İşin ustalarından yardım...

İşin ustalarından yardım...

Çeviri Yardımlaşma Başlığı

Like Tree46Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 28.Temmuz.2016, 18:44   #1
Yönetici

sarkomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1684586
•Rep Seviyesi :
sarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond repute
Standart İşin ustalarından yardım...
Aşağıdaki linkte yer alan Sipru çizgi romanına ait 14 sayfada arka sayfanın çizgileri ön sayfaya geçmiş ve bunlardan iki sayfayı neredeyse 2 saate yakın bir zamanda ancak temizleyebildim ve pes ettim.Mutlaka bunun da bir programı vardır ve ne yazık ki bu konuda yeterli bilgiye sahip değilim. Bir dost bu konuda yardımcı olabilirse sevinirim.
Saygılarımla...

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

sarkomer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 28.Temmuz.2016, 19:36   #2
Onursal Üye

Beymelikli18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 257113
•Rep Seviyesi :
Beymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond repute
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...][Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Bunun gibimi!.

Konu Beymelikli18 tarafından (28.Temmuz.2016 Saat 19:40 ) değiştirilmiştir.
Beymelikli18 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 28.Temmuz.2016, 19:44   #3
Yönetici

•Rep Seviyesi :
sarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond reputesarkomer has a reputation beyond repute
Alıntı: Beymelikli18´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...][Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Bunun gibimi!.

Parlatma ile veya zıtlık ile biraz oluyor ama benim istediğim arka sayfadan çıkan çizgi ve kirliliklerin tamamen kaybolması değerli dostum.
İlginiz,nezaketiniz ve yardım isteğinizden dolayı teşekkür ediyorum.
sarkomer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 28.Temmuz.2016, 19:52   #4
Onursal Üye

Beymelikli18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 257113
•Rep Seviyesi :
Beymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond reputeBeymelikli18 has a reputation beyond repute
Sevgili dostum ofis 2010 ile yapabilirsin dediğin gibi prg vr ama arka planları temizleme PhotoInstrument-Inpaint-Batch Inpaint vs. bunlarlada temizleyebilrsin a
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konu Beymelikli18 tarafından (28.Temmuz.2016 Saat 19:54 ) değiştirilmiştir.
Beymelikli18 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 29.Temmuz.2016, 16:18   #5
Yönetici

yeryüzü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1580433
•Rep Seviyesi :
yeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond repute
Hocam, işin ustaları ne der bilmiyorum ama
benim bildiğim kadarıyla, elle yapılması gereken
işler bunlar ve ne kadar emek-zaman harcanırsa
o kadar iyi sonuç alınabilir bu tür işlemlerden.

Şu aklıma geldi şimdi, bu sayfanın temiz orjinali varsa
ve sayfadaki resimler birbirinin aynı ise, "Photoshop"
programında iki sayfa üst üste konularak temiz
orijinal sayfanın istediğimiz (beyaz) kısımları,
buradaki "kirli" kısımların üzerine kopyalanması
işlemiyle biraz daha hızlı sonuç alma şansımız var.
Yani sanırım vardır (Bunu klonlama yöntemi ile
ilgili konuştuğumuz Güngör hocamdan anladığım
kadarıyla söylüyorum, yoksa photoshop kullanmayı
bilmiyorum, emin olmamam bu yüzdendir)...

Konu yeryüzü tarafından (29.Temmuz.2016 Saat 16:21 ) değiştirilmiştir.
yeryüzü isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 29.Temmuz.2016, 17:35   #6
Onursal Üye
Çeviri Balonlama
E-Dergi

hggurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 310888
•Rep Seviyesi :
hggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond reputehggurak has a reputation beyond repute
Alıntı: yeryüzü´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hocam, işin ustaları ne der bilmiyorum ama
benim bildiğim kadarıyla, elle yapılması gereken
işler bunlar ve ne kadar emek-zaman harcanırsa
o kadar iyi sonuç alınabilir bu tür işlemlerden.

Şimdi buraya yazınca otomatikman usta statüsüne geçmiş oluyoruz ya, sırf bu yüzden bir şeyler yazayım dedim... Şaka, şaka, bu işin latifesi tabi...
Sevgili Cemil, yazdıklarının birinci bölümüne aynen katılıyorum... Baskı makinesinin boya merdanesine fazla boya verilmesinden kaynaklanan ve "arka verme" diye tabir edilen bir durum bu... Ve ne yazık ki manuel olarak temizlemekten başka bir çaresi de yok gibi görünüyor... Sevgili sarkomer dostumuzun da söylediği gibi, ışık ve kontrast değerleriyle oynamak sorunu bir yere kadar çözebilir... Eğer izler yoğunsa tek çare elle temizlemek... Tabi bu da bir ölüm; çok çaba ve sabır gerektirir...

Sevgili Cemil,
yorumunun ikinci bölümünde yazdıklarını ise tam anlayamadım... Aynı sayfanın temiz orijinali varsa direk onu tarar kullanırız, niye bozuk olanını düzeltmeye çalışalım ki? Veya ben mi yanlış anladım bilemiyorum...

Sevgiler, saygılar...

Konu hggurak tarafından (29.Temmuz.2016 Saat 18:40 ) değiştirilmiştir.
hggurak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 29.Temmuz.2016, 18:48   #7
Administrator

savok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1270533
•Rep Seviyesi :
savok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond repute

Zafer Hocam ben bu konularda Zeki kadar iyi değilim ama ben photoscape progamı kullanıyorum.
Resmi açtıktan sonra araçlar/EffectBrush/Parlaklaştır(yüksek) sekmelerine tıklayıp mouse'u tıklayıp basılı tutarak böyle resim üstünde dolaştırarak siliyorum.
Ustalar daha iyisini biliyorlardır.
Ancak asıl resimde de muhakkak kayıp oluyor.
savok isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 30.Temmuz.2016, 16:05   #8
Yönetici

yeryüzü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1580433
•Rep Seviyesi :
yeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond reputeyeryüzü has a reputation beyond repute
Gürdal üstadım, Fransızca ya da hangi dilde ise, orijinal sipru dergisinin taramasını fon olarak kullanıp, bizim kopya çizim dergimizin orjinalliğini bozmadan düzenlemekten bahsetmeye çalıştım. Şimdi dışarda olduğumdan yine yeterince anlatamamış olabilirim.
sarkomer, profesör ve hggurak bunu beğendi.

Konu yeryüzü tarafından (30.Temmuz.2016 Saat 16:13 ) değiştirilmiştir.
yeryüzü isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 30.Temmuz.2016, 17:10   #9
Yönetici

•Rep Seviyesi :
Öncelikle konuya vakit ayırarak yardımcı olmaya çalışan kardeşlerime teşekkür ediyorum.
Anladığım kadarıyla bu işin öyle kolay bir çözümü yok;
Zeki kardeşimin ve Güngör hocamın da ifade ettiği gibi ya bu haliyle paylaşıma açılacak
ya da uzun bir zaman harcanıp temizlenecek...
Saygı ve sevgilerimle...

profesör, yeryüzü ve hggurak bunu beğendi.
Alt 30.Temmuz.2016, 23:27   #10
Onursal Üye

serdary67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 262666
•Rep Seviyesi :
serdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond reputeserdary67 has a reputation beyond repute
Sarkomer üstad titizliğine saygım sonsuz ama sen bu kitaptab daha değerlisin varsın böyle olsun sonra birgün gelir bir dost düzeltir.
serdary67 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil