Bilimsel bir çalışma için çok acil Karaoğlan!..

Assistant

Yeni Üye
31 Mar 2014
2
3
3jtTmJ8.png

Arkadaşlar herkese merhaba. Yaptığım akademik bir çalışma için ilk basım Karaoğlan, Kiling, Kızıl Maske ve Malkoçoğlu'nun çizgi romanlarını aramaktayım. Karaoğlan'ın Altay'dan Gelen Yiğit, Camoka'nın İntikamı, Baybora'nın Oğlu, Bizanslı Zorba ve Yeşil Ejder serüvenlerinin 1960'lı basımları elinde olan varsa yardımcı olabilir mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

hozal

Yeni Üye
28 Ocak 2013
50
101
İnşallah bu eserleri bulur ve akademik çalışmanızı tamamlarsınız. O çalışma ürününü bitince okumak isterdim. Sayın Leven Cantek hocanın yaptığı çalışmalar kitap olarak yayımlanmıştı. Satın aldım ve okudum. Gıyabında kendisini kutluyorum. Size de şimdiden başarılar diliyorum.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,648
Gaziantep
Basılı olanları değil ama Karaoğlan'ın bütün maceralarını ve bütün serilerini Çizgi Diyarı'nda bulabilirsiniz. Kitaplara gelince hiç umutlanma 1.seriyi hiç kimse vermez.

Assistant

Yeni Üye
31 Mar 2014
2
3
İnşallah bu eserleri bulur ve akademik çalışmanızı tamamlarsınız. O çalışma ürününü bitince okumak isterdim. Sayın Leven Cantek hocanın yaptığı çalışmalar kitap olarak yayımlanmıştı. Satın aldım ve okudum. Gıyabında kendisini kutluyorum. Size de şimdiden başarılar diliyorum.

Levent Cantek'in kitapları olmasa zaten çizgi roman için referans alabileceğimiz, bir kaç makale dışında, Türkçe kaynak olmayacaktı. Umarım tamamlandığında okuma şansınız olur.

Tex, haklısın aslında. 1. seri gibi kıymetli parçalara ulaşmak çok zor. Belki satın almak değil de çalışmamda kullanmak üzere ödünç alabilirim. (esas zorluk bu bence :) )

12 Şub 2010
15,006
543,776
Sözünü ettiğiniz eserler Çizgi Diyarında taranmış ve paylaşılmıştır. Dilediğiniz şekilde indirip inceleyebilirsiniz. Çok istiyorsanız bastırır ve elinizde tutarak incelersiniz. Kitabın aslından hiç bir farkı olmaz. Tıpkı basım gibidir.

Öte yandan bu paylaşımlara yazılan yorumlardan da yararlanabilirsiniz. Sayın Levent Cantek'in kitabından başka kaynak olmadığına ilişkin görüşünüze bu nedenle katılmıyorum. Karaoğlan hakkında çok değerli bilgi ve yorumlar var Çizgi Diyarında.

Yine de ek bilgiye ihtiyaç duyarsanız Karaoğlan, Killing, Kızılmaske ve Malkoçoğlu hakkındaki sorularınıza yeterli cevap verecek bilgi ve donanımda çok arkadaşımız var. Örnek olarak Malkoçoğlu hakkında kolibri dostumuz Türkiye'nin bir numaralı otoritesidir. Bilgilerini de esirgemez.

Saygılarımla.

CAMOKA

Süper Üye
13 Ocak 2010
177
587
Levent Cantek'in kitapları olmasa zaten çizgi roman için referans alabileceğimiz, bir kaç makale dışında, Türkçe kaynak olmayacaktı. Umarım tamamlandığında okuma şansınız olur.

Tex, haklısın aslında. 1. seri gibi kıymetli parçalara ulaşmak çok zor. Belki satın almak değil de çalışmamda kullanmak üzere ödünç alabilirim. (esas zorluk bu bence :) )

13 yıl önce E.E abimize KAAN ilk serilerindenden birtane vermiştim (o zamanlar sahafları dolaşırken tanışma fırsatım oldu sohbet fln derken, bi çalışması için ödünç vermiştim, yurt dışına gitti işte gidiş-o gidiş :) derken artık kimseye kitaplarımın köşesini dahi göstermiyorum. İşin özü kimse de şimdilerde bulunması zor olan değerli ÇRleri vermez demedi-deme ..