[Tortuga] Modern Warfare 2: Ghost - Türkçe Çeviri & Balonlama

NiTian ErXing

Çeviri & Balonlama
19 Tem 2013
47
563
Valhalla
HZ9yvWqLhqQ.jpg

Merhaba arkadaşlar. Bir Gamer olarak ve Simon "Ghost" Riley fanı olarak bu serinin neden yapılmadığını hep merak ederdim ve daha fazla dayanamayarak kolları sıvadım ve çevirmen arkadaşımla 6 sayılık seriyi Türkçe'ye kazandırmayı başardık. Tortuga Çeviri olarak manga/manhwa/manhua çeviri grubuyuz ancak aradan bir çizgi roman çıkması da fena olmazdı açıkçası :) Bu ilk çizgi roman deneyimim oluyor gerçekten de zormuş mangaya zor derdim ama bunu görünce manga yanında çocuk oyuncağı gibi kalıyor^^ İlk deneyimim olduğu için hatalarımı mazur görürsünüz umarım. İyi okumalar.

Genel Bilgiler:
Yazar: David Lapham

Çizer: Kevin West

Tür: Psikolojik, Dram, Aksiyon, Yetişkin, Olgun, Savaş

Bölüm Sayısı: 6 Bölüm

Durum: Tamamlandı

Tip: Çizgi Roman(Soldan Sağa)

Modern Warfare 2 oyununda önemli bir role sahip olan Ghost'un hikayesini anlatıyor. Çizgi roman serisi Ghost'un Task Force 141'e katılmadan önceki yaşamını ve oyuna dahil oluş şeklini ele alırken, karakterin kendisine mercek tutup, onun kemik-tarzı maskesini ve neden kendisine Ghost dediğini açığa kavuşturuyor.

Bölümler:

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
İndirmeden önce sunum yazısını beğendiğim için like tuşuna bastım. Ancak indir komutuna uymama karşın karşıma benden google hesabımı isteyen bir şey çıktı.. Aslında çok müşkülpesent biri değilimdir ancak bu tür ilginç indirme şeyleri ile karşılaşınca biraz bozuluyorum.. Hani şu bildiğimiz rapid, media, Tc dosya gibi sitelere yükleyebilirseniz naçizane ben de indirebilirim. Saygılarımla..

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,640
İzmir
Manga okumadığım için çeviri grubunuz bilmiyordum.
Şimdi öğrendiğime göre bir göz atarım ama okurum yine diyemiyorum.
Ama yaptığınız çalışmayı indirip bir göz attım.
Çeviri ve balonlama çok başarılı buldum.
Paylaşım için teşekkürler, elinize sağlık.

Son düzenleme:

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
Çalışmanız hiç fena değil, bloğunuza göz attım güzel görünüyor çalışmalarınızın devamını beklerim.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,642
Benim de çok hoşuma gitti, biraz size oyunlarla ilgili çizgi roman toplayalım, hoşunuza giden olursa çevirirsiniz.

Emeğiniz için teşekkürler.

NiTian ErXing

Çeviri & Balonlama
19 Tem 2013
47
563
Valhalla
Benim de çok hoşuma gitti, biraz size oyunlarla ilgili çizgi roman toplayalım, hoşunuza giden olursa çevirirsiniz.

Emeğiniz için teşekkürler.

Açıkçası çok iyi olur bir kaç tane var olduğunu biliyorum ve yeni duyurulan The Witcher, Dark Souls çizgi romanlarını da takipteyiz çıktığında onlara da başlamayı planlıyoruz ama 2014 başlarında olacak ve o zamana kadar birkaç seriyi yaparız sanırım :)

Çalışmanız hiç fena değil, bloğunuza göz attım güzel görünüyor çalışmalarınızın devamını beklerim.
Teşekkür ederim elbette çizgi roman yapmaya devam edeceğiz^^

Manga okumadığım için çeviri grubunuz bilmiyordum.
Şimdi öğrendiğime göre bir göz atarım ama okurum yine diyemiyorum.
Ama yaptığınız çalışmayı indirip bir göz attım.
Çeviri ve balonlama çok başarılı buldum.
Paylaşım için teşekkürler, elinize sağlık.
Renkli serilerimizden Feng Shen Ji öneririm gerçekten kaliteli bir seridir :) Bende teşekkür ederim.

İndirmeden önce sunum yazısını beğendiğim için like tuşuna bastım. Ancak indir komutuna uymama karşın karşıma benden google hesabımı isteyen bir şey çıktı.. Aslında çok müşkülpesent biri değilimdir ancak bu tür ilginç indirme şeyleri ile karşılaşınca biraz bozuluyorum.. Hani şu bildiğimiz rapid, media, Tc dosya gibi sitelere yükleyebilirseniz naçizane ben de indirebilirim. Saygılarımla..

Kusura bakmayın Alternatif yükleyeceğim, güzel dilekleriniz için teşekkür ederim :)

Son düzenleme:

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,555
Midgard
CoD serisini pek sevmeyen biri olarak (yeni oyunlarındaki propaganda Captain America'da yok be kardeşim ayıptır :D ) çizgi romanı merak ettiğim için şuan indiriyorum. Okuduktan sonra tekrar mesaj yazarım sanırım ama bir manga ekibi olarak comics yapmanız hoş olmuş :D Ha bir de comics,fumetti,frankofon balonlamış biri olarak manga balonlamalarını hep çok basit bulmuşumdur, bunu demezsem içimde kalırdı :D

NiTian ErXing

Çeviri & Balonlama
19 Tem 2013
47
563
Valhalla
CoD serisini pek sevmeyen biri olarak (yeni oyunlarındaki propaganda Captain America'da yok be kardeşim ayıptır :D ) çizgi romanı merak ettiğim için şuan indiriyorum. Okuduktan sonra tekrar mesaj yazarım sanırım ama bir manga ekibi olarak comics yapmanız hoş olmuş :D Ha bir de comics,fumetti,frankofon balonlamış biri olarak manga balonlamalarını hep çok basit bulmuşumdur, bunu demezsem içimde kalırdı :D

İlk CoD oyuncularımdan olduğum için seriden kopamadım hiçbir zaman ama propaganda olayına bende katılıyorum. Yine dediğin gibi manga balonlamak gerçekten basit geliyor gözüme çizgi roman gibi değil :)

Not: İlk mesaja alternatif link eklenmiştir. [MediaFire]

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,642
mothersaraht01page001.jpg
mothersarah.gif

Elimde böyle bir seri var zannedersem almanca veya fransızca, 11 bölüm 200 sayfadan fazla her bir bölüm ama enteresan bir manga gibi geldi bana. Düşünürseniz yükleme yaparım. Mangalar için daha henüz bir arşiv yapmadım ama sevenlerini gördükçe o konu hakkında da bir araştırma yapmak lazım diye düşünüyorum. Yeterki çevirip balonlama yapılsın epey miktarda manga var bir 2 sitede.

NiTian ErXing

Çeviri & Balonlama
19 Tem 2013
47
563
Valhalla
mothersaraht01page001.jpg
mothersarah.gif

Elimde böyle bir seri var zannedersem almanca veya fransızca, 11 bölüm 200 sayfadan fazla her bir bölüm ama enteresan bir manga gibi geldi bana. Düşünürseniz yükleme yaparım. Mangalar için daha henüz bir arşiv yapmadım ama sevenlerini gördükçe o konu hakkında da bir araştırma yapmak lazım diye düşünüyorum. Yeterki çevirip balonlama yapılsın epey miktarda manga var bir 2 sitede.

Olabilir ingilizce dili varsa, değerlendiririz ama oyunlarla ilgili olsa daha iyi olurdu aslında :)

NiTian ErXing

Çeviri & Balonlama
19 Tem 2013
47
563
Valhalla

prince of persia filmi ve oyunu olsun çok sevilen (sevdiğim) bir seri çeviren olursa on numara olur :)
Kontrol ediyorum çevirmen de beğenirse kolları tekrardan sıvarız :)

Ps oyunu olarak Prince of Persia var, gerçi pc versiyonları da var bunun :)

Prince of Persia Before The Sandstorm

Prince of Persia The Sands of Time

Çok iyi oldu bu açıkçası, şu sıralar tekrardan PoP serisine başlamıştım iyi denk geldi :D Bunu çevirmen arkadaşımla konuşurum, PoP fanı olarak bu seriyi Türkçe'ye kazandırmak beni mutlu eder.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,235
Kamlançu
Kalitesini ispatlamış bir oyun olan POP'un çizgi romanını okuyabilecek olmak benim gibi oyunseverleri memnun edecektir. Sevindim valla :D

NiTian ErXing

Çeviri & Balonlama
19 Tem 2013
47
563
Valhalla
Kalitesini ispatlamış bir oyun olan POP'un çizgi romanını okuyabilecek olmak benim gibi oyunseverleri memnun edecektir. Sevindim valla :D

Sands of Time'ı yapmayı düşünüyoruz ancak diğerini anlamadım neyin öncesidir veya her şeyin başlangıcı mıdır? Bilgisi olan bir arkadaş açıklarsa sevinirim :)

ReSuraz

Yeni Üye
21 Eki 2013
1
2
Prince of Persia The Sands of Time'ın çevirisini yapmaya karar verdim.
Diğeri olayların öncesini anlatıyor sanırım, o konuda şimdilik bir şey diyemiyoruz .)

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,235
Kamlançu
Anladığım kadarı ile diğeri filmdeki olayların öncesini anlatıyor. 4 sayı olarak gördüm nette ama başka sayıları da olabilir.

NiTian ErXing

Çeviri & Balonlama
19 Tem 2013
47
563
Valhalla
Prince of Persia - The Sands of Time yapacaktık ve bugün yayınlamayı düşünüyorduk ancak gördüğümüz üzere bu sayı daha önce bir yayınevi tarafından basılmış ve şu an satışta bulunmakta dolayısıyla iptal ettik. Diğer düşündüğümüz ise God of War'ın 6 sayılık çizgi romanı veyahut Mirror's Edge'in yine 6 sayı olan çizgi romanını yapmayı düşünüyoruz, teşekkürler.

Lt.Ghost

Yeni Üye
19 Kas 2019
1
2
Çeviri harika Ghost un çizgi romanı olduğunu yeni öğrendim ve hemen araştırdım bu site güvenilir duruyordu facebook sayfanızıda baktım gayet güvenli bi siteye benziyor. Bu arada çeviriniz harika ötesi tebrik ediyorum işinizi iyi yapıyonuz kolay gelsin.