The Darkness & Batman (1999)

Darkopal

Yeni Üye
25 Ocak 2010
28
191
Bursa
THE DARKNESS & BATMAN

Yetim, gecenin içinde tek başına, katledilen ailesinin intikamını almaya yemin etmiş.
Gündüzleri milyoner bir çapkın rolünde ama gecenin karanlığı çöker çökmez yarasa kıyafetini üzerine geçiriyor.
Suçluların yüreğine korku salmak için gölgeleri kullanıyor. O Gotham şehrinin koruyucusu.
Bir gizem. Bir şehir efsanesi. Dedektif. Pelerinli savaşçı. Kara şövalye. O, Bruce Wayne. BATMAN.

Yetim, gecenin içinde tek başına, damarlarında akan kan kaderini tayin etti.
Işıkla karanlık arasındaki ezeli bir savaşın içine doğru itildi.
İnsanoğlunun bildiği en korkunç silahı kuşandı.
Bu silahı sahip olduğu tek ailenin düşmanlarını alt etmek için kullanıyor - Franchetti mafyası.
Gün ışığında bir fani. Geceleri ise bir Tanrı. Karmaşa. Yaradılış. Lanetli Ruh. O, Jackie Estacado. DARKNESS.

Darkness çevirilerine başladığımda aklımda hep bu çizgi roman vardı. İlk bunu çevirmek yerine Darkness'tan bir giriş yapıp, onu tanıtayım istemiştim. Sıra ikinci aşamaya geldi. Ancak bu kez çeviri ve balonlamanın haricinde, çizgi romanın taraması ve bütün görsel düzenlemeler de bana ait. Geniş kapsamlı bir çalışma olması ve ilk kez böyle bir işe kalkışmanın da heyecanıyla açıkçası biraz gerginim. Herhangi bir şekilde, gözümden kaçan bir eksik, bir hata olmuşsa, affola. Lafı daha fazla uzatmıyor ve sizi Karanlık ve Yarasa Adam'la başbaşa bırakıyorum. :)

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,555
Midgard
TürkÇizgi'nin sohbetine düşer düşmez kapmıştım bu çalışmayı. Teşekkürler üstadım :D

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
İlginç bir crossover , darkness'i hiç okumamıştım bakalım iki karanlık sever karekterin hikayesi nasıl olacak :D teşekkürler Darkopal.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,638
İzmir
Fevkalade bir çalışma olmuş.
Keyifle okudum.
Paylaşımın ve emeklerin için teşekkürler.

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Yuuuh!
Ayıp bana!
Yahu kaç gündür başlığı görüyorum ama eski paylaşım diye oralı olmadım vallahi :)
Batman Kara Şövalye en nihayetinde.
Darkness ile anlaşırlar sanıyorum :D
Teşekkürler üstad...
Özlediğimiz ses, özlediğimiz nefes.

12 Şub 2010
15,006
543,758
Kapaktan tanıtım bölümlerine kadar Türkçeleştirilmiş. Gerçekten titizlikle ve büyük emekle hazırlanmış, özenilmiş. Adeta bir sanat eseri meydana getirilmiş. Belli ki, başyapıt olması amaçlanmış.

Tebrik ve teşekkürler darkopal.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,656
Kasımpaşa
Her ne kadar sevmediğimi söylesem de Batman türünün en ilgimi çeken kahramanlarından birisi.. Muhakkak okunmalı denecek kadar özgün bir karakter.. Kendisi kadar özgün bir başka karakterle olan macerasını okumamak olmazdı.. Ama asıl olan burada benim ilk kez karşılaştığım türde bir çalışma olması.. Bu ve benzeri forumlarda kitap tarayanlar oldu, düzenleyenler oldu, çevirip balonlayanlar oldu.. Ama bir kitabı orjinal dilinde tarayıp düzenleyip ondan sonra çevirip balonlayan ilk çalışma sanırım bu.. Tebrik ve teşekkür ederim.. Saygılarımla..

harrylogan

Yeni Üye
3 Mar 2013
27
63
İstanbul
Chatboxa düşer düşmez indirdiğim bir solukta okuduğum ordan teşekkür ettiğim ama burda bir kez daha teşekkür etme ihtiyacı duyduğum bir eserdi hocam ellerinize sağlık :)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,759
İstanbul
Her yönüyle büyük emek harcanmış, çok kaliteli bir çalışma.

Keyifle okuyacağım. Ellerine sağlık, sevgili Darkopal.