Kuzeyliler / Northlanders Sven'in Dönüşü Sayı 01 - 02 - 03 (Çeviri ve Balonlama)

SECRET1962

Onursal Üye
27 Eyl 2009
411
2,733
akhisar
kuzeylilerlayout1page01.jpg
kuzeyliler2layout1page0.jpg

"Northlanders serisi efsanevi savaşçılar Viking’leri konu alıyor. Yazar Brian Wood, serinin çizerliğini ise Avrupa’lı çizer Davide Gianfelice yapmış. Kapaklar İtalyan illüstratör Massimo Carnevale tarafından hazırlanmış,(Alternatif kapaklar Andy Kubert).

Çizer Davide Gianfelice 1977, Milano doğumlu. Northlanders serisini çizmeden önce İtalya'da John Doe isimli dergide ve Bonelli içinse Dylan Dog Color Fest albümünde çizerlik yapmış.

Yazar Brian Wood’un seriye başlamadan önce, uzunca bir süre Vikingler üzerinde sıkı bir araştırma yaptığını da belirtelim.

Hikaye, M.S. 980'de Constantinople'de paralı askerlik yapan Viking Savaşçısı Sven’in doğduğu topraklara dönmesiyle başlıyor ve olaylar babasının ölümünden sonra bütün mirasına el koyan acımasız amcası Gorm'dan intikam almak isteyişinin etrafında gelişiyor."

Birinci,İkinci,Üçüncü Bölüm; Üçü bir arada..

Son düzenleme:

Kroker

Süper Üye
27 Nis 2009
1,742
2,225
Daha önce hiç okumamıştım, alışageldiğimiz çizgiromanlardan farklı bir seriye benziyor, bizleri bu değişik tatlarla tanıştırdığın için teşekkür ederim.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,640
İzmir
DC Vertigo adı altında fevkalade eserler çıkartıyor.
Forumumuzda olan Unknown Soldier bunlardan biri. Diğeri Northlanders. Northlanders'i indirmiş ama okumaya fırsat bulamamıştım. Konu ve çizimleriyle bu muhteşem eseri herkese tavsiye ederim.

hbal

Yeni Üye
24 Ağu 2009
47
26
Davide Gianfelice'nin çizimlerini çok sevmiştim. 5-6 sayı sonra çizer değişti maalesef. Çeviri ve paylaşım için teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

designer73

Kıdemli Üye
13 Eyl 2009
120
61
Paylaştığınız için, emek verdiğiniz için sonsuz teşekkürler. Ayrıca çeviri yapan arkadaş Unknown Soldier serisine devam etse ne süper olurdu. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,547
Dostum ,
Hem yeni link hem de paylaşımınız için teşekkürler.
Daha evvel de indirmeyi denemiş ama rapidden dolayı indirmeye muvaffak olamamıştım.
Elinize sağlık.

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,324
Bandırma
2010 yılının Ocak ayında forumdan ilk indirip okuduğum Ç&B ile yollarımız tekrar kesişti. Ne mutlu... Hemen sonrasında Le Teur(Ç&B) ve Berserker'ı indirip okumuştum. O günlerden bugünlere gelen tüm dostlara selam olsun, aramızdan ayrılanların ruhları şâd olsun...