CEYLAN - 3. Seri - Sayı 043 (12 Kasım 1966)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,656
Kasımpaşa
CEYLAN - 3. Seri - Sayı 043 (12 Kasım 1966)

043000.jpg

Sevgili üstadım profesör'e teşekkür ediyorum.
Onu tanıdığım için şanslıyım.
Şanslıyız.
Sağolsun.
iyi okumalar.
Saygılar.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,088
36,756
İstanbul
Bu çok kıymetli "Ceylan" paylaşımları için Savok ve profesör dostumuza bir kez daha gecikmiş de olsa sonsuz teşekkürler. Ellerinize ve yüreğinize sağlık.

Bu arada bu dergilerin gördüğü ilgi(sizlik)de çok dikkat çekici. An itibariyle 18000'i geçmiş üye sayısına sahip bir forumda, bu dergilere ait mesajların 80-100 kez görüntülenmesi, muhtemelen 30-40 kişi tarafından indiriliyor olması ve yazılan mesaj sayısının 2-3 tane ile sınırlı olması (bazen hiç mesaj yok) son derece düşündürücü. Kimsenin tercihlerini sorgulayacak durumda değilim, ne de akıl verme niyetindeyim. Ancak 1966-68 tarihli bu dergileri bulma şansı son derece düşük, artık son derece nadir hale gelmiş eserler bunlar. Bu durumda birileri çıkıp bu nadir eserleri hiçbir karşılık beklemeden paylaşıyorlar. Bu tür dergilerden ister hoşlanın, ister hoşlanmayın; hem sergilenen olağanüstü paylaşımcı ruhun hatırına hem de son derece nadir olmalarının hatırına bu dergilerin indirilmesi, mesajlara yanıt verilmesi, ilgi gösterilmesi gerekli. Biliyorum ki savok ve profesör dostlar tanıdığım en paylaşımcı insanlar ve bu ilgisizlik onları yıldırmaz. Ama bakarsınız bir gün onlar da yorulur. O günün hiç gelmemesi dileğiyle; bir kez daha teşekkürler.

kardelen01

Kıdemli Üye
6 Kas 2010
247
56
Profesör ve savok arkadaşımızın ellerine ve emeklerine sağlık.
Kendileri sayesinde çok güzel bir esere sahip oluyoruz.
Çok Teşekkürler.

hüsobi

Yeni Üye
3 Ocak 2012
14
3
Yeni üye olmam nedeniyle daha henüz kimlerin hangi dergileri katkıları var bilemiyorum ama böyle tarihi ve nostalji yaşatacak eserleri paylaşanları canı gönülden kutluyorum.kendi çocukluğuma ait bir kaç fotoğrafım bile olmadığı ortamda 10 yaşımda iken hayal meyal hatırladığım dergiler şu anda karşımda hem indiriyor bi taraftanda elimden alınacak korkusuyla okuyorum.gerçekten mükemmel bir şey.Allah sizden razı olsun.Paylaşmak güzel bir şey siz bunu yaparak güzelliklere daha da güzellik katmışsınız.Elinize emeğinize yüreğinize sağlık.