CEYLAN - 4. Seri - Sayı 02 (24 Şubat 1969)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,647
Kasımpaşa
CEYLAN - 4. Seri - Sayı 02 (24 Şubat 1969)

4002000.jpg
4002000a.jpg

İş, güç, hayat meşgalesi, Çağlayan, Gebze derken akşam otur çalış gibi boş ve fani şeylerle uğraştıktan sonra şükür kavuşturana...
Olmaz böyle şey kardeşim, ben başka işle uğraşmak istemiyorum,
Burada olup sağa sola laf yetiştirmek, çizgi dostlarımla muhabbet etmek istiyorum...
Bugün beklerken mahkeme koridorlarında bir iki kişiye çizgi roman dedim, severim dedim...
Kendimi tren gibi hissettim...
Hayatımda böyle boş boş bu adam ne diyor bakışlarını herhalde az görmüşümdür...
Neyse hepsi geçti...
Buradayım...
Bu kitabı çok çok çalışan özverili dostlarıma armağan etmek istiyorum...
Sevgilerimle...

tarandığı gibi;

olmasını istediğim gibi;

" öküzlerimin boynuzlarında aydınlanırken ortalık
toprağı sürüyorum sabırlı bir kibirle
çıplak ayaklarımda toprak nemli ve ılık.
demir dövüyorum öğleye kadar
kırmızıya boyanıyor karanlık.
yapraklarında yeşilin en güzeli,
zeytin devşiriyorum ikindi sıcağında
üstüm başım, yüzüm gözüm ışık.
her akşam mutlaka misafirim var,
kapım bütün şarkılara alabildiğine açık.
geceleyin suya diz boyu girip
çekiyorum denizden ağları:
yıldızlarla balıklar karmakarışık.
benden sorulur oldu dünyanın hali artık:
insan ve toprak, karanlık ve aydınlık.
anladın ya işim başımdan aşkın,
beni lafa tutma, gülüm,
ben sana aşık olmakla meşgulum.

nazım"

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,542
Sevgili Savok ,
Ceylan 4. serisine başlamanıza çok sevindim.
Başlanmış iş bitirilmiş iştir.
Hayırlısıyla bu seriyi de bitirdik mi tamamdır.
Formumuza ve çizgi roman severlere kazandırdığınız bu tarih abidesi kitaplar için size ve değerli prfesörümüze teşekkürü borç bilirim.
Elinize sağlık.
Sevgi ve saygıarımla ,

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,049
Sarıyer
"yeni" seri Ceylanlar'da gelmeye başladı. Olduğu gibi mi okumalı yoksa olması gerektiği gibi mi karar veremedim bu sefer, ikisini de açalım bakalım.

Teşekkürler dostum.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Her zamanki gibi güzel bir şiirle sunulmuş güzel bir paylaşım.
Sağ olasın dostum.
İyi ki varsınız.

bayrakzaf.gif

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,473
Değerli kardeşim onca iş,güç,hengame arasında bü güzel kitapları bizlerle buluşturmak için verdiğiniz emek ve ayırdığınız zaman için sonsuz teşekkürler ederim.
Sevgili kardeşim yaptığın tüm işlerde başarılar ve hayat boyu mutluluklar dilerim.

12 Şub 2010
15,006
543,719
Taranan kitaplarıma mesaj yazmaktan hep kaçındım. Fakat sevgili savok'un sunumu o denli etkiledi ki yazmadan edemedim.
Sevgili savok; mahkeme koridorundaki o boş boş bakışları umursamayalım. Ben hiç komplekse kapılmadan ÇR okuduğumu her ortamda ve göğsümü gere gere söylüyorum. Bu kompleksler, ÇR forumlarının katkısıyla tarihe gömülmüştür.
Kendini tren gibi hissetiysen o tren çok güzel bir trendir ve ben de o trenin vagonlarından birisi olmaktan onur duyarım.
Saygılarımla.

Stuart Kamil

Yeni Üye
18 Tem 2009
56
34
Çizgi Roman insanoğlunun en güzel buluşlarından biridir, herkesin onun tadına varamaması ise bazılarının yeterince gelişmemiş olduğunun göstergesidir sadece ve olsa olsa bizlere sunulmuş bir ayrıcalıktır. İş yoğunluğum gereği düzenli olarak sitemize giremiyorum ve her yapılan işe teşekkür yazamıyorum ama bu sitede taramalarıyla bizlere tarihimizin, çocukluk anılarımızın birer parçasını âdeta birer fotoğraf karesi gibi sunan tüm dostlara, onların o güzel ellerine, öpülesi ellerine binlerce, milyonlarca teşekkür etme duygusunu yaşıyorum her defasında. Keşke her birinizle yüz yüze de görüşme şansımız olsaydı... Bu benim için nasıl anlatılmaz bir keyif olurdu bilemezsiniz... İyi ki varsınız can dostlarım...