Nasıl silebilir/bulabilirim yardım

neumair

Yeni Üye
20 Tem 2015
3
1
Herkese merhaba, küçük bir sorum olucak çizgi roman/manga çevirirken şu "continued" vs yazılarını nasıl silebilirim? Textless Comic diye birşey duydum fakat hiç bi çizgi romanının textless versiyonunu bulamadım sadece kapağı paylaşıyorlar veya gibi yazılar için. Lütfen yardın edin...

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,642
ucm3l4djg.png

Sorunuzdan bi şey anlamadım ama silinme hususnda resim proğramlarını kullanabilirsiniz. Photoshop en iyisidir.

Çizgi romanları indirmek isterseniz bi dünya yabancı site var, blog var.

Daha açık yazarsanız ne olduğunu veya ne istediğinizi anlayabiliriz.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,648
Gaziantep
Resim becerin varsa Photoshop la "kolonlayarak" kapatabilirsin. Resimde hoşuma gitmeyen bir şey varsa böyle siliyorum. (Başka kolay şeklini bilen arkadaş varsa öğrenmek isterim).

miles_morales_earth-1610_from_ultimate_comics_spider-man_vol_2_1_page_20.jpg

Son düzenleme:

neumair

Yeni Üye
20 Tem 2015
3
1
Kardeşim mümkünse şu "kolonla" olayını öğretebilir misin? Resimli veya anlatımlı farketmez. Şimdiden teşekkürler

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,648
Gaziantep
Kardeşim mümkünse şu "klonla" olayını öğretebilir misin? Resimli veya anlatımlı farketmez. Şimdiden teşekkürler

Photoshop proğramın varsa, "Klonlama Damga Aracını" açıyorsun aynı resim yapar gibi kapatacağın yerler için uygun renkleri alıp,orayı boyuyorsun. Çizgi gibi şeylerin üzerine tıklayıp uzatıyorsun. Resimle anlatılmaz.( veya ben bilmiyorum) Youtube ta" Photoshop Dersleri" videoları var oraya bakabilirsin. Yalnız ben o derslerden bir şey anlamadım. Bana oğlum öğretiyor. Yöneticilerimizden (uzung) da bu konularda usta.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,642
Photoshopta klonlama aracına tıkladıktan sonra,

resmin sieceğiniz yerin üstünde yanında bir yerde ctrl + yaptıktan sonra, mause ile yazılı alana tıkladıkça ne demek istediğimizi anlarsınız.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,642
Photoshopta klonlama aracına tıkladıktan sonra,

resmin sieceğiniz yerin üstünde yanında bir yerde ctrl + yaptıktan sonra, mause ile yazılı alana tıkladıkça ne demek istediğimizi anlarsınız.

Adem

Çeviri & Balonlama
24 Kas 2011
285
2,100
İstanbul
Temizlik işinde en iyi araç Photoshoptur. Temizlenecek alanın arkaplan bölgesinin renk-desen durumuna göre iş basit veya zor hale gelir. Genel olarak "clone stamp tool" iş görecektir. karmaşık yerlerde "silgi" aracı ile silmek hatta belki fırça ile çizim yapmak bile gerekebilir. Bu konuda bir iki ders izleyip, en güzeli bol bol deneme yapmaktır. El alışınca çok da zor birşey değildir.