Justice League(Adalet Birliği)- Yeniçeri

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
jlaannual0400c.jpg

Comic dünyasının ilk ve tek Türk kahramanı Yeniçerinin hikayesi karşınızda. DC'nin 2000 yılında farklı ülkelerden kahramanlar yarattığı, Planet DC adıyla yayınlanan birkaç serinin annuallerinde görünen kahramanlardan bir taneside Türk seçilmiştir. Hemde dönemin en başarılı serilerinden birisi olan JLA'da kendine hayat bulma şansı elde eden Yeniçeri'nin hikayeside hiç fena olmamış. Daha sonraki projem Superman'in Man of Steel filmi şerefine Superman hikayesi olacak.

Kullanılan Font: Laffayeta Comic Pro
Etrigan'ın Konuşma Fontu: Mael
Dolgulu Yazılarda: Tasteless Candy Pro,
Planet Benson
CCBrontoBurger-Medium

Moderatör tarafında düzenlendi:

abstergo78

Yeni Üye
26 Nis 2013
26
7
sabırsızlıkla bekliyoruz çalışmanı hocam eline koluna bileğine sağlık..Türkçe olursa daha da sabırsız bekliyeceğiz sabahlara kadar :D

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,617
6,031
İstanbul-İzmir
Selma Tolon!
Esinlenme ve hikayesi bana göre bir hayli iyi idi!
Cobra yapmışsa iyi iş çıkarmıştır derim ve okurum arkadaş :)
Superman bekliyorum ...

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,679
İstanbul
Sonunda Yeniçeri karşımıza geldi, hem de kendi dilimizde.

Bu öyküyü okuduktan sonra Batman'lıların isimleriyle ilgili telif hakkı istemelerini makul karşıladığımı söylemem lazım. :)

Kanuni Sultan Süleyman, Merlin, Excalibur... İyi bir karma :)

Yeniçeri karakterinin ortaya çıktığı başka çizgi roman var mı, sevgili cobra?

Bu çok özgün çalışma için teşekkür ederim. Yeni çalışmalarını sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
Sonunda Yeniçeri karşımıza geldi, hem de kendi dilimizde.

Bu öyküyü okuduktan sonra Batman'lıların isimleriyle ilgili telif hakkı istemelerini makul karşıladığımı söylemem lazım. :)

Kanuni Sultan Süleyman, Merlin, Excalibur... İyi bir karma :)

Yeniçeri karakterinin ortaya çıktığı başka çizgi roman var mı, sevgili cobra?

Bu çok özgün çalışma için teşekkür ederim. Yeni çalışmalarını sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

Abi aslında bir defa daha çıkıyor benim bildiğim ama görüntü olarak, konuşması yoktu bütün evreni tehdit eden bir tehlike karşısında büyü tabanlı DC kahramanlarıyla birlik oluşturuyordu.

Bu arada eklemeyi unuttum bütün tırnak içindeki cümleler hikayede kullanılan orjinal türkçe cümlelerdir ellemeden ekledim mesela Manhunter'ın canınız sağ olsun deyişi gibi ya da Batman'in sallandırdığı adamın dilim varmıyor demesi gibi.

Son düzenleme:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Yeniçeri, bana hiç bizden bir kahraman gibi gelmiyor.
Bir kere olaylar çok garip. Darbe yapacak bir subay hemde günümüzde şeytan çağıracak.
Bununla da o kadar işinin arasında Adalet Birliği ilgilenecek.
Tabii DC evreninde Yeniçeri isimli bir karakter tarafından müdahale edilecek.
Aquaman ise bizim kıza kur yapacak, bizim ki de boş değil pozlarında ( Aman Mera duymasın.)
Bir de Yeniçeri'nin kostümü, bence hiç olmamış.
Bir elinde büyü kitabı bir elinde kılıç.
Orjinin hikayeside bayat.
Kos koca Kanuni'nin yanına Arthur'un Merlin'ini koyacaksın.
Kayadan çekilen Excalibur'u ekleyeceksin. Orijinal diye sunacaksın.
Hiç bizi yansıtan bir hikaye olmamış.
Hiç bizi yansıtan bir karakter de olmamış.
Ben bu Yeniçeri'yi sevmedim.
(Çok önceden bu kitabı okumuştum. Sakın Cobra'yı eleştirdiğimiz zannetmeyin.)

En çok sevdiğim sahne; adamın Batman'ın ipinde asılıyken olay yerinin Batman olduğunu anlattığı yerdi...

Sevgili Cobra, çalışman fena değil. Ana kapağı tamamen Türkçe yapmak hem zor hemde vakit isteyen bir uğraş olduğu için geçiyorum. Ama iç sayfalarda; yer ve zaman yazılarını Türkçeleştirseydin daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Ama kadı kızında bile kusur olur deyip ufak tefek eksikleri görmezden gelirsek, rahatlıkla okunan bir çalışma yapmışsın. Eline sağlık. Yeni çalışmalarını bekler, kolaylıklar dilerim.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Bizi ilgilendirdiği için çok önemli
bir sayı.Ne kadar teşekkür etsek az
sevgili cobra...
Acaip,çelişkili ya da hiç alışık olmadığımız
şeylerle karşılaşacağız da,
bir DC ya da Marvel hikayesinden
başka ne beklenir?...

Son düzenleme:

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,694
yeniçeri daha önce arkabahçe tarafından basılmıştı. o zaman okumuştum. ben d ekurgunun tutarsız ve çok zorlama olduğunu düşünüyorum. fakat değişiklik olsun diye okunabilir. :)

cobra dostum balonlama işini her yeni sayıyla biraz daha geliştiriyor. ufak tefek aksaklıkların da zaman içinde gideceğini düşünüyorum.

ellerine sağlık...
yeni çalışmayı bekliyorum....

12 Şub 2010
15,006
543,642
Sarkomer ve comedian ile aynı duyguları paylaşıyorum. Arkabahçe'den yayınlandığında okumuştum.
Okumadan önce bizden bir süperkahraman olması nedeniyle heyecan ve merak duymuştum. Okuduğumda yaşadığım ise tam bir hayal kırıklığı oldu.
Yani bizim süperkahramanımızı da amerikalılar mı yaratacak?
Bunları yeniden hatırlamamıza neden olan sevgili cobra'ya paylaşımı için teşekkür ediyorum.

tabure

Guest
14 Eki 2011
621
2,016
Bastiani Kalesi
Arkadaşların yazdıklarına katılıyorum, Türklüğü temsil etmeyen çarşaflı bir kahraman parodisi. Gerçi yabancılar gördükleri, duydukları ile bize bunu lâyık görüyorlar, haksızlar mı? Alttaki resim 3-4 gün önce Batman'da (şehir ismi de cuk oturmuş) bir platformun mezuniyet töreninde çekilmiş. Belli ki yeni süper kahramanlarımız yetişiyor, diplomalarını da almışlar....

%C3%A7ar%C5%9Fafl%C4%B1-t%C3%B6ren-650.jpg

Son düzenleme: