Red Sonja - Renkli Klasik Macera ÇB

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,451
8,408
İzmir
Merhaba, arkadaşlar.
Yeni balonlamam Red Sonja ile tekrar birlikteyiz. Ustaların ustası John The King Buscema'nın çizdiği ilk maceralardan biri. Yeni nesil renklendirme ile çok güzel bir şekle dönüşmüş çizimler. Beğenerek okuyacağınızı umut ediyorum. Bir sonraki çalışmamı maalesef forumda paylaşamayacağım artık onu kendi arşivime sakladım. Çünkü o da telifliymiş. İtalyan çizer Hugo Pratt'ın ölümsüz eseri Corto Maltese'in Oğlak Burcu Altında adlı dört maceradan oluşan eseriydi. Renkler ve çizimler müthiş... Telifi hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse bu eseri de paylaşmaktan memnun olacağım.

cy7jjkdsj3qe93uxl.jpg

Sevgi ve saygılar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,954
ordu-turkey
Dindar bey red sonya hele ki böyle güzel bir renklendirme ile harika olmuş corto konusunda ne yazık ki çok üzüldüm ama yapılacak bir şey yok telif telif hep telif yine de sağolun.

Hellblazer

Onursal Üye
31 Mar 2012
752
1,586
Gotham
Red Sonja uzun zamandır karşımıza çıkmıyordu , balonlamanız ile hayat buldu. Bu güzel iş için yürekten teşekkürler :)

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,186
Büyük bir emek sonucu ortaya çıkmış harika bir paylaşım...
Zevkle okunacak bir macera...
Gönül dolusu teşekkürler Sayın "Dindar Diker";
saygılarımla...

bayrakzaf.gif

duvarsürüngeni

Aktif Üye
28 Ağu 2011
446
1,054
Hocam öncellikle ellerinize sağlık. Bunu arşivime İngilizce ismiyle eklemek istedim ancak bu sayının orjinal adını tam olarak bulamadım. Kapak Marvel Feature #1 olarak gözüküyor ama maceralar birbirleriyle uyuşmuyor. Orjinal sayının ismini söylerseniz sevinirim.

Teşekkürler yeniden. :)

DÜZENLEME: Biraz daha araştırdım ve maceranın "GIANT SIZE RED SONJA #1"den alınmış olduğunu gördüm. Orjinal adı "Episode" olarak gözüküyor. Bu macera ilk olarak renksiz haliyle Conan Saga #48 sayısında yer almış, ardından restore edilerek GIANT SIZE RED SONDA #1'de yayınlanmış.

Son düzenleme:

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,451
8,408
İzmir
Hocam öncellikle ellerinize sağlık. Bunu arşivime İngilizce ismiyle eklemek istedim ancak bu sayının orjinal adını tam olarak bulamadım. Kapak Marvel Feature #1 olarak gözüküyor ama maceralar birbirleriyle uyuşmuyor. Orjinal sayının ismini söylerseniz sevinirim.

Teşekkürler yeniden. :)

DÜZENLEME: Biraz daha araştırdım ve maceranın "GIANT SIZE RED SONJA #1"den alınmış olduğunu gördüm. Orjinal adı "Episode" olarak gözüküyor. Bu macera ilk olarak renksiz haliyle Conan Saga #48 sayısında yer almış, ardından restore edilerek GIANT SIZE RED SONDA #1'de yayınlanmış.

Tamamıyla haklısın, dostum. Macera adı, Episode. Kapak da dediğin gibi... Ben macera adını uydurmuş falan değilim, sadece en bilinen ismiyle paylaşmak istedim. Torrentlerden falan takip ediyor musunuz bilmiyorum ama Red Sonja'nın digital taramaları halen mevcut değil forumlarda. Bunu da nerden indirdiğimi inanın hatırlamıyorum. Macera çok hoşuma gittiğinden balonlamak istedim elimden geldiğince.
İlginize teşekkür ederim.
Sevgi ve saygılar.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,636
Arkadaşlar yüklenen bir link durup dururken kaldırılmaz bizim olan bir forumda, muhakkakki işlem yapan arkadaşımız yükleyen arkadaşımıza bilgi vermiştir nedenleri ile.

Konu tamamen neden kapatılmadı dersenizde burda paylaşımları kısıtlamak gibi bir niyetimiz yok, malumunuzdurki hepimiz çizgiyi ailemizden,işimizden sonra takip edebiliyoruz. Bazı zamanlar takip bile edemiyoruz.

Forumlarda asıl olan yükleme yaparken yükleyeceğimiz eser hakkında fikir sahibi olup olmamamızlada alakalı. Buna bende dahil tararım, bir yere yüklerim, ön izleme yapar forumda paylaşırım.

İşin hukuksal boyutunu bile bilmeden yaparım bunları. Niye yaparım, benim okuduğum bir eseri bir başka arkadaşımda okusun diye.

Uzatmayayım, Dindar açıklama yapar sanırım.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,451
8,408
İzmir
Bu eseri paylaşalı uzun zaman olmuştu, belki de zamanı dolduğu için kaldırılmış olabilir. Nedenini ben de bilmiyorum, arkadaşlar.

Linki yenilediği için de değerli dostuma çok teşekkür ediyorum.

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,983
Kısa fakat mükemmel bir paylaşım..Dişiliğine lafım yokta,hiçte Şeytana benzemiyor..Bu kadar güzel Şeytan olmaz..Teşekkürler sevgili dostum..Ellerine sağlık..

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,518
Elinize sağlık. Bu macerayı Conan Barbarian serisindeki bir conan sayısı eksik kalmasın diye çevirmiş ve o conanın içine ilave etmiştim. Açıkçası şimdi hangi sayıydı hatırlamıyorum, açıkçası bakmaya da üşendim. Benim açımdan bu sayının böyle bir hatırası var.