Balon Temizleme Hk.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,467
Sitede o kadar güzel yüklemeler varki emeği geçen herkese çok ama çok teşekkürler. Bir sürü çizgi roman indirdim halende indirmekle meşgulüm. Sizlere nasıl yardımcı olabilirim düşüncesi geçti aklımdan, yabancı çizgi roman bölümünden inireceğim veya sizlerin önereceği her türlü tercüme yapılacak editlenecek romanların hiç yoktan balonlarını temizleyebilirim diye düşündüm, kendimce photoshota bir deme yaptım. Epeydir proğramı açmamıştım bile özlemişim de photoshopu.

http://www.cizgidiyari.com/forum/yabanci-dilde-cizgiromanlar/64109-will-eisner-grafik-romanlari.html

will-eisner-grafik-romanlarindan Moby Dick'in balonlarını temizledim. Umarım birileride tercümesini yapar. Bende kendimce bu kadar emeğe karşı bir nebze olsun sitede tercüme yapacak yapmakta olan arkadaşlarıma yardımcı olabilirim belki.Temizlediğim romanın linki aşağıda.İstenilirse her türlü temizleme işlemini yapabilirim. Saygılarımla.

Resimorjinal hali ve balon temizlenmiş halidir.
willeisnermobydick.jpg

Balon temizlenmiş romanın indirme linki:

Forumada Balon Temizleme Bölümü açılırsa, bizim gibi tercüme veya çizim kabiliyeti olmayan arkadaşlarda böylece hizmet etmiş olurlar.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,467
Bir nebze katkım olursa ne büyük mutluluk duyarım bilemezsiniz. Forumunuzdan aldığım o kadar metaryelle beni çocukluğuma döndürdünüz. Her hafta yeni maceralarını beklediğimiz o çizgi romanlara kavuşmak bana çok büyük mutluluk verdi, okul harçlıklarımızı biriktirip alırdık, yetmezse simit satardık, daha sonrada arkadaşlarımızla değiş tokuş yaparak okurduk. Her arkadaş değişik bir çizgi roman alırdıki hepimize bir hafta yetsin diye. Nerden nerelre geldik. Bilgi çağında netten bul yükle bilgisayarda tablette istediğin yerde oku.

Her daim yardıma yapabileceğim ne varsa elimden geldiği kadar yapmaya hazırım. Saygılarımla.

seymin

banned
15 Ağu 2009
225
239
merhabalar...
benim bi projem var. sadece balonları temizleme önerin tam da bu projeye uygun... yaş itibarıyla, bilka'nın yayınladığı örümcek adamları bildiğini sanıyorum. işte, bilka'nın yayınladığı bu sayıların orijinal renkli hâlleri bende var ve ben bunların balonlarını temizleyip Bilka tercümesiyle renkli olarak tekrar yayınlamayı düşünüyorum. vaktin müsaitse ve örümcek adam da seviyorsan, ne dersin? birlikte girişelim mi bu işe ?

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,467
merhabalar...
benim bi projem var. sadece balonları temizleme önerin tam da bu projeye uygun... yaş itibarıyla, bilka'nın yayınladığı örümcek adamları bildiğini sanıyorum. işte, bilka'nın yayınladığı bu sayıların orijinal renkli hâlleri bende var ve ben bunların balonlarını temizleyip Bilka tercümesiyle renkli olarak tekrar yayınlamayı düşünüyorum. vaktin müsaitse ve örümcek adam da seviyorsan, ne dersin? birlikte girişelim mi bu işe ?

Tabiki yardımcı olmak isterim, memnuniyetle, ben akşamları müsaitim sadece, siz linkleri verin ben fırsat buldukça sizlere tercüme etmek için sayı yetiştiririm. Saygılar.

Blade

Yeni Üye
22 Ocak 2023
30
72
merhabalar...
Son durum ne

Blade

Yeni Üye
22 Ocak 2023
30
72
Sevgili gandor tabi değil tabii

tabi tabii anlam ayrımları

yanlış yazdın tabi kelimesi var ama anlamı farklı yazman gereken kelime tabii anlaman için iki kelimeninde anlamlarını yazdım

tabi (I)

sıfat, (ta:bi), Arapça tābiʿ

Bağımlı:

"Sanki bütün kamara, bütün halk, onlara tabi, onlara mahkûmdu." - Peyami Safa

tabi (II)

(ta:bi), Arapça ṭābiʿ

1. isim, eskimiş Basıcı.

2. isim, eskimiş Yayımcı.

tabii

(tabii:), Arapça ṭabīʿī

1. sıfat Doğada olan, doğada bulunan.

2. sıfat Olağan, alışılmış, her zamanki gibi olan, beklenildiği gibi:

"Sıcaklar arttıkça serin yerler aramak, âdeta tabii bir ihtiyaç hâline geliyor." - Ahmet Rasim

3. sıfat Sağduyuya, mantığa, olağan düzene uygun olan:

"Beklenen cevap gelince derhâl yazılacağı tabiidir." - Atatürk

4. sıfat Yapmacık olmayan, doğal:

"Bir milletin kendi varlığını müdafaa etmesinden daha tabii ne olabilir?" - Mehmet Kaplan

5. sıfat Katıksız, saf, doğal:

Tabii meyve suları.

6. zarf (ta'bi:) Elbette, doğallıkla, doğal olarak, işin gereği olarak:

"Yurttaşlarım arasında bana bu yabancılığı çektirmemek isteyenler de oldu tabii." - Adalet Ağaoğlu

Blade

Yeni Üye
22 Ocak 2023
30
72
Bilka yayınlarının yayınladığı bütün örümcek adamlar readcomiconline.li sitesinde var bu da linki

Sorun şu ki çr lar indirilecek formatta değiller kaydırılarak okunuyorlar indirmeden okumak isteyenler için büyük kolaylık ama indirmek isteyenler içinse dezavantaj her macera için o maceranın resimlerini tek tek kopyalayıp bir klasörde birleştirip cdisplay de okunacak formata getirmek lazım bu çok külfetli uzun sürecek zahmetli iş aksi gibi resimler üzerine tıklanınca indirilemiyor o özelliğe kapatılmışlar resimlerin tek tek ekran resmini çekmek lazım ki o dahada zahmetli bir iş yinede tüm bunlara rağmen uğraşırsanız şimdiden helal olsun ya da umarım birileri maceraların hepsinin indirilebileceği bir siteyi bulup yazar tabii fakir bir ülke olmasak eskiden bu maceralar ucuz olsun diye beyaz siyah basılmayıp renkli basılsaydı tüm bunlara gerek kalmazdı

Son düzenleme:

Blade

Yeni Üye
22 Ocak 2023
30
72
Bunu yazmıştım

ya da umarım birileri maceraların hepsinin indirilebileceği bir siteyi bulup yazar

Buldum getcomics.org sitesinde Bilka yayınlarından yayınlanan tüm Örümcek Adamlar renkli olarak indirilecek şekilde var

Örümcek Adam Bilka Yayınlarından Çıkan Sayıların Orijinal Renkli Sayıları

Old Link​

Amazing Spider-man #1 – 700 + Annuals (1963-2012)
Language :
English | Year : 1963-2012 | Size : 8.7 GB

Old Links

Bunlar yazıyor kutunun içindeki solunda artı işareti yazan Old Links linkine tıklanınca saklı olan
Downlad Now
Mirror Download
MEGA
MEDIAFIRE

indirme linkleri gözüküyorlar

Evet bunu yazmıştınız

Bana atın renkli versiyonları veya indirebileceğim yeri gösterin temizlerim tabiki. Saygılar.

Ben ricanızı yerine getirdim şimdi sıra sizde eğer vaadinizi gerçekleştirirseniz ÇİZGİ ROMAN TARİHİ ADINIZI ALTIN HARFLERLE YAZAR VE TARİHE GEÇERSİNİZ

Kolay gelsin

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,467
Örümcek Adam konusu biraz karışık bir konuymuş. Sadece şu an Örümcek adamların Amazing Spider Manlerini alıp Bilka yayınları ile eşleştirebildiklerimi vermeye çalışacağım.

Bilka 1 Marvel Team Up ta yayımlanmış. Atlıyorum o kitabı.

Bilka 2 deki Örümcek Adamla Başlıyorum ayrıca dolgularıda atlıyorum. Sadece Örümcek Adamı alıyorum.

Bilka 2 ve 3 ncü kitaptaki Macera başlangıcı ve macera sonu olan Örümcek Adamın renklisinin balonlarını temizliyorum ve vereceğim.

Blade

Yeni Üye
22 Ocak 2023
30
72
Emeğinize sağlık sağ ol var ol tamamladıkça yayınlarsınız gerçekten çok büyük iş yapıyorsunuz helal olsun maceraları hangi başlık altında yayınlayacağınızı bildirirsiniz kolay gelsin.

Blade

Yeni Üye
22 Ocak 2023
30
72
Bunu yazdınız

Bilka 1 Marvel Team Up ta yayımlanmış. Atlıyorum o kitabı.

O kitabın tr balonlaması var mı atlamazsanız iyi olur bütünlük açısından onuda balonlayıp onla başlasanız daha iyi olur

Bunu yazdınız

dolgularıda atlıyorum

Dolgu dediğiniz ne bütünlük açısından atlamazsazsanız iyi olur ama tabii ki sizin son karar kolay gelsin.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,467
Atlamamı istiyorsanız o maceraları bulup bana ileteceksiniz ki ben balonlarını temizleyip bilkadaki kitaplar gibi birleştirip paylaşıma açabileyim.

Yoksa zor.

Bilka maceralarının nerden alınacağını ve yabancı kitaplardaki macera karşılıklarını yazmışlar ama ne yazıkki nerden nasıl alacağız o yok.

Ayrıntı için belkide biraz bekleyecek.

Bilka 2 yi bitirmiştim. Ama Amazing Spider Man kısmını. Team Up ve dolgular yok.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,467
Bilka 2 yi tamamen buldum gerçi Süperman dolgusu pek hoşuma gitmedi akşam tekrar bakacağım.

Birde kapak bilkayı kullanacağım. Bütünlük bozulmasın maset.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,467
The Darknes gülmeyesin sakın ha, Frankofon ve Fumetçi comics düzenliyor.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,467
Hangi başlıkta okuyacağız
Kardeş, siz denizya Bilka serisi diye 2 nci kitap renkli balonladıysan aç oraya konuyu.

Ben 1 i de bitirmek üzereyim, dediğim gibi ilk 5 tane Bilka serisinin balonlarını temizleyip bu başlık altında vereceğim.

Saygılar.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,467
Siz açın konuyu Bilka Renkli diye yeni bir sıra listesi oluştururum ben.

Blade

Yeni Üye
22 Ocak 2023
30
72
Olur mu üstat o kadar emek veriyorsun emeği sen ver başlığı başkası açsın hadsizlik olur emeğine saygısızlık olur çok zahmetli iş yapıyorsun adını çizgi roman tarihine altın harflerle yazdırıyorsun haliyle başlığı açma şerefi size ait her tuttuğun altın olsun

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,467