wolverine v2-1(renkli-düzenleme)

selim_72

Yeni Üye
7 May 2011
14
40
wolverinin sitede yayınlanmış siyah-beyaz 1ciltinin ilk çizgi romanı
siyah-beyaz=http://www.cizgidiyari.com/forum/arka-bahce-yayincilik/55133-wolverine-arka-bahce-yayincilik-klasik-seri-cilt-01-bolum-01-a.html

Bu serinin ilk bölümü renkli bir şekillde düzenledim ilk çalışmam nelere dikkat edeceğimi ve nasıl daha iyi hale getirebileceğimi yorumlarınızda bekliyorum

link=

Moderatör tarafında düzenlendi:

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,520
John Buscem ave Al Williamson çinisi olan bir çalışma. İlk sefer için gayet güzel olmuş. Devamını beklerim.

12 Şub 2010
15,006
543,799
Yorumlarımızı mı bekliyorsun:)

Harika bir iş yapmışsın selim_72

Buscema çizimleriyle volverine, bu cildin siyah beyazını bendeniz zevkle taramış, paylaşmıştım. İkinci cildini de savok üstadım.

Tek eksiğim bu maceranın başı. Hangi serinin hangi cildinde yayınlanmış bilmiyorum ve henüz okuyamadım.

Renklendirmeye devam dostum
+rep

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,642
İzmir
Wolverine 1. sayı. Arkabahçe'den okumuştum. Renklisi iyi oldu.
Çalışman temiz. Başarılı, başka işler yaptıkça kendini geliştirirsin.
Bir de kapak ekleseymişsin çok daha iyi olacakmış.
Teşekkürler.

Nommo

banned
2 May 2013
18
36
Madem yorum ve kritik istiyorsun, başlıyorum...
(Peşin peşin söyleyeyim sevdiğim deriyi yerden yere vururum) :)
1- Kesinlikle font seçimi yanlış. Kullandığın font çizgiromanla uyumsuz. Göze hoş görünmüyor.
2-Yazıların alt üst ortalanmasına yeterli özen gösterilmemiş.(İlk sayfa 1.balon)
3-Balonda yer varken gereksiz yere kelime bölmüşsün. (İlk sayfa 2.balon [kü- çük])
4-Çok üzerinde durmamakla birlikte "sword quest" yazısını da çevirseydin.
5-Üç noktayla biten cümle takip eden balonda üç nokta ile başlamalı (2.sayfa ilk ve sonraki balon)
6- Genel olarak font büyüklüğü az gelmiş. Balonlarda çok boşluk oluşmuş...

Üf.. yeter.. hem sıkıldım hem de -galiba- can sıktım...

İyiydi, bakma sen yerden yere vurduğuma... hevesini kırmak için değil, yorum istediğin için yazdım... Senin şanssızlığın, müşkülpesent ve zor beğenen birisine denk gelmen. :)

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,115
İstanbul
Sevgili Selim. Ellerine sağlık.
İlk sefere göre iyi bir iş çıkarmışsın. Genel olarak font büyüklüğü ve yazıların
balon içine ortalanması ile ilgili sorunlar var. Ancak giderilemeyecek sorunlar değil.
Yaptıkça üstesinden gelebileceksin.
Şimdiden kolaylıklar diliyorum.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,710
selim-72;
hem balonlama, hem de renklendirme çok güzel olmuş.
renklendirme beni aşıyor zaten. sıkıcı ve uzun bir iş
olduğunu biliyorum.sıkılmadan da devam edersen
yanına yeni arkadaşlar da eklenirse mükemmel olur.
kolay gelsin arkadaşım.ayrıca nommo arkadaşın da
çalışmalarını merak ettim doğrusu:)

Son düzenleme:

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
98
165
denizci
Volverine; ben sevmem hiç nedense bu kahramanı, okumam da, ama şu an hızlıca inceledim çalışmanız çok güzel olmuş, balonlamadan hiç anlamadığım için sadece dil anlamında baktım ve "dikat" yerine "dikkat" yazılması gerekenler gibi ... hatalar var, olsun, zamanla düzelir hepsi, müthiş güzel çalışmanız, elinize sağlık, kolay gelsin.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,519
Eğer ilk çalışmalarsa gerçekten güzel ;ellerine sağlık.Yukarıda arkadaşların değindiği konularda biraz gelişme çok daha iyi olacaktır.kolay bir iş değil;uğraşı ve insanları mutlu etme çabanızdan dolayı ve dahası burada paylaşıyor olmanızdan dolayı teşekkür ederim.
sevgi & saygıyla

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,846
137,180
Güzel çalışma olmuş,devamının olması dileğiyle.
Emeklerin için teşekkür ederim.