Korku romanları için çevirmen aranıyor..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
44,000
denize sıfır
Horror - Çizgiroman Diyarı

arkadaşlar bu bölümdeki romanları türkçeye kazandırmak istiyorum fakat yabancı dil bilmediğim için sadece balonlama yapabilirim.

genelde kısa öyküler olmasına rağmen bu konuda bir eksiklik olduğu inancındayım.

çeviri konusunda yardımcı olmak isteyen arkadaşlar lütfen yardımcı olun bu güzelliklerden okurları mahrum bırakmayalım.

şimdiden teşekkürler.:)

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,991
13,508
Eskinin çizgi romanlarını, hele de siyah beyaz olanlarını ben de çok seviyorum. İngilizcem biraz var ama buna yeter mi bilmiyorum? Anlatımlar genelde kompleks, ilk seferde anlamak zor.

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,236
sevgili dostum bagsettiğin korkular erie ve creepy baskısı 1960 ve 1970 lerde çıkanlar ise bende türkiyede çıkanların tamamı var.
orjinal baskıların neredeyse tamamı türkiyede yayınlandı.
cevrilmesini istediklerinden bazlarının kapaklarını upload edersen sevinirim.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
44,000
denize sıfır
sevgili dostum bagsettiğin korkular erie ve creepy baskısı 1960 ve 1970 lerde çıkanlar ise bende türkiyede çıkanların tamamı var.

http://www.cizgidiyari.com/forum/horror/

bu bölüme bakınız lütfen kapakları olmayan romanlar genelde sayfaları tek tek indirip bir dosyada toplayıp upload ettim.
balonlama kısmını hallederim çeviri benim için yeterli..:)

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,943

Orijinal kapaklara bakarak Türkçe'de aynı kapakla yayınlanmış dergilerin içeriğinin aynı olduğunu düşünmek yanlış olur.

Bakunin'in Korku Magazin'i paylaşırken yaptığı index gibi hangi hikaye hangi kitapta yayınlandı, onu belirten bir döküme ihtiyacınız var. O konuda da bir çalışma yapılması bildiğim kadarıyla.

Üstelik Türkçe Korku, Vampirella gibi yayınların çevirilerine güvenmek de yanlış. Abartıyor olabilirim ama kontrol için Vampirella'nın Türkçe ilk sayısını orijinaliyle karşılaştırmak bu kanıya erişmek için yeterli.