CEYLAN Haftalık Çocuk Gazetesi 1. Seri - Sayı 43 (29 Kasım 1955)

12 Şub 2010
15,006
543,776
ceylan04pwp.jpg

Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Geçenlerde Ceylan 1. seriden paylaştığınız ilk sayıyı görünce kapak resmine bakıp "Başka Dünyalarda" isimli çizgiromanın Dan Dare olabileceğini düşünmüştüm. Tipler benziyor, baş kahramanın ismi de Don!.. Lakin kurcalayıp Dare'in erken dönem serüvenlerini karıştırınca öyle olmadığını anladım. Büyük ihtimalle o dönemlerde büyük sükse yapan Dan Dare'e öykünerek çizilmiş bir başka çizgiroman ile karşı karşıyayız. Belki ilerde kaynağını saptamak da mümkün olur.

Çok teşekkürler Profesör...

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,698
47,962
Güzel paylaşımlarına yeni bir seride devam edip bizleri sevindiriyorsun çok teşekkürler Profesör..

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Sevgili üstadım benim gibi bir çizgi roman amatörü senin sayende rüyasında bile göremeyeceği bir sürü nadide çizgi romanı gördü, görebildi.. 1.seri ceylan!.. Hayal gibi, ne olduğu konusunda fikrim bile yoktu.. Şimdi bir tık uzağımda.. Hem de mükemmel bir tarama ile.. Çok teşekkür ederim saygıdeğer üstadım. Allah ömrünü uzun etsin..

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,648
Gaziantep
Daha önce de yazdığım gibi nereden bulur bu antikaları Sevgili "profesör".Her biri servet değerinde.Eline sağlık sevgili kardeşim.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,088
Kastamonu
Harika görünüyor...

Kapaktaki tarihe bakılırsa, bu dergi çıktığında babam, büyük oğlumun yaşındaymış.

Hocam bu müthiş koleksiyonu bizimle paylaşmak için vakit harcayacağına satmayı düşünse, adını 2013 vergi rekortmenleri arasında görürdük herhalde.

"Nasıl teşekkür etsem," diye kafa yormaya gerek yok. Çünkü ne söylesen karşılığı olmaz. Duyduğumuz minneti mecburen kuru kuru bildireceğiz:

Teşekkür ederiz Hocam; elinize sağlık...