Ultimate comics spıderman #1

aducama

Yeni Üye
30 Ocak 2013
18
77
ultimatespiderman01001a.jpg

Evet sonunda bitti! işte link:

Son düzenleme:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,740
44,241
denize sıfır
Bravo:) Hevesli olman çok güzel,biraz yardım alarak güzel işler çıkaracağına eminim. İlk iş olarak hatalar elbette olacaktır yazı fontu,balonların içine yazının ortalanması birazda akıcı bir metinle düzene girer.Konunun uzmanları seni yönlendirecektir tavsiyelere uyarsan forum yeni bir kan daha kazanır mutlu oluruz.Teşekkürler.:)

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,932
İstanbul
Sevgili aducama,

Oldukça zahmetli ama bir o kadar da keyifli bu işe soyunduğun için tebrik ederim. Bu ilk çalışmanı inceledim:

Diyar'ımızda bu işe uğraşmak isteyen dostlara yardımcı olması için rehber niteliğinde bir duyuru hazırlamıştık. Gözden geçirmen için linkini vereyim:

Çeviri ve Balonlama (ÇB) Faaliyetlerinde Uygulanması Gerekli Asgari Standartlar

Haliyle ilk çalışman bu duyuruda belirtilen hususların bir kısmına pek uygun değil. Olsun. Hepsi düzeltilebilecek şeyler (Çeviriye daha konsantre olmak şartıyla. Çeviri, balonlama kadar kolay geliştirilebilecek bir husus değil. Ama bazı sayfalardaki becerin, konsantre olursan çeviri sorunlarının da üzerinden gelebileceğini gösteriyor). Bundan sonraki her çalışman bir öncekinden iyi olacaktır.

Bir sonraki sayıda arzu etmen durumunda çeviri - balonlama bölümü ile ilgilenen yöneticilerimiz ya da bu işle uğraşan diğer dostlarımız, ihtiyaç duyduğun hususta sana yardım etmekten sakınmayacaktır. Yapacağın yeni çalışmandan bir iki sayfa örnek gönderebilirsen memnuniyetle bazı önerilerde bulunabiliriz.

Umuyor ve tahmin ediyorum ki Çizgi Diyarı yeni bir çeviri- balonlamacı kazanıyor...

Kolaylıklar dilerim.

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,710
ben arkadaşlarım gibi pek iyimser bakamıyorum. bence paylaşıma açmadan önce (bu sayıyı yenilemek ile başlamanızı özellikle tavsiye ediyorum) bizlere yollayın ve üzerinde konuşalım, hatalarınızı belirleyip düzeltmeye çalışalım. uygun bir yazı fontu bulalım. bu haliyle gerçekten olmamış çalışmanız.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,067
76,155
hiçbiryerde :)
Elinize sağlık sayın aducama...
Her yaptığınız işle daha fazla deneyim kazanıp
biz çizgi roman severleri iyi hediyelerle
mutlu edeceğinize inanıyorum...
Teşekkür ederim...

aducama

Yeni Üye
30 Ocak 2013
18
77
Eleştirileriniz için teşekkür ederim. Bir sonraki sayıda bunları dikkate alacağım.