5 Ronin Tamamlandı

Kemikdilli

Kıdemli Üye
2 Ocak 2012
194
538
s1l0g.png

Wolverine, Hulk, Punisher, Psylocke ve Deadpool'un başrollerini paylaştıkları bir hikaye. Çalışmayı yarım bırakmıştım ama buradan gelen bir motivasyon ile tamamladım. Çalışmanın herhangi bir yerine kendi adımı yazmadım. Hikaye metinleri ve kapakların başlıklarındaki bazı metinler dışında hiç bir yerini değiştirmedim. İnternetten indirdiğim onlarca kitaba emek verenlere bir teşekkür olarak sunuyorum. Umarım çeviride çok hata yapmamışımdır da zevkle okursunuz.

Çok sıkıntı olmayacağını umduğum iki durum var. 1- dökümanlar pdf. Ben okumak için pdf'e çeviriyorum. Sorun olursa jpg klasörü yapabilirim.
2- Link Sendspace'den. Mediafire'e üyelik almaya üşendim. ,

************ Telif Hakları Nedeniyle Link Kaldırıldı***********

Moderatör tarafında düzenlendi:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Paylaşımınız için teşekkürler.
Wolverine hikayesini okuyunca serinin nasıl devam edeceğini merak etmiştim.
Tanıdığımız karakterlerin farklı hallerini merak ettim.

Siz pdf okumayı seviyorsunuz lakin ben ve benim gibi birçok arkadaş cbr okumayı sevdiğinden size zahmet resim dosyalarını da rar olarak yüklerseniz çok iyi olur.
Şimdiden tekrar teşekkürler.

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,552
Midgard
Eğer .cbr olarak (hatta .rar'a bile razıyım :D) atarsanız ben mediafire'a upload ederim. Böylece alternatif linkle de uğraşmazsınız. Ancak .cbr linki isteriz de isteriz! :D

Kemikdilli

Kıdemli Üye
2 Ocak 2012
194
538
Aslında özellikle pdf'i tercih etmiyorum. Çalışmayı yaptığım program pdf çıkışını kolay yapıyor. Tekrar jpg'e çevirdiğimde siyah yazıları bozdu biraz. Pdf olarak daha net göründüğü için o şekilde bıraktım. Epub'a ne dersiniz? Epub'a daha kolay çevirebilirim...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Ufaktan x-men wolverine falan okuduğum için
anlarım diyorum ben bu seriyi:)
Şu kapaklara bakınca çok güzel hikayeler olacağını
düşünüyorum,
verilen emeğin büyüklüğünü tahmin edebiliyorum,
çok teşekkür ederim sayın kemikdilli...

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,552
Midgard
Karakterleri az buçuk tanıyorsanız gönül rahatlığıyla okuyabilirsiniz. Marvel kahramanlarının alternatif hikaye serisi anladığım kadarıyla. Bu arada Ronin, Kaçak Samurai demektir. Efendisini bırakmış, gerektiği gibi koruyamamış, utandırıcı suçlar işlemiş, harakiri yapmaktan kaçınmış Samurailara Ronin denir. Tekrar teşekkürler Kemikdilli. Verilen emeğin çokluğunu bir balonlamacı olarak biliyorum ki sen çevirisini de yapmışsın. Duble emek :D Japonlardan uzak kaldım bu ara sayende Japon açlığımı bastırabilirim :D

Son düzenleme:
12 Şub 2010
15,006
543,642
İlk bölümünü okumuş, diğerlerinin farkına varmamışım. Şimdi tamamlandığında göre baştan alacağım.

Sevgili yeryüzü, volverine benim için hep baştacı olmuştur. Sen de oku, pişman olmazsın:)

Emeklerin için teşekkür ediyorum kemikdilli:)

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Sonunda okuyabildim.
Hikayesini çok beğendim.
Çeviri de güzel.
4. sayıda çevirilmeden atlanmış 3 balonu saymazsak çok temiz bir çalışma olmuş.
Eline sağlık.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,677
İstanbul
Daha önce ilk sayıyı okumuştuk. Sevgili kemikdili galiba bu ilk sayıyı da elden geçirmiş. Daha iyi olmuş. Bu ilk sayıyla beraber ikinci sayıyı da okudum. Diğerleri de okuma listemde yerlerini aldılar. Orjinal metinle karşılaştırma olanağım olmadı ama bu ilk iki sayı itibariyle kullanılan dili çok beğendiğimi, bu anlamada rahatsız edici bir husus bulamadığımı söylemeliyim. Sadece "şey" sorunu var; bu benim kişisel takıntım :) "Şey"li tüm şeyleri :)) ) ayrı yazmak lazım; her şey, bir şey, çok şey,... gibi.

Balonlama ile ilgili de sevgili kemikdili'nin iyi bir noktada olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Belki farklı bir font seçilebilseydi daha iyi olabilirdi. Tüm seriyi topluca paylaşmak yerine teker teker paylaşsaydın kimi yorum ve değerlendirmeler sonraki sayılarda işe yarayabilirdi. Bundan sonraki çalışmalarda böyle yaparsın belki sevgili kemikdili. Bundan sonraki çalışmalar diyorum; kesinlikle devam etmen gerektiğini düşündüğüm için böyle diyorum. Ben harcanan yoğun emeğin ve bu emeğin sonucunda ortaya çıkan ürünün kalitesinin farkındayım.
Deadpool'un yer aldığı beşinci ve son sayının özellikle keyifli olacağından da eminim. Umarım çok gecikmeden okuma fırsatını bulacağım.

Bu büyük katkı için sonsuz teşekkürler, sevgili kemikdili.

Kemikdilli

Kıdemli Üye
2 Ocak 2012
194
538
Değerli Direnç, yorumların için teşekkür ederim. "Şey" konusu benim için karışık. Bazı "şey"ler bitişik bazıları ayrı yazılıyor diye biliyorum. "herşey" bitişik, "bir şey" ayrı gibi. Neye göre ayrı, neye göre bitişik bilmiyorum. Ama bazıları bitişik bazıları ayrı yazılıyor diye biliyorum.

Parça parça yayınlama fikri güzel. Şimdi Green Arrow'un eski bir hikayesini balonluyorum. Onu parça parça yayınlarım.

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,064
Değerli Direnç, yorumların için teşekkür ederim. "Şey" konusu benim için karışık. Bazı "şey"ler bitişik bazıları ayrı yazılıyor diye biliyorum. "herşey" bitişik, "bir şey" ayrı gibi. Neye göre ayrı, neye göre bitişik bilmiyorum. Ama bazıları bitişik bazıları ayrı yazılıyor diye biliyorum.

Parça parça yayınlama fikri güzel. Şimdi Green Arrow'un eski bir hikayesini balonluyorum. Onu parça parça yayınlarım.

Sevgili Kemikdilli; TDK ayrı yazılmasını öneriyor.Altta "şey" le ilgili bileşik sözcüklerin yazılışıyla ilgili örnekler var. Umarım yararlı olup kafa karışıklığını giderme de yardımcı olur. Emeklerin için ayrıca teşekkür ederim.

her an
her biri
her gün
her kimse
her ne ise
her nedense
her neyse
her şey
her yer
her zaman
hercümerç
herhâlde (belki,büyük olasılıkla)
her hâlde (mutlaka,kesinlikle,her durumda)
herhangi
herhangi bir
herkes

Son düzenleme:

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Her macerada ayrı karakterin hikayesi yer almasına rağmen birbiri ile bağlantılı olduğu için tek seferde bitirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca en güzel hikaye de sonuncusu olan Deadpool'unki bence. Tabi bu kişiye göre değişir.

Hikayeleri bizlerle buluşturan sayın Kemikdilli'ye teşekkür ediyorum.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,511
Özellikle bir parlov hayranı olarak teşekkür ediyorum.Yeni çalışmanızda bir parlov daha olsa ne iyi olur.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Siler misiniz acaba indirme linkini ?Bu çizgi romanı JBC basıcak.

Bu linkleri daha önce kaldırmıştık, lakin elde olmayan sebeplerden forum eski bir tarihten tekrar başlaması gerekince geri gelmiş oldular.
Haliyle eskiden yapılanları tekrarı vakit alıyor. Gözden kaçıyor.
Hatırlamış olduk: http://www.cizgidiyari.com/forum/forum-duyurulari/83398-yasanan-surec-hakkinda.html

JBC yayınlarını da beğenerek yakından takip ediyorum:
http://www.cizgidiyari.com/forum/ci...yayincilik-2015-yayin-takvimi.html#post370150

Link kaldırlıldı.

Repentless

Yeni Üye
18 Nis 2019
2
0
son mesajın üzerinden 9 yıl geçmiş, artık link paylaşmakta sakınca olmasa gerek :)) paylaşabilir misiniz?