Hellboy Cehennemde (2013) #02

MKanjeri

Yeni Üye
17 Ara 2012
17
76
İstanbul
Hellboy Cehennemde (2013) #02 (Çeviri ve Balonlama)

hih0201.jpg

Kitap JBC Yayıncılık tarafından basılacağından link kaldırılmıştır.

Yazan & Çizen: Mike Mignola
Renklendirme: Dave Stewart
Kaynak: Digital
Çeviri & Balonlama: MousassaKanjeri

Keyifli Okumalar!

Moderatör tarafında düzenlendi:

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,695
çeviri ve akıcılık için (ingilizcem yorum yapacak kadar iyi değil ve daha okumadığım için akıcılık hakkında fikrim yok) bir şey diyemeceğim ama balonlama çalışmanız çok başarılı. font seçimi, yazıları yerleştirmeniz vs.
çalışmalarınızın devamını sabırsızlıkla bekliyorum.
ellerinize sağlık.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,047
Sarıyer
Hellboy sevdiğim bir seri değildir ama çalışmanızı değerlendirmek için okudum. İngilizcesi elimde olmadığından çeviri hakkında bir yorum yapamayacağım ama kullanılan Türkçe başarılı zaten kimsenin iyi yazılmış bir çeviriyi alıp İngilizcesi ile karşılaştıracağını da sanmıyorum. Balonlama konusunda comedian yorum yaptıktan sonra bana susmak düşer ama ben de beğendiğimi belirtmeden geçemeyeceğim.

Elinize sağlık.

MKanjeri

Yeni Üye
17 Ara 2012
17
76
İstanbul
Çevirinin doğruluğu konusunda içiniz rahat olsun. Aslında tek merak ettiğim konu balonlama kısmının nasıl olduğuydu. :) Photoshop bilgim paint terk olduğundan oldu mu yoksa olmadı mı diye çok merak ediyordum.

grifit

Aktif Üye
21 Ağu 2011
271
331
Çok teşekkürler MKanjeri.
Hellboy in Hell Amerika'da çıktı, hemen arkasından sen Türk okuruna Türkçe olarak sunmuşsun.
Hikayeyi güncel olarak takip etmek çok güzel. Bu imkanı sunduğun için tekrar teşekkür ederim.
:)