CEYLAN - 4. Seri - Sayı 01 (17 Şubat 1969)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,634
Kasımpaşa
CEYLAN - 4. Seri - Sayı 01 (17 Şubat 1969)

4001000a.jpg
4001000.jpg

…..
Dergi, 3 Şubat 1969 tarihli 159. sayısıyla yayınını noktalamış diye bilinse de sitemizde Sayın Av. Haluk YÜCESOY beyefendinin değerli arşiv katkısı ile sunulan 160. sayı ile 10 Şubat 1969 tarihinde yayınına son verdiğini görmekteyiz, ancak sonrasında Ceylan dergisi logo değişikliği yapmış ve hiç ara vermeden 17 Şubat 1969 tarihinde bugün 4. seri olarak adlandırdığımız seri ile yeniden 1. sayıdan başlayarak yayınına yarım kalan başlık ve maceralarla devam etmiştir.
(3) İlk sayısı 17 Şubat 1969'da çıkan Ceylan, bir önceki serisindeki tüm çizgiroman başlıklarına kaldıkları yerden devam etmiş, üstelik Çılgın Çocuklar adlı yeni bir öyküyü de ilk sayısında özel olarak adedi otuz ikiye çıkan sayfalarına eklemiştir. 2 ve 3. sayılarda sayfa sayısı 24’e düşmüş, sonrasında klasik 16 sayfalık yapısına dönerek yayınını sürdürmüştür. Bu serinin bir özelliği de Ceylan Yayınları tarafından periyodik yayınına başlanacak olan Tex/Teks dergisinin promosyon nüshasının derginin ilk sayısıyla beraber okuyuculara sunulması olmuştur.

Ceylan, daha önceki serisinde de yayını süren Örümcek Adam'ı, Harika Örümcek adı altında ve Ölümsüz Adam, 10.000 Felaket, Rory MacDuff, Robot Ali/Robot Archie, Fareler Devriyesi, Korkusuz Kahramanlar başlıklarını sayfalarına taşımıştır. Bunlarla birlikte derginin sonraki sayılarında Gargan, Sihirli Taş/Kelly's Eye, Mumyacı, Harika Adam, Müthiş Atlet, intikam Alevi gibi dizilerle 28 Temmuz 1970'da çıkan 76. sayısında noktalanmıştır.

Sevgili dostlar 4. seriye başlıyoruz. Yine her zamanki gibi sevgili profesör’ün eşsiz cömertliğinin sonucu diyarımızda bu dergileri okuyabileceğiz. Allah izin verirse tamamlamak istediğim bu seride toplam olarak 10 sayı eksiğimiz var. Araştırıyorum, tamamlamaya çalışacağım. Sitemizde benden önce taranmış bu seriye ait 3. sayı bulunmakta, bunun dışında en yakın zamanda bu seriyi de sizlerle buluşturmak istiyorum. Bütün seriyi tek sayfa ve 300dpi renkli olarak tarayacağım. Özgün hali ve kendi düzenlememi iki ayrı link olarak vereceğim. Umarım iyi olur ve beğenilir. Okuyan herkese benden yana olan haklarım helal olsun. Herkese saygılar sunarım. İyi okumalar.

Bu bir yeni co-admin paylaşımıdır.
İlktir.
Biraz da şımarıkçadır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,611
İzmir
Teşekkürler üstad, emeğin ödenmez.
Ayrıca kıymetli Ağabeyim Profesör'e de muhteşem arşivini bizden esirgemediği için şükranlarımı sunarım.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,045
Sarıyer
Değerli dostum, arşivini açarak bu nadir bulunan eserleri okumamızı sağlayan sayın profesöre ve kaliteli taramaların için sana teşekkür ederim.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,084
Değerli dostum,önce rengin hayırlı olsun:D:D
Yeni bir serinin başlaması tabiki sevindirici,arayıp bulunmayacak kitaplar,haluk abiye arşivini çekinmeden açtığı için,bu kitapları bizlere ulaştırmaktaki emeğin ve özverin içinde sana çok teşekkür ederim.

neptunn

Süper Üye
27 Tem 2009
1,871
4,946
Buram,buram tarih kokan müzelik eserler bunlar.Sevgili profesör ağabeye ve Savok dostuma sonsuz teşekkürler.
Selametle.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,126
Sevgili dostum,
yeni göreviniz ile
ilk co-admin paylaşımınız hayırlı olsun.
Size ve "profesör" dostuma" teşekkür ve saygılarımı iletiyorum.

bayrakzaf.gif

kahraman131

Yeni Üye
26 Eyl 2011
33
12
Çok teşekkürler dostum kırk yıl önce tadını unutamadığım bu seriyi yeniden görmek beni o günlere geri götürdü emeğine sağlık

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,292
4,469
Sevgili kardeşim bu ilk sayıyı da büyük bir keyifle indiriyorum,çok çok teşekkür ederim,en iyi geceler dilerim.

unsal

Kıdemli Üye
15 Tem 2009
185
128
Boyle bir hazineyi bizlerle paylasan Profesor'e ve bunlarin bize ulasmasindaki essiz katkilariyla Savok'a en icten tesekkurlerimle.

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,132
8,145
İstanbul
Diğer iletilerin tekrarı gibi olacak ama bir kez de ben söyleyeceğim:
Bu müthiş, olağanüstü, fevkalade paylaşımın mimarları Sayın Profesör'e (inanılmaz arşivini açarak bizlerle paylaştığı için) ve Sevgili Savok dostumuza (büyük bir emek vererek bu tarih hazinesinin bizlere ulaşmasını sağladığı için) çok, çok ama çok teşekkür ediyorum.
Bir başka arkadaşın da dediği gibi, bu sanki bir rüya...
Tanrım uyandırma beni!

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,313
Adana
şimarmaya hakkiniz var. Darisi başka şimarik paylaşimlara :) ellerinize sağlik...