Balonlama yardımı

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,365
İzmir
Arkadaşlar, bu sayfanın orijinal hali:

Bu da Türk Çizgi'deki arkadaşların düzenlediği hali:

Balon içi düzenlemesini, yazıları silmeyi, tekrar balonlamayı biliyorum.
Yapamadığım tek şey, bu ilk sayfa düzenlemesi.
Nasıl yapıldığını bilen ve bildiklerini resim ekleme yoluyla anlatabilecek arkadaşların yardımını bekliyorum.
Teşekkürler.

SPIDERWEBS

Çeviri & Balonlama
31 Eki 2014
649
4,118
Dc wikia gibi sayfalarda istediğiniz kapağın textless halini bulup asıl kapağın üstüne photoshopla koyuyorsunuz sonra da edit menüsünden auto align layer yapıyorsunuz ve photoshop kendi kendine gerekli düzenlemelerini yapıyor. Kalan ayarlamalar size kalmış.

daltas

Çeviri & Balonlama
14 Haz 2009
1,653
137,013
Örnek olarak koyduğun sayfa ile ilgili bölümün yazılı ve yazısız kapaklarını aşağıdaki linkte görebilirsin.

Aradığın kahramanın uygun kapağı, bu ve benzeri sitelerde bulunabilir.

Green-Lantern-1-7.jpg

Ama kapağın yazısız örneği bulunamazsa, bu durumda, emek devreye girer, tıpkı benim yaptığım Tex Renkli Maceralar Serisinin kapaklardaki gibi muhtelif Photoshop tekniklerini kullanarak orjinal yazıları siler ve kendi kapağını hazırlarsın.

Son düzenleme:

Milyarderdahi

Çeviri & Balonlama
9 Ağu 2013
183
1,106
Dc wikia gibi sayfalarda istediğiniz kapağın textless halini bulup asıl kapağın üstüne photoshopla koyuyorsunuz sonra da edit menüsünden auto align layer yapıyorsunuz ve photoshop kendi kendine gerekli düzenlemelerini yapıyor. Kalan ayarlamalar size kalmış.

Ciplak kapakla, uzerinde yazi bulunan kapaklarin arasinda çözünurluk farki oluyor, bunu nasil hallediyorsunuz?

SPIDERWEBS

Çeviri & Balonlama
31 Eki 2014
649
4,118
Ciplak kapakla, uzerinde yazi bulunan kapaklarin arasinda çözünurluk farki oluyor, bunu nasil hallediyorsunuz?
Birkaç efekt koyuyorum. Bir de o farkın çok belli olduğu kısımları olabildiğince silmeye çalışıyorum. Mesela kapağın en altında yazı yok orayı siliyorum orijinal kapak kalıyor orada ama üst katmanda sırf ihtiyacım olan yerde textless kapak duruyor. Bir de mümkünse yumuşak bir geçiş sağlıyorum o kısımlarda ki çok kaba durmasın veya renk değişimi fazla belli olmasın.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
Eğer kapağın yazısız versiyonunu bulamaz iseniz benim
uyguladığım yöntemi deneyebilirsiniz. (Biraz zahmetli ama
sonuç çoğunlukla mükemmele yakın çıkar.)
Kapak üzerinde silmek istediğiniz yazıyı seçip Şift+F5 tuşuna
basın, çıkan pencereyi enterlayın. (Harf harf ve küçük kareler
seçerseniz sonuç daha iyi olur.)
Robert-Jordan-s-Wheel-of-Time-Eye-of-the-World-023-000.jpg

Silme.jpg

Yaz-sil.jpg

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,365
İzmir

SpiderWEBS üstadım, bunu birkaç resimle anlatabilir misiniz rica etsem? Biraz vaktinizi alacak biliyorum, ama bu konudaki eksiklik sadece benim değil, çeviri balonlama kısmındaki birçok arkadaşımızın da önemli bir eksiği...
Sadece balon içini yazıyla doldurmak değil önemli olan.
Bu gibi grafik düzenlemelerle ilgili internetteki herhangi bir video da çok işimize yarar.

SPIDERWEBS

Çeviri & Balonlama
31 Eki 2014
649
4,118

SpiderWEBS üstadım, bunu birkaç resimle anlatabilir misiniz rica etsem? Biraz vaktinizi alacak biliyorum, ama bu konudaki eksiklik sadece benim değil, çeviri balonlama kısmındaki birçok arkadaşımızın da önemli bir eksiği...
Sadece balon içini yazıyla doldurmak değil önemli olan.
Bu gibi grafik düzenlemelerle ilgili internetteki herhangi bir video da çok işimize yarar.
Biraz elim rahatlasa videoyla genel grafik-balonlama konusunda bir anlatım yapmayı düşünüyorum zaten. Umarım hazırlayabilirim