Superman - Her Şeye Sahip Olan Adam

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
supermanannual1100forthemanwhohaseverything.jpg

Uzun süredir forumu izliyordum ama eli boş dönmeyim dedim, bu yüzden bir çeviri balonlama yapmadan ses çıkarmayım dedim, sonunda bitti tamda bayrama denk geldi çok sevdiğim bir Superman hikayesini sizlere sunuyorum herkese iyi bayramlar , bu çalışmam da bir bayram hediyesi olsun :).

Hikayeye gelirsek, Watchmen'i yaratan ikiliden , büyük üstat Alan Moore ve Dave Gibbons'tan sıra dışı bir Superman hikayesi. Üstat yazarlığını, Gibbons ise muhteşem çizimlerini konuşturuyor. Yanlızca tek sorun tarama biraz kalitesiz, daha yüksek çözünürlüklü bir halini bulamadım , yapabildiğim kadar parlatma işlemi yaptım ama hikayenin kurgusu kesinlikle tarama kalitesini göz ardı etmenize yeter :D .

Moderatör tarafında düzenlendi:

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490
"For the Man who Has Everything" bunun daha doğru çevirisi "Her Şeye Sahip Olan Adam İçin" şeklinde olmalı bence veya hikayeyle bağlantılı olarak "Her Şeye Sahip Olan Adam İçin Bir Hediye" şeklinde olabilir. Diğer türlü tam olarak anlamı yansıtamıyor sadece "her şeye sahip olan adam" deyince.

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
"For the Man who Has Everything" bunun daha doğru çevirisi "Her Şeye Sahip Olan Adam İçin" şeklinde olmalı bence veya hikayeyle bağlantılı olarak "Her Şeye Sahip Olan Adam İçin Bir Hediye" şeklinde olabilir. Diğer türlü tam olarak anlamı yansıtamıyor sadece "her şeye sahip olan adam" deyince.

Bire bir çevirisi olan "her şeye sahip olan adam için" doğru olur fakat yarım bir şekilde kaldığı için tercih etmedim , ayrıca hediye gibi olmayan kelimeyi eklemenin pekte manası yok ama aslında hikayenin esas vurgusu ona verilen hediye değil, sahip olduğu şey .

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,616
İzmir
Bu çalışmayı indirmek için Alan Moore ismi bile yeter.
Daha okumadım ama şimdiden teşekkür ederim.

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,555
Midgard
Şimdilik sadece indirip balonlamaya göz gezdirdim. Alan Moore yazdıysa zaten okunur :D Okuduğumda ayrıyetten konuşuruz bu sayı hakkında değil mi hocam? Superman için teşekkürler :)

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
Şimdilik sadece indirip balonlamaya göz gezdirdim. Alan Moore yazdıysa zaten okunur :D Okuduğumda ayrıyetten konuşuruz bu sayı hakkında değil mi hocam? Superman için teşekkürler :)

Tabi ki abdullah, dün ha gelir ha gelir diyordum biz çıktıktan sonra gelmişsin :D sana gösterdiğim ÇR'den konuşuruz bundan da konuşuruz :D

12 Şub 2010
15,006
543,712
Yazarın kimliği zaten yeterince referanstı. Güzel bir senaryo, çizgiler de güzel.

Cobra iyi bir seçim yapmış, bayrama yetişmesi isabet olmuş. Teşekkür ediyor, iyi bayramlar diliyorum.