf gibi Mehmet Tekdal çizimleri ve Şahap Ayhan'ın Ateşten Ülke çizgiromanları çok güzel.
Kapaktaki tarih 1 Mart 1955

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,845
137,149
Farklı,değişik ve mükemmel.
Senin değişik kitaplara göz atman böyle olacaksa başımızın üstünde yeri var.
Her paylaşım ayrı güzellikte.
Emeklerin için teşekkür ederim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Sevgili dostum bu nadide örneği ara da bulasınlardan alıp hak ettiği olması gereken yere alıyorum..
Ana başlıktaki Ceylan Bölümüne..
Listeye de ilk sayı olarak ekleyeceğim..

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
98
165
denizci
E elinizi sıkmak için bir sebep daha sevgili dostlarım, bugün saat 24.00 itibarıyla; forum yönetimi tarafından, bence de haklı nedenlerle, 2 gün uzaklaştırma cezası aldım, olsun yarın buluşmamıza engel değil işte, iki gün yokum dostlar, bu gece saat 24.00 itibarıyla ben 2 gün cezalıyım, ama öbürsü günler benim işte, neyse; şaka bir yana bu cezayı hakkettim, haklılar, gereksizdi, daha önemlisi; çok çok sevdiğim bir üstadımı üzdüm, kötüsü buydu, tek buydu, ceza benim, alışkınım, çekerim, palio ve ozan barış dostlarım yarın saat 12.00 da Büyülüdeyim, sabıkalı geliyor dostlarım, Çarşılı Kel Ozan orada olacak :)

12 Şub 2010
15,006
543,776
Altmış yıl önce Haftalık Çocuk Gazetesi adıyla yayınlanmış Ceylan 1. serisi, Ceylan Yayınları'nın Türk çizgi roman yayınlarında neden 1 numara olduğunu anlamamız için yeterli bir örnektir.

Ceylan Yayınlarını 1 numara yapan asıl şey, Teksas Tommiks'i, Türkiye çizgi romanına ad olarak vermiş olmasıdır. Bunlar ise bu unvanı perçinleyen yayınlarındandır.

Ozanbarış&palio68 dostlarla bu kez buluşmak mümkün olamadı, kısmet başka sefere inşallah.
Ceylan'ın bu serisi de Diyarın arşivinde tamamlanacaktır. Böyle dostlar omuz verdikçe tüm hayaller gerçek olur.

md35

Kıdemli Üye
28 Haz 2013
202
708
"Ceylan haftalık çocuk dergisi" paylaşımı için teşekkürler. Devamını (merak içinde) bekleriz. Ceylan paylaşımlarının her biri heyecan verici. (Tina-ların devamını da merakla beklediğimizi belirtmeden geçemeyeceğiz.) Nadide katkılarınız için gönül dolusu teşekkürler.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Sevgili Hasan ham tarama mükemmel.. Bunun için çok teşekkür ederim. Aslında ham tarama diye bir takıntım yok, fakat beyazlatmada muhakkak çizgilerde kayıp oluyor, o nedenle tarayıcıdan çıktığı hali arşivlemek için sanki daha uygun.. Sonra bu hali ile dergiyi ve yayınlandığı dönemi daha iyi özümsüyorum. Tekrar teşekkürler. Bir dahaki gelişinizde birlikte olmak için çaba göstereceğim.