Kama ve Pelerin - Yıkık Kilise (ÇveB)

BlackBishop

Çeviri & Balonlama
16 Eki 2010
1,527
14,029
Denizli - İstanbul
AgXb6Q.jpg

Bu paylaşım da benden çok checkich'in emeği vardır. Kapak Düzenlemesi, Gerekli Yerlerdeki Grafik Düzenleme ve Balonlama ona aittir.

Karakterler Hakkında Ön Bilgi;

Kötü amaçlı bir şirket deney halindeki bir uyuşturucuyu sokaklardan kaçırdığı gençler üzerinde denemeye kalkar. İlacı alan gençlerden ikisi haricindeki herkes ölür. Ölmeyenlerden biri zengin bir beyaz kız olan Tandy, diğeri ise sokaklarda büyümüş Afro-Amerikan bir oğlan olan Tyrone’dır.

Geçirdikleri deney onlara garip güçler vermiştir. Kız ışıldayan beyaz kamalar fırlatabilen Kama (Dagger)'ya dönüşür, oğlan ise büyük bir cübbe tarafından sarılır ve savaşırken suçluların yaşam enerjileri ile beslenen Pelerin (Cloak)'e dönüşür. Kontrol edilemeyen bir güç ve sürekli kötü tarafa geçmenin sınırında olan Pelerin'in kötücül dürtüleri Kama’nın ona yardım etmesi ve ışık kamalarının enerjisiyle ancak engellenir. Kama devemlı Pelerin’in güçlerinin karanlık boyutunu besleyip onu iyi tarafta tutmayı sağlar.

Kama ve Pelerin güçlerini kazandıktan sonra kendilerine bazı büyük soruları sormak zorunda kalıyor: Neden buradayım? Bu güçleri bana bunları yapan insanlardan intikam almak için mi kullanmalıyım? Sokaklardaki başkalarının da başına bana gelenlerin gelmemesi için güçlerimi onları korumak için mi kullanmalıyım? Neden hala hayattayım?"

Kama ve Pelerin sorularının hepsine cevap bulamayacaktır. Fakat New York’un karanlık sokaklarında suçla mücadele eden kahramanlara dönüşeceklerdir. Ama yine da güzel günlerin yanında karanlık günler de hep olacaktır.

Öykümüzün geçtiği dönemde Kama ve Pelerin’in Genç X-Men’lere katılması söz konusudur.

Son düzenleme:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,638
İzmir
Pelerin ve Kama ta Bilka Örümcek Adam çizgi romanlarından beri sevdiğim karakterler.
Güzel çalışmanız için teşekkürler.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,112
İstanbul
Laboratuarda yanlışlıkla yaratılmış kahramanlar.
Klasik bir hikaye ama eminim okunması için içine değişik figürler katılmıştır.
Teşekkür ederim.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,612
hiçbiryerde :)
Yüz otuz trilyon denemeden sonra canlı oluşmaya başlayan gezegenimizde, böyle yanlışlıkları daha çok görmek dileğiyle, tabii "Kama" gibi yanlışlıklar :).
Teşekkürler Blackbishop ve checkich dostlara, arada bir yeni katakterlerle tanışmak ufuk açıcı olacaktır. Hafta içi okuma şansım olacak ancak, sabredeceğim artık.

BlackBishop

Çeviri & Balonlama
16 Eki 2010
1,527
14,029
Denizli - İstanbul
Pelerin ve Kama ta Bilka Örümcek Adam çizgi romanlarından beri sevdiğim karakterler.
Güzel çalışmanız için teşekkürler.

Açıkçası ben de Kama ve Pelerini, Bilkalardan tanırım ve onların maceralarını zevkle okurdum. Birkaç yıl önce elime bu One Shot geçince bir kenara atmıştım belki bir gün ÇveB'sını yaparım diye. Üç yıl gecikmeli de olsa yapıldı sonuçta.

Olur da Kama ve Pelerin'i beğenen çıkar ve başka maceralarını da okumak ister diye Bilkada çıkan maceraları hakkında biraz bilgi vereceğim. Aşağıda albüm numaraları, orjinal sayıların isimleri ve maceralarda görünen kostümlülerin orjinal adları yazmaktadır.

Ayrıca verilen sırayla okunması gerekmektedir;

Albüm 42 (Orjinal Sayı: Spectacular Spider-Man #64)

Spider-Man - Peter Parker
Dagger - Tandy Bowen
Cloak - Tyrone Johnson

Albüm 45 (Orjinal Sayı: Spectacular Spider-Man #69-70)

Dagger - Tandy Bowen
Cloak - Tyrone Johnson
Silvermane - Silvio Manfredi
Kingpin - Wilson Grant Fisk

Albüm 36-37 (Orjinal Sayı: Spectacular Spider-Man #81-82)

Dagger - Tandy Bowen
Cloak - Tyrone Johnson
Punisher - Frank Castle
Black Cat - Felicia Hardy
Boomerang - Frederick 'Fred' Myers

Albüm 70 (Orjinal Sayı: Marvel Team-Up Annual #6)

Dagger - Tandy Bowen
Cloak - Tyrone Johnson
Cannonball - Samuel Zachary Guthrie
Sunspot - Roberto DaCosta
Mirage - Danielle 'Dani' Moonstar
Wolfsbane - Rahne Sinclair

Albüm 64-65 (Orjinal Sayı: Spectacular Spider-Man #94-95-96)

Black Cat - Felicia Hardy
Answer - Aaron Nicholson
Kingpin - Wilson Grant Fisk
Silvermane - Silvio Manfredi
Dagger - Tandy Bowen
Cloak - Tyrone Johnson
Rose - Richard Fisk

Son düzenleme: