Ultimate Spiderman Sayı 160 Örümcek Adam'ın Ölümü (Çeviri ve Balonlama)

duvarsürüngeni

Aktif Üye
28 Ağu 2011
446
1,053
nkapakkck.jpg

Ultimate Spider-Man serisi büyük dikkat çeken bir çizgi roman dizisi olmuştu ancak 160.sayıda macera Örümcek Adam (Peter Parker)'ın ölümüyle sonuçlanıyor.Uzun süredir ilgi çeken macera sonunda sona eriyor.Peter Parker intikamını alabilecek mi?

İndirme Linki:

Rar Şifresi:
orumcekadaminolumu

Çeviri ve balonlama bana ait.
Hepinize bol çizgi romanlı günler :)

Sevgili Dynamo tarafından yeni link eklenmiştir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

sinerji

Kıdemli Üye
7 Ağu 2010
171
445
EGE
bu güzel paylaşımların artması dileği ile,aramıza hoşgeldin değerli kardeşim.gönül dolusu teşekkürler.:5:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Çalışmanı beğendim. Balonlaman da güzel.
Yeni çalışmalaını merakla bekler ve zevkle okuyacağıma eminim.

Lakin bir ricam var: Mümkünse cbr. dosyası olarak upload yap ve dosyalara şifre koyma.
Adamı uğraştırmaktan başka birşey değil.

Selamlarımla...

duvarsürüngeni

Aktif Üye
28 Ağu 2011
446
1,053
Teşekkürler.Bu işlerle uğraşmaktan gerçektende zevk alıyorum.
Gerçi bunda fazla diyalog olmayan yerler vardı ancak bütün bir sayısını çevirebildiğime çok sevindim :)
Şimdi SüngerBob çizgi romanları paylaşacağım.Eskiden çevirdiklerim :)

duvarsürüngeni

Aktif Üye
28 Ağu 2011
446
1,053
Çalışmanı beğendim. Balonlaman da güzel.
Yeni çalışmalaını merakla bekler ve zevkle okuyacağıma eminim.

Lakin bir ricam var: Mümkünse cbr. dosyası olarak upload yap ve dosyalara şifre koyma.
Adamı uğraştırmaktan başka birşey değil.

Selamlarımla...

.cbr olarak nasıl uploadlayabilirim söylerseniz ona göre yapabilirim :)
Söyleseydiniz koymazdım şifreyi,sonrakine eklemem.Yorumunuz nedeniyle çok teşekkür ederim.

MVCelebi

Yeni Üye
5 Şub 2011
87
226
Ellerine Sağlık kardeşim çok güzel olmuş.Daha nice çevirilerini görürüz inşallah :D

sleepingforest

Yeni Üye
20 Nis 2011
92
27
Dostum çeviri ve balonlaman gerçekten güzel olmuş tek dikkatimi çeken nokta it's okay'i tamam diye çevirmen oldu orda ki durumda baya ters olmuş onu sorun değil ya da tamam geçti tarzında çevirsen daha uygun olurmuş. Çalışmalarının devamını ve bizimle paylaşmanı dilerim :D

duvarsürüngeni

Aktif Üye
28 Ağu 2011
446
1,053
Teşekkürler.Bunları söylemeniz daha iyi çalışmama sebep olur her zaman için.Hatalarımı bilmek önemli :) Elimden geleni yapmaya çalıştım.Fazlasıyla karşınıza geleceğim. :)

ozaki

Süper Üye
4 Kas 2010
1,577
1,370
Sevgili Cubitus,
DeathofSpiderManCeviriMertKilic (adlı) bir klasör oluşturmuşsunuz..
Bu klasörün içindeki resimleri dosya0001.jpg dosya0002.jpg olarak sıralarsanız,
tarama,çeviri ve balonlama işleriniz bittiğindede klasörünüzü winrar programı ile .rar dosyasına çevirirseniz,
sonrasında,
DeathofSpiderManCeviriMertKilic.rar olan dosyanın uzantısını,
DeathofSpiderManCeviriMertKilic.cbr olarak değiştirirseniz size .cbr dosyası olur..
Konuya hakim bir genç olarak gördüğümden basitçe yazdım.. Soruların olursa pm atabilirsin..
Kolay gelsin.

zinzi

Süper Üye
19 Nis 2011
770
415
Yeditepe İstanbul
Ellerine sağlık gayet güzel olmuş.

Rar dosyalarındaki uzantıyı CBR ye çevirmek için. Denetim Masası > Klasör Seçenekleri > İkinci seçenek "Görünüm" > Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle.
Bu seçeneği inaktif hale getirmen yeter.

Genel bir bilgi olarak yazdım. Belki merak eden olmuşdur :)

nireng

Çeviri & Balonlama
20 Nis 2010
439
3,782
Hoşgeldin Marvel dünyasına. Arkadaşların yazdığı tüm satırlara katılıyorum.
Bundan sonra bu işin devamını inanıyorum gözün kapalı yaparsın.
Ellerine sağlık.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
mükemmel olduğuna eminim.sevgiler
saygılar.çalışmalarında başarılar.

santiago

Yeni Üye
15 Ağu 2010
69
203
istanbul
Öncelikle çevirin için teşekkürler eline sağlık..
Fakat aklıma bişey takıldı sormam gerek. Açıklamada, seri spiderman'in ölümüyle sona eriyor demişsiniz. Şöylede devam etmişşiniz "Uzun süredir ilgi çeken macera sonunda sona eriyor. Peter Parker intikamını alabilecek mi ?"

Acaba seri devam mı ediyor ? Spider-man ölmedimi ? Ölen biri nasıl intikam alıcak :D Merak ettim bunları ve olayı tam çözemedim.

Saygılarımla...

Shevarash

Süper Üye
24 Ocak 2010
1,239
971
İzmir
Ben çevirinin genel havasını beğendim, yaşına göre oldukça iyi. Sadece Türkçe`yi çok detaylı kullanmamaktan kaynaklanan tercihler var, onlar da ileride zamanla düzelir. Örneğin seni çılgın yerine seni kaçık daha uygun olabilirdi gibi... Ama gayet güzel, beklediğimden çok daha iyi, tebrik ederim.

Son düzenleme:

Nyo

Kıdemli Üye
18 Eyl 2010
104
69
Çok teşekkürler, eline koluna sağlık ama kusra bakmazsan söylemeden edemeyeceğim;

Ölemedi gitti pis böcek!

Hiç sevmiyorum seni Örümcek Adam.

duvarsürüngeni

Aktif Üye
28 Ağu 2011
446
1,053
Ben çevirinin genel havasını beğendim, yaşına göre oldukça iyi. Sadece Türkçe`yi çok detaylı kullanmamaktan kaynaklanan tercihler var, onlar da ileride zamanla düzelir. Örneğin seni çılgın yerine seni kaçık daha uygun olabilirdi gibi... Ama gayet güzel, beklediğimden çok daha iyi, tebrik ederim.

Teşekkürler. :)
Henüz 14 yaşındayım ve elimden geldiğince dilime ve kurduğum cümlelere özen göstermeye çalışıyorum. Şu anda Amazing Spider-Man'in 400.sayısını çeviriyorum. O da bitecek 1-2 güne :)

otopsi05

Yeni Üye
21 Haz 2011
1
0
Beyler bence peter ölmedi.Saçma sapan işler yapıyorlar para için.Ama o ölmez :( En azından amazing'teki gibi yenilenme saçmalığı olur.

darkmanra

Yeni Üye
16 Nis 2012
14
5
başarılarının daim olmasını dilerim. Bu yaşta gayretinden dolayı tebrik ederim. TEşekkürler...