Bir çeviren olsa da balonlasam diyen arkadaşlar için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,007
Sarıyer
Değerli arkadaşlarım;

daha önce değerli bir üyemizle başladığımız ortak çalışma beklenmeyen aksilikler nedeni ile yarım kaldı.

Aramızdaki keşfedilmemiş yetenekleri ortaya çıkarmasına yardımcı olabileceğini düşünerek daha önceden hazırladığım tercümeyi paylaşmak istiyorum.

Dergi budur =>

Tercümesi de budur =>

Emek ve zaman kaybına neden olmamak ve balonlamanın bir kaç kişi tarafından ayrı ayrı yapılmasını önlemek için balonlamayı üstlenen kişinin bu mesajın altına cevap yazması uygun olur.

Sevgi & Saygı

MVCelebi

Yeni Üye
5 Şub 2011
87
226
Ben başladım kardeş .Tüm fontları yeniden ayardan geçirdim daha kaliteli bir font kullanıyorum artık.Bittiğinde burdamı paylaşayım yeni konumu açayım ?

Son düzenleme:
P

panda78

Bunu geç gördüm , hemen de kapılmış umarım yapan arkadaş tekrar balonlanmasına gerek olmayacak şekilde güzel bir çalışma ortaya koyar.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,007
Sarıyer
Ben başladım kardeş .Tüm fontları yeniden ayardan geçirdim daha kaliteli bir font kullanıyorum artık.Bittiğinde burdamı paylaşayım yeni konumu açayım ?

Balonlamalar başlığının altına Jungle Girl S1 B2 diye bir başlık açıp onun altında paylaşabilirsin. Kolay gelsin.

MVCelebi

Yeni Üye
5 Şub 2011
87
226
Balonlamalar derken senin katagorinemi yoksa diğer üyelerin paylaştıkları yeremi paylaşayım ?

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Bunu geç gördüm , hemen de kapılmış umarım yapan arkadaş tekrar balonlanmasına gerek olmayacak şekilde güzel bir çalışma ortaya koyar.

panda78,
sanırım kendini otorite,bilirkişi yerine koyuyorsun bu çok yanlış..
senin güzel çalışmalarını alkışlıyoruz ama bu sivri çıkışlarıda hoş bulmadığımızı belirtelim.

P

panda78

panda78,
sanırım kendini otorite,bilirkişi yerine koyuyorsun bu çok yanlış..
senin güzel çalışmalarını alkışlıyoruz ama bu sivri çıkışlarıda hoş bulmadığımızı belirtelim.
Ne diyim ben şimdi büyükbeyaz moderatörüm ne yani arkadaş güzel bir iş çıkartsın dedim diye özür mü dilemem gerekiyor. Okunmayacak derecede kötü balonlamaları da gördüm, imla hataları ile dolu, balona sığmayan balondan taşan kısaca balona yerleştirilememiş çalışmalarında malesef burada yere göğe sığdırılamadığını da gördüm. Benden başka bu kötü olmuş diyen de pek yok, her ne kadar pek takdir edilmesemde balonlamasını beğenmediğim için kaç tane çalışmayı kendim yeniden balonladım. Bu çalışmanında öyle bir felakete dönüşmemesini istemek midir suçum, yapılacak işin belli bir kalitede olmasını temenni ettiğim için özür dilememi bekliyorsunuz. Kusura bakmayın ama daha çok beklersiniz.

ozaki

Süper Üye
4 Kas 2010
1,577
1,370
Ne diyim ben şimdi büyükbeyaz moderatörüm ne yani arkadaş güzel bir iş çıkartsın dedim diye özür mü dilemem gerekiyor. Okunmayacak derecede kötü balonlamaları da gördüm, imla hataları ile dolu, balona sığmayan balondan taşan kısaca balona yerleştirilememiş çalışmalarında malesef burada yere göğe sığdırılamadığını da gördüm. Benden başka bu kötü olmuş diyen de pek yok, her ne kadar pek takdir edilmesemde balonlamasını beğenmediğim için kaç tane çalışmayı kendim yeniden balonladım. Bu çalışmanında öyle bir felakete dönüşmemesini istemek midir suçum, yapılacak işin belli bir kalitede olmasını temenni ettiğim için özür dilememi bekliyorsunuz. Kusura bakmayın ama daha çok beklersiniz.

Sayın panda78,
size sivri çıkışlarınızdan eleştiri geliyor, dikkatinizi çekiyormu ?
Bakın yine son cümlenizde "daha çok beklersiniz" demişsiniz..
Buda sert bir çıkış.. Neden "ben böyle düşünüyorum, haksızmıyım" diyipte konuyu yumuşak ve tatlı bağlamıyorsunuz ?
Yaptığınız işte kimse size laf söz edemez.. Çok güzel işler çıkartıyorsunuz, paylaşıyorsunuz.. Ellerinize, emeğinize sağlık..

Fakat, siz yürümeyi yere düşmedenmi öğrendiniz ? İlk balonlamanızı hatırlarmısınız ?
Bırakın bizlerde deneyelim, gençlerde denesin.. Ama eleştirilerinizi lütfen biraz daha olumlu/ılımlı yapın..
Saygılarımla...

P

panda78

Evet ilk balonlamalarımın çoğunu beğenmediğim için yeniden balonladım. İlk yazdığım mesajın neresi sivri çıkış, arkadaşa düzgün bir iş çıkartırsın temennisinde bulundum bu mudur yani sivri çıkış, bunu böyle değerlendiriyorsa eğer moderatör arkadaş bana özel mesaj yazardı ben de cevabımı özel mesajla verirdim gerek görürsem konuya yazdığım mesajımı yeniden düzenlerdim. Herkese açık bir mesaj yazılırsa benim cevabımda ona uygun olacaktır.

filmografi

Süper Üye
8 May 2010
1,420
2,325
istanbul
konu kilitlenmiş olduğu için panda78'in gitmesi hakkındaki düşüncelerimi buraya yazacağım...

panda78'in çıkışlarından çoğu kişi gibi bende rahatsız oluyorum... çünkü sert ve kişiyi direk silici çıkışlar bunlar... bu son durumda söylediği şey diğerlerinin yanında hafif kalmış olabilir. ama birikince böyle tepkilere yol açabiliyor işte sözler... bunu panda78'in anlayıp durumu gitme noktasına getirmemesini isterdim..

panda78'in gitmesi gerektiğini düşünmüyorum, tercih onundur ama...
biraz daha sakin olabilirse :)... eminim ki herşey düzelecektir...

isim vererek özellikle belirtirim ki conan22 ve exodus'un dediği gibi hiç bir şey yapmamış, prim yapmak için iş yapan vs. bir insan değildir kendisi... panda78'e hiç bir şey yapmamış gitsede olur diyecek insan önce dönsün bir kendisine baksın sonra konuşsun. panda78 pek sevilmeyen birisi olabilir fevri çıkışları sebebiyle ama yaptığı işide görmemek büyük saygısızlıktır ve bence panda78'e karşı alınan tavrın aynısını hakeder... siz okumuyor olabilirsiniz veya beğenmemişte olabilirsiniz yaptığı işleri ama böyle bir çıkışa panda78'in bugüne kadarki sert çıkışlarına hakkı olmadığı gibi sizinde hakkınız yok...

panda78,
başka bir grup insanın dediği gibi "gidiyorum silin paylaşımlarımı bir daha paylaşmayın vs." demenizi sizden beklemezdim gerçekten... bunlarıda o sinirli ve fevri yapınızın sebebiyle söylediğinize eminim ama paylaşım yapıyorsanız ve birileri gibi vip (bu yöntemde ne kadar işe yarıyor orası tartışılır :) ) sistemde değilse paylaşımlarınız kaldırın edin eklemeyin vs. gibi sözleri sarfetmeniz saçmalık... emin olun giderseniz ve ben bir yerde yeni paylaşımınıza rastlarsam, ulaşabilirsem ben paylaşırım... ismimi de saklamayacağım sövün sayın isterseniz ama paylaşım herkes içindir... sana kızdım sen paylaşma diye bir şey olmaz...

bence gitme işini bir daha düşünün kimsenin şahsınızla bir sorunu olduğunu sanmıyorum... tüm sorun konuşmalarınızdaki sertlik, zedeleyicilik vs. bence bunu da aşabilirsiniz ve sorunu ortadan kaldırabilirsiniz...

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...