Batman Çevirileri

abirekor

Yeni Üye
6 May 2015
15
0
Harley Quinn one shot yada jokers asylum harley quinn arkham asylum a serious house on serious earth batman beyond part 4 5 6 batman beyond part 2 detective comics batman 01 ve batman 389 olanlar ulaşabilir mi şu net aleminde tüm batman çeviri alemini topladım eksik olanları ing okudum ama arşivi tamamlayamamak içime oturuyor. Sonuncu telide yazdım ankara içi batman noel ve pelerinli süvariye ne oldu kitaplarını satanlar ulaşabilirsiniz.

FACEBOOK:
E-MAIL:abirekor7@gmail.com
STEAM:
LOL:Graves Başgan
TELEFON:05415339718

abirekor

Yeni Üye
6 May 2015
15
0
Adminler lütfen konuyu kapatmayın çizgi romanlara 300-400 tl arası verdim öğrenci olmama rağmen pcdeki sadece batman çeviri arşivim 15 gba yakın toplam çeviri arşivimse 40 gba yakın ve cidden batmanin 15 gb arşivinden daha fazla yoktur bi bunlar eksik kaldı batmanin hangi çevirisi çıksa satın alıyorum zaten

SuperSnake

Yeni Üye
5 May 2015
77
73
batman beyond 4-5-6 . sayıları bende bulamadım.1-2-3 . buldum da onu bulamadım valla. Jbc basmıyacağı batmanleri bile çevirilmesine müsade etmiyor. bu ülkede batman okumak çok lüks oldu. (Bir Serzeniş)

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
997
3,280
Tespit edilemedi
batman beyond 4-5-6 . sayıları bende bulamadım.1-2-3 . buldum da onu bulamadım valla. Jbc basmıyacağı batmanleri bile çevirilmesine müsade etmiyor. bu ülkede batman okumak çok lüks oldu. (Bir Serzeniş)

Zaman 20 sene öncesi olsaydı, bende Batman arşivi yapmak isterdim. Fakat bu fiyatlara sadece batman değil çizgi roman okumak lüks zaten. Geçen 30TL olan bir çizgi romanı aldım ve daha kitabı okurken kapak koparak kitap 3 parçaya ayrıldı. Umarım fiyatına değer kalitede çizgi romanlar çıkar. 20-30 TL bile çizgi roman için oldukça yüksek bir fiyat.

legomert26

banned
12 Eki 2013
29
5
JBC kendi zevkinden izin vermiyor değil. JBC Batman ve ona bağlı tüm karakterlerin (Batfamily vb.) telifini aldı. Basmayacak olsa da telifi için para ödedi. Telifi alınan bir serinin de internette paylaşılması yasak zaten.

SuperSnake

Yeni Üye
5 May 2015
77
73
JBC kendi zevkinden izin vermiyor değil. JBC Batman ve ona bağlı tüm karakterlerin (Batfamily vb.) telifini aldı. Basmayacak olsa da telifi için para ödedi. Telifi alınan bir serinin de internette paylaşılması yasak zaten.

Ben Jbc Yayıncılık Kötü Demedim Zaten.Misal 2 Yıllık batman listesi sunması lazım bize misal ben dark victoryi okumadım çıkıcakmı çıkmayacakmı belli değil.Deadpool vs Carnage jbc ye mesaj attım telifi sizdemi türkçe olarak okuyabilecekmiyiz diye evet dedi.Ama ne zaman işte ? En Az İki yıllık takvim koymalılar ortaya ne okuyacağız ne okumayacağız bilmeliyiz ben öyle düşünüyorum.Jbc yine seni kaale alıp cevap veriyor.Birinin Dükkanına Gidersin güler yüz göremessin birine facebooktan mesaj atarsın abi elinde şu varmı diye adam yerine koyup cevap vermez. Kardeşim Ben 8 Tllik sigaradan 2.5 tllik tütüne dönmüşüm bir sürü para döküyorum sende bana güleryüz göstereceksin . Facebooktan attığım mesaja cevap vereceksin Haksızmıyım.

Toxine dediği Gibi Çizgi Roman okumak lüks zaten.Çizgidiyarı dışında adam yerine konulmuyoruz yalansa yalan deyin abiler.

martell

Onursal Üye
31 Tem 2011
105
539
SuperSnake

ve diğer arkadaşlar bekleriz Batman haberleri buradan da takip edebilirsiniz. Takvim zaten kondu SuperSnake baka bilirsiniz. JBC sevgili arkadaşım Ertan elinden geldiğince tüm okurlar ile yazışır. Beni kırmaz ara sıra beleş çizgi roman dağıtmama izin verir.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,448
8,399
İzmir
Ben Jbc Yayıncılık Kötü Demedim Zaten.Misal 2 Yıllık batman listesi sunması lazım bize misal ben dark victoryi okumadım çıkıcakmı çıkmayacakmı belli değil.Deadpool vs Carnage jbc ye mesaj attım telifi sizdemi türkçe olarak okuyabilecekmiyiz diye evet dedi.Ama ne zaman işte ? En Az İki yıllık takvim koymalılar ortaya ne okuyacağız ne okumayacağız bilmeliyiz ben öyle düşünüyorum.Jbc yine seni kaale alıp cevap veriyor.Birinin Dükkanına Gidersin güler yüz göremessin birine facebooktan mesaj atarsın abi elinde şu varmı diye adam yerine koyup cevap vermez. Kardeşim Ben 8 Tllik sigaradan 2.5 tllik tütüne dönmüşüm bir sürü para döküyorum sende bana güleryüz göstereceksin . Facebooktan attığım mesaja cevap vereceksin Haksızmıyım.

Toxine dediği Gibi Çizgi Roman okumak lüks zaten.Çizgidiyarı dışında adam yerine konulmuyoruz yalansa yalan deyin abiler.

Söylediklerine tamamen katılıyorum, dostum. Maalesef çizgi romana ve okuyucusuna değer verilmeyen bir ülkede yaşıyoruz. Türkiye hariç tüm Avrupa ülkelerinde, Amerika'da, Japonya'da comics, fumetti ve manga çizerleri el üstünde tutulur, değer verilir. Bizde durum tam tersi. Yıllardır çizgi romana Teksas-Tommiks diye isim vermişiz, hâlâ öyle. Okuyucunun durumu daha vahim. En büyük tepki genelde ailelerden gelir. Ben de böyleydi, sanırım tüm okurlar için de durum hemen hemen aynıdır. Hâl böyle olunca, yayınevleri de aynı tutum içindeler. Fiyatlar müthiş pahalı. Amerika'da comics fiyatları 1 USD. Bizde 20-30 TL arası. Arada uçurum var neredeyse. Sonra da, kitap satamıyoruz diye ağlıyorlar. Sen yap kitabın fiyatını 5 TL, bak nasıl satıyorsun peynir ekmek gibi... Yok satarsınız yok...

martell

Onursal Üye
31 Tem 2011
105
539
Dindar Diker 1 usd Amerika'da cilt yok.Fasikül var. Oda ı usd değil.Sizin 20 tl dediğiniz cilt albümler. Türkiye'de 9 TL tek fasikül albümler çıkıyor. Biraz araştırma ile aşağıdaki gibi albümlere ulaşa bilirsiniz.

avenging spider man 8 tl etiket ile çıkardı Marmara çizgi

SuperSnake

Yeni Üye
5 May 2015
77
73
martell dostum jbc ye fiyatlarına lafım yok.Jbcnin Hakkını yiyemem yukardada bahsettim. Jbcyi eleştirdiğim tek nokta 1 ve 2 yıllık takvimleri olmayışı.Yoksa facebookta çok ilgililer sağolsunlar.

1 hafta önce kadıköyde 1-2 dükkana avengers dağıldı sordum yoktu.Bir Dükkanda Buldum.Adama dedimki hiçbiryerde bulamamıştım bu caddenin sonunda bir umut olduğunu biliyordum.Abi Adam takıp cevap vermedi.İnsan bir gülümser bir dahaki sefere ilk buraya bakmanızı öneririz tarzı bir şeyler der.

Bu adamlar bir şeyin farkında değiller.Arşivi Sağlam biri bir blog açsa tarayıp tarayıp koysa çizgi romanları bu adamların ettiği kar %50 düşücek.Hatta bazıları kepek indircek.Nedenmi ? Türkiyedesin Korsana en meyilli ülkedesin kardeşim.Böyle Kendine Ego Basıp Müşterini Takmamazlık Yaparsan.Kimsede Üzülmez Sana.

abirekor

Yeni Üye
6 May 2015
15
0
Ben baya alıyorum ama fiyat dışında bide şöyle düşün bizde 8 tl maaş 1000 tl onlarda 3 dolar maaş 2000 dolar oranlama olunca çok fazla ayrıca ben arşiv bitsin istiyorum sadece zaten baya çr almış insanım bide okuyorsun 10 dkda bitiyor yeterli basılmış çeviri yok

abirekor

Yeni Üye
6 May 2015
15
0
Ha olsa bile ben günde 10 15 arası bazen 30a çıkar okuyorum hani olsa bile günde 240 veremem zaten çıkanlarıda alıyorum

legomert26

banned
12 Eki 2013
29
5
Amerika'da 1 dolara çizgi romanı zor bulursunuz. O fasiküller bile 3-5 dolara satılıyor. Üstelik biizm ülkemizde yayınlanan ciltlerin fiyatları 20-40 dolar arası (evet o ciltler. DC ve Marvel'ınkiler genelde 30, Image'in 20 dolar). O yüzden ciltlerin fiyatları bu çizgi romanların geldiği ülkeye göre gayet ucuzlar. Ciltlerin fiyatları bir memur ailesine göre çokta uygun değiller kabul ediyorum ama günde 1 tl biriktirsenz ayda 1 çizgi roman parası çıkıyor. Bu arada şunu da söylemek isterim ki ciltlerin tüm parası direk yayınevinin cebine girmiyor. Bu konu ile ilgili direk şu yazıyı okumanızı tavsiye ederim: Bu arada ülkemizde çizgi romanlar gittikçe ucuzlamaktadır. martell'in de dediği gibi Marmara Çizgi 2 ayda bir çıkacak ve fiyatı 8 tl olan fasikül benzeri Avenging Spider-Man serisini basıyor, Orjinal ciltlerle aynı fiyatta olmalarına rağmen 2 katı sayı içeren klasik seriler... Eğer ülkemizde çizgi romanın GERÇEKTEN yayılmasını ve önemli bir yer kaplamasını istiyorsanız biraz daha pozitif olup " bunlar çok pahalı, pü kaka ...yayınevi" demekten vazgeçmelisiniz bence.

SuperSnake

Yeni Üye
5 May 2015
77
73
Amerika'da 1 dolara çizgi romanı zor bulursunuz. O fasiküller bile 3-5 dolara satılıyor. Üstelik biizm ülkemizde yayınlanan ciltlerin fiyatları 20-40 dolar arası (evet o ciltler. DC ve Marvel'ınkiler genelde 30, Image'in 20 dolar). O yüzden ciltlerin fiyatları bu çizgi romanların geldiği ülkeye göre gayet ucuzlar. Ciltlerin fiyatları bir memur ailesine göre çokta uygun değiller kabul ediyorum ama günde 1 tl biriktirsenz ayda 1 çizgi roman parası çıkıyor. Bu arada şunu da söylemek isterim ki ciltlerin tüm parası direk yayınevinin cebine girmiyor. Bu konu ile ilgili direk şu yazıyı okumanızı tavsiye ederim: Bu arada ülkemizde çizgi romanlar gittikçe ucuzlamaktadır. martell'in de dediği gibi Marmara Çizgi 2 ayda bir çıkacak ve fiyatı 8 tl olan fasikül benzeri Avenging Spider-Man serisini basıyor, Orjinal ciltlerle aynı fiyatta olmalarına rağmen 2 katı sayı içeren klasik seriler... Eğer ülkemizde çizgi romanın GERÇEKTEN yayılmasını ve önemli bir yer kaplamasını istiyorsanız biraz daha pozitif olup " bunlar çok pahalı, pü kaka ...yayınevi" demekten vazgeçmelisiniz bence.

Ben Fiyat Eleştirisi Yapmadım.Çizgi Roman dükkanında yüzümüze gülenmemesi.Adam Yerine Konulmamamız. Herif En fazla benden 2 yaş büyüktür ama ne hikmetse söylediğimize cevap vermeyince kendince karizma yaptığını sanıyor.Kardeşim sen internette beleşe indirebileceğim ultron çağına 40 tl istemeyi biliyorsan yüzümüze güleceksin.Adam yerine koyacaksın bizi.

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490
Ben Fiyat Eleştirisi Yapmadım.Çizgi Roman dükkanında yüzümüze gülenmemesi.Adam Yerine Konulmamamız. Herif En fazla benden 2 yaş büyüktür ama ne hikmetse söylediğimize cevap vermeyince kendince karizma yaptığını sanıyor.Kardeşim sen internette beleşe indirebileceğim ultron çağına 40 tl istemeyi biliyorsan yüzümüze güleceksin.Adam yerine koyacaksın bizi.

Legomert o cevabı sana değil Dindar Diker'in söylediğine hitaben yazdı.

abirekor

Yeni Üye
6 May 2015
15
0
Dindar Diker bu arada sende bunlardan biri varsa arkham asylum a serious house on serious earth var sanırım bu linklerden biriyle iletişime geçer misin?

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490
Yöneticilerden biri bu konuyu kilitlese ya da taşısa iyi olacak.

abirekor

Yeni Üye
6 May 2015
15
0
Yardımcı olabilecek var mı çrde alan biriyim illaki bunlar vardır birinde paylaşabilir mi? Burdan paylaşmak yasaksa diye kendi iletişimimi de ekledim

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,999
denize sıfır
Yardımcı olabilecek var mı çrde alan biriyim illaki bunlar vardır birinde paylaşabilir mi? Burdan paylaşmak yasaksa diye kendi iletişimimi de ekledim

Forumu takip edin telif sorunu yoksa elbet birgün paylaşılır.
İsteğinizi sürekli tekrarlamak sadece insanları soğutmaya yarar.
Diğer bölümlerimizi de gezin ilginizi çeken binlerce roman bulabilirsiniz.:)

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,448
8,399
İzmir
Abirekor kardeşim, aradığın kitaplardan iki tanesi bende mevcut. Ama sana nasıl gönderirim bilmiyorum. :( Mediafire sitesine yükleme yapamam şu aralar, iş yerinden yazıyorum orası de devlet kurumu olduğu için her siteyi açmıyor. Şansına artık, yapacak bir şey yok.

Bu arada, kitap fiyatları konusunda yorum yapan malum arkadaşlar acaba hangi yayın evleri adına blogları veya forumları takip ediyor diye düşünmeden edemiyor insan. O firmalardan para falan mı alıyorlar ne? Yok o kitaplar çevrilemez, yok o kitaplar telifli, forumdan kaldırın. Forumda sadece bunları takip eden birkaç kişi var tanıdığım. Hiçbir paylaşım yapmaz bu arkadaşlar, hiçbir şey paylaşmazlar. İşleri güçleri Marvel, DC ya da diğer yayın evlerinin telifli veya basılacak kitaplarını izlerler. Önlerine ne koyarsanız onu yerler bunlar. Sonra da yok bu olmamış yok bunun suyu fazla gelmiş minvalinde yorum yaparlar.

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
997
3,280
Tespit edilemedi
Abirekor kardeşim, aradığın kitaplardan iki tanesi bende mevcut. Ama sana nasıl gönderirim bilmiyorum. :( Mediafire sitesine yükleme yapamam şu aralar, iş yerinden yazıyorum orası de devlet kurumu olduğu için her siteyi açmıyor. Şansına artık, yapacak bir şey yok.

Bu arada, kitap fiyatları konusunda yorum yapan malum arkadaşlar acaba hangi yayın evleri adına blogları veya forumları takip ediyor diye düşünmeden edemiyor insan. O firmalardan para falan mı alıyorlar ne? Yok o kitaplar çevrilemez, yok o kitaplar telifli, forumdan kaldırın. Forumda sadece bunları takip eden birkaç kişi var tanıdığım. Hiçbir paylaşım yapmaz bu arkadaşlar, hiçbir şey paylaşmazlar. İşleri güçleri Marvel, DC ya da diğer yayın evlerinin telifli veya basılacak kitaplarını izlerler. Önlerine ne koyarsanız onu yerler bunlar. Sonra da yok bu olmamış yok bunun suyu fazla gelmiş minvalinde yorum yaparlar.

Sayın Dindar Diker, haspel kader bir kaç sene önce fanları tarafından çevrilip paylaşılmış bir çizgi romana rastlamış olabilir insan. Fakat, bir kaç sene sonra o çizgi romanın telifi alınıp piyasaya dağıtıldığı halde linkleri kaldırılan çizgi romanları ısrarla paylaşın diyen bir takım kişiler çıkar ve habire özel mailime gönderin derler. İşte bu tip kişiler ile senin bahsettiğin tip kişilerin farklı olmadığı hatta aynı kişiler olma ihtimalinin bulunduğu söylenirse ne kadar isabet kaydedilmiş olunur.

Lafın kısası; telifli olduğu halde el altından paylaşın diyen kişilere serinin bütün kitaplarını satın almış olsalar bile diğerlerini de satın almaları önerilir. Telifliyse yayınevine destek olmak lazım.

Son düzenleme:

abirekor

Yeni Üye
6 May 2015
15
0
Zaten şurda aradığım kitaplardan biri bile çevrilmedi ve bulamıyorumda taa geçen sene mayısta çevrilecek dendi bir yıl olunca bende yazmaya karar verdim dindar diker faceye öylesine bir mesaj atsanda sana ulaşabilsem

SuperSnake

Yeni Üye
5 May 2015
77
73
Sayın Dindar Diker, haspel kader bir kaç sene önce fanları tarafından çevrilip paylaşılmış bir çizgi romana rastlamış olabilir insan. Fakat, bir kaç sene sonra o çizgi romanın telifi alınıp piyasaya dağıtıldığı halde linkleri kaldırılan çizgi romanları ısrarla paylaşın diyen bir takım kişiler çıkar ve habire özel mailime gönderin derler. İşte bu tip kişiler ile senin bahsettiğin tip kişilerin farklı olmadığı hatta aynı kişiler olma ihtimalinin bulunduğu söylenirse ne kadar isabet kaydedilmiş olunur.

Lafın kısası; telifli olduğu halde el altından paylaşın diyen kişilere serinin bütün kitaplarını satın almış olsalar bile diğerlerini de satın almaları önerilir. Telifliyse yayınevine destek olmak lazım.

Batmanin alayını basıcak jbc sanki ? misal knightfall basılacakmı hikayesi 1n comicsten sonra yarım kalmıştı bildiğiniz üzere ? devamını biri çevirse güzel olmazmı? Jbc bassada olur alırız 30 - 40 tlde veririm. Veremiycek Değilim. Jbc Artık 2 Yılıık takvimini yayınlamalıki bizde el altından batmanin jbcnin basmayacaklarını aramayalım.Jbc Bastıklarınıda alıp arşivimize koyalım ?

legomert26

banned
12 Eki 2013
29
5
JBC ve marmara çizgi yılın başında o yıl yayınlayacakları serileri/sayıları facebook sayfaları üzerinden bildiriyorlar. Batman konusunda ise zaten karakterdrek telifli olduğu için komple bütün çizgi romanlarının paylaşılması yalnış

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,440
hiçbiryerde :)
komple muamele yani.
Benimki şaka sadece...
Okuyacak o kadar şey var ki,
Ülkemizin sınırlı şartlarında ben
çıkan her karakterin her kitabının
çevrilmesini, kitabının basılmasını isteyemem şahsen. Diğer kitaplara bakarım. Mesela odenat mesele sensei mesela işte var çok arkadaş, onların çevirdiği kitapları okurum bizim yayınevlerinin çıkardığı kitapları okuyup bitiremedim daha. Hem sadece çizgi roman okumuyorum, biraz tarih biraz yaşadığım şehirden anılar biraz felsefe, nedir hayat neler oluyor evrende diye biraz bilim kitapları... Zaten sıra zor geliyor istemeye o zaman...
Batmanın demek ki gigabaytlarca kitabı var ha!
Şimdi kim bu arkadaşın tüm kitaplarını okumak ister. Tez mi yazacak, hayatını ona mı endeksleyecek nedir bilmiyorum..
Hayatımı ona Adıyaman ben. Adayamam yani:D. Son diyeceğim de budur :Ğ:d

abirekor

Yeni Üye
6 May 2015
15
0
Yolda vesaire okuyorum ve bilim tarih kitabı vs az çok okuyan genel olarak bol bol kesit öyküsü tarzı kitaplar okuyan bir insanım ama yol esnasında okurken bile 10 cr rahat okunuyor 1 yıl takip edincede pek birşey kalmıyor