Balonlama yaparken kullanılabilecek fontlar

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,561
İzmir
Çok mühim bir meseledir font. Benim gibi orijinal font takıntısı olanlar için geniç bir arşiv lazımdır. Konuyu sabitleyelimde göz önünde olsun. Teşekkürler.

Darkopal

Yeni Üye
25 Ocak 2010
28
191
Bursa
Türkçe karakterleri ekleyip düzenleyerek Comic Book Fonts Vol.1 ve Vol.2 adı altında paylaştığım fontlar ve bunlara ek olarak birkaç tane daha font eklenerek hazırlanmış bir arşiv paylaşmışsınız. Tek link olması açısından faydalı olmuş, ancak özgün dosyalar içindeki bilgi amaçlı metin dosyalarını da içine ekleseydiniz çok memnun olurdum.

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,694
sevgili darkopal elimde olduğu şekli ile paylaştım. dediğiniz metin bilgileri benimde elimde yok.

Darkopal

Yeni Üye
25 Ocak 2010
28
191
Bursa
Bu şekilde temin etmişseniz, sorun yok. Metin dosyaları, arşiv içindeki font listesini ve birkaç ufak tefek açıklamayı içeriyordu.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,561
İzmir
Yardım için teşekkürler. Acaba forumda bu fontların nasıl kullanılacağı ile ilgili bir bilgi var mı? Çok teşekkürler.

Başlat / Denetim Masası / Yazı Tipleri sıralaması ile tıkla. Yazı tipleri dizininin içine fontları kopyala. PC'de yazı yazan bütün programlarca otomatik olarak tanınacaktır.

vkopuzoglu

Süper Üye
3 Mar 2010
1,536
957
Bursa
...ya da, Bigisayarım>C sabit Diski>Windows>Fonts Klasörüne de seçtiğiniz fontları Kopyala ve Yapıştır yaptığınızda da bu işi yapabilirsiniz.

Ayrıca benim arşivimde olan Fontları da buraya ekleyim.Yeni konu açmaktansa burada toplu dursun dedim. Belki farklı olanlar vardır, denemek isteyen göz atabilir.