B.P.R.D. - Boşluk Dünya #1/3

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,555
Midgard
BPRD-HE-01-01.jpg

Çeviri ve Balonlama: MousassaKanjeri

Paranormal Araştırma ve Savunma Bürosu'dan (B.P.R.D.) ayrılarak iç huzurunu bulmak için Agarta'ya gitmiştir. Hellboy'un da ayrılması sonucu Büro'da iç huzursuzluk başlamıştır. Bu sırada Liz'den gelen yardım çağrısına Abe Sapien (Balık Adam), Roger (Homunculus), Kate Corrigan ve yeni eleman Johann Kraus (Medyum) giderek korkunç bir gerçekle yüzleşirler.

Hellboy'un B.P.R.D.'den ayrılması sonucu yazar/yaratıcı Mike Mignola B.P.R.D.'nin kendi serisi olması gerektiğine karar vermiştir. Bu ilk hikaye olan ''Boşluk Dünya'', toplam 54 sayılık ''Kurbağa Salgını'' olay örgüsünün ilk parçasıdır.

Orijinal Adı: B.P.R.D. - Holow Earth
Yazar: Mike Mignola, Christopher Golden & Tom Sniegoski
Çizer: Ryan Sook & Curtis P. Arnold
Renklendirme: Dave Stewart
Orijinal Yayın: Ocak - Temmuz 2002
Türkçe Yayın: Temmuz 2013 - ?

İndirme Bağlantıları:

Alıntıdır. MousassaKanjeri başta olmak üzere tüm TürkÇizgi ekibine teşekkürler :)

Son düzenleme:

Cobra Captain

Kıdemli Üye
23 Haz 2013
115
438
Seriyi merak ediyordum. Umarım seriyi tamamlarsınız. Emeğinize sağlık.
seriye abdullah arkadaşımızın hiçbir katkısı bulunmamaktır. Hatta Türkçizgi ekibinin hiçbiri bu sitede kendi konularını atmamaktadır.Paylaşanlar sadece sitenin Türkçizgi nin paylaşımlarını görmek istemesindendir.Kendide bu görüşleri kabul edecektir.

MoussaKanjeri hocama saygımız sonsuzdur. Burada paylaştığın içinde teşekkürler abdullah.

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,555
Midgard
seriye abdullah arkadaşımızın hiçbir katkısı bulunmamaktır. Hatta Türkçizgi ekibinin hiçbiri bu sitede kendi konularını atmamaktadır.Paylaşanlar sadece sitenin Türkçizgi nin paylaşımlarını görmek istemesindendir.Kendide bu görüşleri kabul edecektir.

MoussaKanjeri hocama saygımız sonsuzdur. Burada paylaştığın içinde teşekkürler abdullah.

Güzel bir noktaya değindin :D Açtığım TürkÇizgi konularında bana değil de TürkÇizgi'ye teşekkür edilmesi önemli. Yani sonuçta benim tek yaptığım kopyala+yapıştır. Burda bütün emek TürkÇizgi'nin. Burdan bir kez daha TürkÇizgi'ye teşekkür edelim :D

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,743
İstanbul
Mike Mignola, dolayısıyla Hellboy ve yine dolayısıyla B.P.R.D ile ilgili görüşler epey çelişkili, epey uçlarda. Bir kesim hiç hoşlanmazken içinde benim de yer aldığım bir kesim bayılıyor.

İlk sayısını okuduğum bu öykü de oldukça keyifli.

Emeği geçen dostlara ve sevgili abdullah'a teşekkür ederim.