Thor konusunda yardım.

Thor konusunda yardım.

Çeviri Yardımlaşma Başlığı

Like Tree6Likes
  • 3 Post By abdullah
  • 2 Post By direnc11
  • 1 Post By abdullah

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 23.Haziran.2013, 23:25   #1
Çeviri Balonlama

abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
abdullah is on a distinguished road
Standart Thor konusunda yardım.
Diyardaşlarım,ağabeylerim,abla larım. Öncelikle kandilinizi kutlar sonra konuya girmek isterim

Şimdi bilindiği üzerine Thor'lar hakkında çalışıyorum. Hepsini bitirip daha sonra yayınlama kararı verdiğim için Temmuz'a ertelemiştim yayın tarihini. 3 sayı hazır sayılır geri kalanlarının yarısının balonları temiz yarısı dokunulmadan duruyor. Sizlerden bi konu hakkında yardım isteyebilir miyim?

Yayınlayacağım 12 sayı için balonlaması,balon temizlemesi bir yana artık yeni bir sorunla karşı karşıyayım. Şükrü'yle de konuştum o da bir çaresini bulamamış. Şimdi ben önce balonları temizliyor(bu konuda eskisi kadar yavaş değilim artık daha sonra Alfa'nın yayınladığı metni not defterine döküyor daha sonra balonluyorum. En az vaktimi alan kısım balonlama sonra balon temizleme en çok vaktimi alan ise metin yazma işlemi oluyor. Eğer gönüllü olacak bir diyardaş bulunabilirse Thor metinleri yazma işini onunla paylaşmak isterim. Aslında 201-205 arasını atlayıp tek sayı olan 206-207-208 ve 209'u yayınlayıp seriyi bitirecektim. Ancak başladığım macera daha sonraki maceralarda bile devam ediyor bayağı uzun bir maceraymış doğrusu Tek sayıların da balonları temiz onları da balonlamak istiyorum ama 201-205 arası (tek sayıları ben not defterine çekerim yeter ki 201-205 arası temize çekilsin ) sayıları yani tam 4 sayıyı not defterine ya da word'e çekerek bana yardımlarını esirgemeyecek bir diyardaş, bir ortak arıyorum

Bana bu konuda yardımcı olacak bir diyardaşım var mıdır?
abdullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 23.Haziran.2013, 23:31   #2
Yönetici

direnc11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1034361
•Rep Seviyesi :
direnc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond reputedirenc11 has a reputation beyond repute
Evet, sevgili dostlar yok mudur zamanı olan ve çorbada benim de tuzum bulunsun diyecek bir dostumuz?
denizkara ve abdullah bunu beğendi.
direnc11 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 24.Haziran.2013, 00:36   #3
Çeviri Balonlama

•Rep Seviyesi :
Biliyorum istediğim yorucu bi iş ama 1 elin nesi var 2 elin sesi var. eğer word konusunda yardımcı olacak bir diyardaş çıkarsa 1 hafta içinde tamamlayabilirim seriyi.
denizkara bunu beğendi.
abdullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 24.Haziran.2013, 14:52   #4
Süper Üye

denizkara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Seviyesi :
denizkara is on a distinguished road
Ben arıyorum ama yok Abdullahcım, daha bulamadım, ben de balonların worde yazılması konusunda çok sıkıntı yaşıyorum, bir arkadaşımızı bulsak; kesin işsiz kalmazdı , umarım katılan arkadaşımız olur, kolay gelsin,

denizkara isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 24.Haziran.2013, 15:32   #5
Kıdemli Üye

Kemikdilli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 14315
•Rep Seviyesi :
Kemikdilli has a reputation beyond reputeKemikdilli has a reputation beyond reputeKemikdilli has a reputation beyond reputeKemikdilli has a reputation beyond reputeKemikdilli has a reputation beyond reputeKemikdilli has a reputation beyond reputeKemikdilli has a reputation beyond reputeKemikdilli has a reputation beyond reputeKemikdilli has a reputation beyond reputeKemikdilli has a reputation beyond reputeKemikdilli has a reputation beyond repute
Açıkçası, yardım istediğiniz kişiden ne yapmasını istemediğinizi tam anlamadım. Ben grafiker olduğum için bazı şeyleri daha kolay yapıyor olabilirim. Freehand isimli bir program kullanıyorum. Grafikerler artık bu programı kullanmayı bıraktı ama ben alıştığım için bunda devam ediyorum.

Freehand'e balonlamak istediğim jpg'i çekiyorum. Metinlerin üzerine, zemin renginde bir alan açıp, onları altta bırakıyorum. Üzerine yeni metinleri yazıyorum. Bitti. Çok renkli ve karmaşık çizgiromanlarda biraz zorlanabilir ama, beyaz zeminli balonlara sahip çizgiromanlarda oldukça kolay bir yöntem.

Abdullah Bey, siz Türkçe yayınlanan Thor'ları mı yeniden balonluyorsunuz? Eğer öyle yapıyorsanız size yardımcı olamam. Şu sebepten dolayı, ben zaten o çizgiromanları çocukken siyah beyaz okumuş, öyle sevmiştim. Renklisini okumak bana ekstra bir zevk vermiyecek. Ona emek harcamayı pek istemem. Öyle de olunca işi tavsatırım. Ama Türkçe yayınlanmamış serileri çeviriyorsanız, düşünebilirim.

Eğer çalışırsak da şöyle yapmak isterim, orijinaller ile çeviri yapılmış metinleri bana gönderin. Ben balonları yerleştiririm. Öncesinde metinlerin Word'de yazılmasını isterseniz, onu da yapabilirim. Tabii ki iş durumunun fırsat vermesine bağlı olarak...
Kemikdilli isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 24.Haziran.2013, 18:02   #6
Çeviri Balonlama

•Rep Seviyesi :
Alıntı: Kemikdilli´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Açıkçası, yardım istediğiniz kişiden ne yapmasını istemediğinizi tam anlamadım. Ben grafiker olduğum için bazı şeyleri daha kolay yapıyor olabilirim. Freehand isimli bir program kullanıyorum. Grafikerler artık bu programı kullanmayı bıraktı ama ben alıştığım için bunda devam ediyorum.

Freehand'e balonlamak istediğim jpg'i çekiyorum. Metinlerin üzerine, zemin renginde bir alan açıp, onları altta bırakıyorum. Üzerine yeni metinleri yazıyorum. Bitti. Çok renkli ve karmaşık çizgiromanlarda biraz zorlanabilir ama, beyaz zeminli balonlara sahip çizgiromanlarda oldukça kolay bir yöntem.

Abdullah Bey, siz Türkçe yayınlanan Thor'ları mı yeniden balonluyorsunuz? Eğer öyle yapıyorsanız size yardımcı olamam. Şu sebepten dolayı, ben zaten o çizgiromanları çocukken siyah beyaz okumuş, öyle sevmiştim. Renklisini okumak bana ekstra bir zevk vermiyecek. Ona emek harcamayı pek istemem. Öyle de olunca işi tavsatırım. Ama Türkçe yayınlanmamış serileri çeviriyorsanız, düşünebilirim.

Eğer çalışırsak da şöyle yapmak isterim, orijinaller ile çeviri yapılmış metinleri bana gönderin. Ben balonları yerleştiririm. Öncesinde metinlerin Word'de yazılmasını isterseniz, onu da yapabilirim. Tabii ki iş durumunun fırsat vermesine bağlı olarak...

Ben Alfa yayınları tarafından siyah-beyaz yayınlanmış Thor sayılarını renkli orjinal sayılarına balonluyorum. Benim istediğim Alfa yayınlarındaki türkçe metinlerinin word'e(not defteri de olabilir yeter ki kopyalayıp yapıştırma imkanım olsun) çekilmesi için yardım istiyorum. Balon balon numara belirtme şartı filan da yok sadece sayfa isminden sonra sayfadaki metinlerin temize çekilmesi yeterli benim için. Burdaki amaç işi hızlandırmak. AbbyFineReader kullanıyorum ama el ile yazıldığı için işe yaramıyor.

Resimle örnek vereyim daha açıklayıcı olacaktır:

Alıntı: fındıkfındık´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben arıyorum ama yok Abdullahcım, daha bulamadım, ben de balonların worde yazılması konusunda çok sıkıntı yaşıyorum, bir arkadaşımızı bulsak; kesin işsiz kalmazdı , umarım katılan arkadaşımız olur, kolay gelsin,

Hocam eğer eli yüzü düzgün balonlarsa worde ben programlarla çekebilirim sanırım ama önce sayıyı görmem gerek

Konu abdullah tarafından (24.Haziran.2013 Saat 18:09 ) değiştirilmiştir.
Alt 24.Haziran.2013, 18:32   #7
Süper Üye

denizkara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Seviyesi :
denizkara is on a distinguished road
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Dan Dare; 198 sayfa, ama hatalı olmaması lazım, yani balonda ne yazıyorsa noktası virgülüne aynı olmalı, başarırsak faydası devasa olur, istersen bir deneyelim, örneğin ilk 10 sayfa gibi, tam da buna bakmak üzereyim müthiş olur, çok sağol.

denizkara isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 24.Haziran.2013, 19:31   #8
Aktif Üye

colossus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 3134
•Rep Seviyesi :
colossus has a reputation beyond reputecolossus has a reputation beyond reputecolossus has a reputation beyond reputecolossus has a reputation beyond reputecolossus has a reputation beyond reputecolossus has a reputation beyond reputecolossus has a reputation beyond reputecolossus has a reputation beyond reputecolossus has a reputation beyond reputecolossus has a reputation beyond reputecolossus has a reputation beyond repute
Ben yardımcı olabilirim. Bana yazacağım sayıların indirme linklerini yollayın. Ben size PM yoluyla yollarım yazı dosyalarını.
colossus isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 24.Haziran.2013, 19:34   #9
Çeviri Balonlama

•Rep Seviyesi :
fındıkfındık hocam ilgileneceğim onunla. Bugün biraz yoğunum yarın o kapaktaki yazıları yollayayım Linkleri hazırlıyorum şimdi.

Bookmarks

Seçenekler
Stil