Çizgi Roman Editleme Programları

Çizgi Roman Editleme Programları

Çeviri Yardımlaşma Başlığı

Like Tree3Likes
  • 2 Post By panda78
  • 1 Post By MVCelebi

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 10.Kasım.2011, 10:45   #1
panda78

panda78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Çizgi Roman Editleme Programları
Arkadaşlar biliyorum zaten çoğunluk Photoshop kullanıyor, ben hiç kullanmadım.(Şimdi bunu okuyanlardan bazıları belli oluyor zaten diyorlardır.) Neyse kullandığım iki programı aşağıda veriyorum Photoscape zaten Türkçe kuruluyor, PhotoFiltre programının içine de nasıl Türkçe yapılacağını yazdım. Programların nasıl kullanıldığı ile ilgili ayrı başlıklar açmayı (Balon nasıl temizlenir, Balona font yerleşimi gibi)düşünüyorum.
Bu programlar küçük ama işlevli programlardır. (Önemli olan boyut değil işlevi gibisinden yorumlarla çirkinleşmeyelim lütfen!) Sadece Balonlama yapan değil Tarama yapan arkadaşlarında işlerine yarayacağını düşünüyorum. Onlar içinde 2 sayfa tek sayfaya nasıl çevrilir, taranan sayfaya Filtre uygulamaları gibi konular açmayı da düşünüyorum.

PhotoFiltre: [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Photoscape: [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Dindar Diker ve jangelx bunu beğendi.
  Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 10.Kasım.2011, 21:24   #2
Yeni Üye

MVCelebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 9377
•Rep Seviyesi :
MVCelebi has a reputation beyond reputeMVCelebi has a reputation beyond reputeMVCelebi has a reputation beyond reputeMVCelebi has a reputation beyond reputeMVCelebi has a reputation beyond reputeMVCelebi has a reputation beyond reputeMVCelebi has a reputation beyond reputeMVCelebi has a reputation beyond reputeMVCelebi has a reputation beyond reputeMVCelebi has a reputation beyond reputeMVCelebi has a reputation beyond repute
Eline sağlık kardeş ilaç gibi oldu bu Photoshop bozulunca paintte yapmanın yollarını arıyordum
jangelx bunu beğendi.
MVCelebi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 10.Kasım.2011, 21:40   #3
Süper Üye

ozaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 82641
•Rep Seviyesi :
ozaki has a reputation beyond reputeozaki has a reputation beyond reputeozaki has a reputation beyond reputeozaki has a reputation beyond reputeozaki has a reputation beyond reputeozaki has a reputation beyond reputeozaki has a reputation beyond reputeozaki has a reputation beyond reputeozaki has a reputation beyond reputeozaki has a reputation beyond reputeozaki has a reputation beyond repute
Alıntı: panda78´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar biliyorum zaten çoğunluk Photoshop kullanıyor, ben hiç kullanmadım.(Şimdi bunu okuyanlardan bazıları belli oluyor zaten diyorlardır.) Neyse kullandığım iki programı aşağıda veriyorum Photoscape zaten Türkçe kuruluyor, PhotoFiltre programının içine de nasıl Türkçe yapılacağını yazdım. Programların nasıl kullanıldığı ile ilgili ayrı başlıklar açmayı (Balon nasıl temizlenir, Balona font yerleşimi gibi)düşünüyorum.
Bu programlar küçük ama işlevli programlardır. (Önemli olan boyut değil işlevi gibisinden yorumlarla çirkinleşmeyelim lütfen!) Sadece Balonlama yapan değil Tarama yapan arkadaşlarında işlerine yarayacağını düşünüyorum. Onlar içinde 2 sayfa tek sayfaya nasıl çevrilir, taranan sayfaya Filtre uygulamaları gibi konular açmayı da düşünüyorum.

PhotoFiltre: [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Photoscape: [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

2 sayfayı tek sayfa yapmak için uzun uğraşlar sonucu "photoscape" programını buldum bende yaklaşık 1 hafta önce.. inanılmaz bir kolaylık sağladı.. ama yinede photoshopa alışık olduğum için ikisini bir arada kullanıyorum.
A4 boyutundan büyük bir taramayı yatay olarak 2 sefer tarıyorum.. photoshopta "crop" yapıp (Türkçesini bilemedim ama kesme sanırsam) yeni bir resim yaratıp "photoscape ile alt alta birleştiriyorum..
200 dpi taradığım için 1 resim yaklaşık 3 mb tutuyor.. 2 resimi birleştirince oluyor 10 mb'a yakın..Birde üstüne logo veya reklam eklersek 1 sayfalık tarama çıkıyor 12 13 mb'a...
Aslında kalitede çok fazla kayıp vermeyip resim boyutunuda düşüren bir program biliyorsanız paylaşımı güzel olacaktır..
Diğer taraftan eğerki görüntülü(resimli) bir anlatım sunabilirseniz bu harika olacaktır.
Alt 11.Nisan.2012, 19:08   #4
Çeviri Balonlama

cengizgul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 58847
•Rep Seviyesi :
cengizgul has a reputation beyond reputecengizgul has a reputation beyond reputecengizgul has a reputation beyond reputecengizgul has a reputation beyond reputecengizgul has a reputation beyond reputecengizgul has a reputation beyond reputecengizgul has a reputation beyond reputecengizgul has a reputation beyond reputecengizgul has a reputation beyond reputecengizgul has a reputation beyond reputecengizgul has a reputation beyond repute
Alıntı: ozaki´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
2 sayfayı tek sayfa yapmak için uzun uğraşlar sonucu "photoscape" programını buldum bende yaklaşık 1 hafta önce.. inanılmaz bir kolaylık sağladı.. ama yinede photoshopa alışık olduğum için ikisini bir arada kullanıyorum.
A4 boyutundan büyük bir taramayı yatay olarak 2 sefer tarıyorum.. photoshopta "crop" yapıp (Türkçesini bilemedim ama kesme sanırsam) yeni bir resim yaratıp "photoscape ile alt alta birleştiriyorum..
200 dpi taradığım için 1 resim yaklaşık 3 mb tutuyor.. 2 resimi birleştirince oluyor 10 mb'a yakın..Birde üstüne logo veya reklam eklersek 1 sayfalık tarama çıkıyor 12 13 mb'a...
Aslında kalitede çok fazla kayıp vermeyip resim boyutunuda düşüren bir program biliyorsanız paylaşımı güzel olacaktır..
Diğer taraftan eğerki görüntülü(resimli) bir anlatım sunabilirseniz bu harika olacaktır.

irfanwievle kesip parçalayıp kolayca birleştirip ayrılabiliyor parçlar boyut küçültme ise kolay yalnız tekrar büyütme sırasında kalite düşebilyor fakar programda kaliteyi arttırıp azaltacak flitreler var. resmi pc ekrarnına uygun büyüklükte kaliteli ve düşük boyutlu yapma imkanı var ben hep o proglama yapıyorum balonlamayı paint özelliğide programa gömülü. ayrıca başka bir yerden kestiğiniz bir kısmı yazıyı veya şeklide programla ctrl-v yapıp yani kolayca kes yapıştırla üzerinde çalıştığınız resme ekleyebilyorsunuz. örnek poverpointte yaptığınız bir yazıyı mesela resim olarak kaydedip kesip yada kopyalayıp bu programda açtığınız bir resime seçtiğiniz kısma yapıştırabilirsiniz özelliği bol kendi küçük kullanımı kolay.
Alt 13.Mart.2013, 02:57   #5
Yeni Üye

matterouge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
matterouge is on a distinguished road
Ya arkadaşlar, ben geçen gün bir internet kafeden yardım istediğimde, balonlama için, çok değişik bir yöntem kullandı oradaki çalışan kişi.
Şöyle ki,
Scan ettikten sonra, bir programla sayfayı açtı. Ve açtığında, balonların içi tertemizdi.
Programın adını söylemedi. Açıkçası böyle bir program biliyor musunuz diye sizlere danışayım dedim.
matterouge isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil