Superman:A.C. #775 Doğruluk ve Adaletin nesi komik?

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
img5929.jpg

Hikayenin tam adı "Doğruluk,Adalet ve Amerikan Yolunun Nesi Komik?" başlığa kısaltarak yazdım veya Amerikan Yolu kısmına katılmadığımdan da olabilir :D . Her neyse Amerikan Yolunu geçersek gerisine katılmamak mümkün mü? Hikayemize gelirsek kendisine Manchester Black'in önderliğinde Elit adını veren bir gurup süper güçlere sahip kişiler yakaladıkları kötü adamları anında infaz etmektedir. Tabi ki bu zalimce yöntemler Superman'in tepkisini çekmektedir fakat Superman'i esas zorlayan şeyse halkın bu zalimliği onaylamasıdır.
Bu öykü Superman vs Elite adıyla 2012 yılında animasyon filmine uyarlanmıştır. Bu kadar kısa bir öyküden yola çıkan animasyon filmi oldukça güzeldir tavsiye ederim fakat çizgi romanın bazı kısımları değiştirilmiştir ve aynı yalın anlatım şekline sahip değildir. Eğer animasyon filmini izlediyseniz orjinal hikayeyi sonunu bilsenizde beğeniceksiniz , izlemediyseniz daha çok beğeneceksiniz :D. Neyse fazla uzattım iyi okumalar.

Kullanılan Fontlar: CCComiccrazy, Tastlescandy, Lucida Handwriting, Times New roman

Moderatör tarafında düzenlendi:

enygma

Çeviri & Balonlama
6 Haz 2011
294
2,644
Kesinlikle en sevdiğim Superman maceralarından birisidir. Hatta benim için Superman'in tüm felsefesini, Dünya'ya, insanlığa bakışını bu kadar güzel özetleyen, toparlayan nadir sayılardan biridir. Ellerinize sağlık...

Bu sayı için özel bir inceleme de yapmıştık blogda, sayıyı okuduktan sonra bakabilir isteyen:

:)

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
Kesinlikle en sevdiğim Superman maceralarından birisidir. Hatta benim için Superman'in tüm felsefesini, Dünya'ya, insanlığa bakışını bu kadar güzel özetleyen, toparlayan nadir sayılardan biridir. Ellerinize sağlık...

Bu sayı için özel bir inceleme de yapmıştık blogda, sayıyı okuduktan sonra bakabilir isteyen:

:)

Harika bir inceleme olmuş enygma. İnsanlar Superman'i sıkıcı bulur , Batman niye hep aynı adamlarla tekrar tekrar uğraşıyor diye yakınır. Superman'in Luthor'un kafasını kopartması ya da Batman'in Joker'in gırtlağını kesmesi iki dakikalarını bile almaz ama onların esas amacı insanlara doğru yolu göstermektir . Belki de bende bu felsefeye inandığım için Comic türünde Anti-kahramanlardan pekte hoşlanmıyorum. Kahramanlarımı kirli olarak görmeyi istemiyorum :) .

Moderatör tarafında düzenlendi:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,747
İstanbul
Sevgili cobra, öncekiler de iyiyidi ama bu çalışmanda balonlamanı çok beğendim. Balon içi metin yerleşimi çok önemsiz bir iki yer dışında çok güzel olmuş.

Öykü ilginç. Okuma listemde. Bugün gerekli zamanı ayırabilmeyi umuyorum.

Ellerine sağlık.

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,695
sevgili cobra ellerine sağlık.

ben de balonlama konusunda ilerleme kaydettiğini düşünüyorum ama hala bazı balonlarda ufak ortalama sorunları ve kenarlara yakınlık mevcut. bir de balonların ovalliğine göre cümleleri ayarlamaya çalışman (olabildiği kadarı ile) çok daha güzel balon içi görsellik verecektir.
bu detayları da halledersen çalışmaların daha bir güzel olacak.

sevgiler...

12 Şub 2010
15,006
543,719
Şimdi bu güzel sunumdan ve katkı veren dostların yazdıklarından sonra gel de okuma.

Epeydir Süpermen okumuyordum sevgili cobra. Daha doğrusu ben Süpermen okuruydum, Süperman' e alışamadım:)

Ama bunu kesin okuyacağım. Peşinen teşekkür ediyorum.

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,555
Midgard
Superman comics dünyasının simgesidir, en bilindiğidir, hasıdır ama düşman eksikliğinden mi yoksa tam oturtulamayan orjininden kaynaklı mı bilinmez elle tutulur, efsaneler arasına sokulur hikayesi pek yoktur (pek yoktur dediysem 1930'dan bu yana süre gelmiş bi kahramana göre düşünün :D) ama bu 21. YüzYıl Superman hikayelerinde ilk 10'a zorlayacak, animasyonunu ayıla bayıla izlediğim macerayı comics seven sevmeyen herkese şiddetle tavsiye ederim!.(Ne uzun cümle kurdum be sonunda bitti :D) Ayrıca bu Elite takımının neden daha çok macerada kullanılmadığından da yakınıyorum. Black'in kostümünün, Hat'in hareketlerinin hastası olmuştum animasyonda. Diğer 2 yancı pek sarmasa da bu 2 süperkötüyü daha çok macerada görmek isterdim.

Seriye getirelebilecek tek eleştiri ise Amerikan propagandası yapması :D Onun dışında 10 üzerinden 9! :D

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,621
İzmir
Sevgili Cobra,
Çok önemli bir sayı seçmişsin. Superman felsefesini anlatan okunması gereken bir sayı. Teşekkürler.

Balonlamanla ilgili direnc11 ve comedian ile aynı fikirdeyim. Yeni çalışmalarında kolaylıklar dilerim.

Cobra Captain

Kıdemli Üye
23 Haz 2013
115
438
şahsen süpoyu sırf bu yaptıklarından sevmiyorum.Propagandaları ve kuralları. Elit grubu yıkılırken içim kan ağlayıp durdu bir şekilde kendimi manchester la bağdaştırdım. Anti-Hero hayranı olduğum için genelde bu tür sonları beğenmem hatta Süpo yu sırf Man of Steel de sevebildim anca. Ama tabi çevirinde bir emek var eline sağlık

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
şahsen süpoyu sırf bu yaptıklarından sevmiyorum.Propagandaları ve kuralları. Elit grubu yıkılırken içim kan ağlayıp durdu bir şekilde kendimi manchester la bağdaştırdım. Anti-Hero hayranı olduğum için genelde bu tür sonları beğenmem hatta Süpo yu sırf Man of Steel de sevebildim anca. Ama tabi çevirinde bir emek var eline sağlık

Propaganda konusunda katılıyorum , ama süpo candır , bir sürü kahramandan daha insandır ortada dolaşan. Bir süre yokum dönüşte çok sevdiğim bir hikayesini yapmayı düşünüyorum. O hikaye süpoyu en iyi anlatanlardan biridir. Telden yazmakta amma zormuş takipte kalın :)