Teknik yardım!

LoganGakgo

Yeni Üye
26 Ağu 2018
33
49
ilk çevirimi yapıyorum ve balonlamasını da kendim yapacağım fakat çevrilmiş ve balonlaması yapılmış bir jpg dosyasını hangi program ile son haline yani not defteri şekline çevireceğimi bilmiyorum . Program önerilerinizi söylerseniz çok memnun olurum.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,765
İstanbul
Kolaylıklar diliyorum. Üretimlerinizi görmekten mutluluk duyacağız. "Not defteri"nden neyi kastettiğinizi bilmiyorum ama tamamladığınız ve sıralı numaralandırdığınız jpg dosyalarını winrar ya da winzip ile arşiv dosyası haline getirip dosya uzantısını el ile " cbr" ya da "cbz" haline getirirseniz işlem tamamlanmış olacaktır. Cdisplayx ya da gonvisor gibi programlar aracılığıyla okunabilir hale gelecektir.

Çalışmanızı merakla bekliyoruz. Acaba hangi eseri çeviriyorsunuz?

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,020
denize sıfır
Çevirip balonladığınız dosyayı sağ tık yapıp winrar'la arşive ekle seçeneğine tıklayın. Ve yeni oluşan dosya artık okunabilir durumdadır. Onu bir linke yükleyip linki burada paylaşın. Bu kadar.
Takıldığınız her konuda yazın yardım için buradayız. Merakla bekliyoruz.:)

LoganGakgo

Yeni Üye
26 Ağu 2018
33
49
Kolaylıklar diliyorum. Üretimlerinizi görmekten mutluluk duyacağız. "Not defteri"nden neyi kastettiğinizi bilmiyorum ama tamamladığınız ve sıralı numaralandırdığınız jpg dosyalarını winrar ya da winzip ile arşiv dosyası haline getirip dosya uzantısını el ile " cbr" ya da "cbz" haline getirirseniz işlem tamamlanmış olacaktır. Cdisplayx ya da gonvisor gibi programlar aracılığıyla okunabilir hale gelecektir.

Çalışmanızı merakla bekliyoruz. Acaba hangi eseri çeviriyorsunuz?

Teşekkür ediyorum direnc11. Not defterinden kastım cbr formuydu. Wolverine'in bir one shot sayısını çeviriyorum.

LoganGakgo

Yeni Üye
26 Ağu 2018
33
49
Çevirip balonladığınız dosyayı sağ tık yapıp winrar'la arşive ekle seçeneğine tıklayın. Ve yeni oluşan dosya artık okunabilir durumdadır. Onu bir linke yükleyip linki burada paylaşın. Bu kadar.
Takıldığınız her konuda yazın yardım için buradayız. Merakla bekliyoruz.:)

teşekkür ediyorum büyük beyaz.
Bir linke nasıl yükleyeceğimide söyler misiniz? zahmet olmazsa :)

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,020
denize sıfır

Bu linke tıkladığınızda yükle butonu çıkıyor tıklayın sizden dosyayı seçmenizi isteyecek. Çeviri yaptığınız dosyayı seçip tamam diyoruz yüklüyor. Yükleme bitince sayfada bir link oluşuyor. O linki sol tuşla mavileştirip kopyalayın sonra forumda konu açıp sağ tıkla yapıştırın. Hepsi bu. Ve takıldığınız yerde çekinmeden yazın biz yardımcı olmak için buradayız.:)

Pertev

Çeviri & Balonlama
1 Ara 2017
524
6,385
FontCreator programı ile Türkçe karakterler nasıl ekleniyor acaba...?

LoganGakgo

Yeni Üye
26 Ağu 2018
33
49

Bu linke tıkladığınızda yükle butonu çıkıyor tıklayın sizden dosyayı seçmenizi isteyecek. Çeviri yaptığınız dosyayı seçip tamam diyoruz yüklüyor. Yükleme bitince sayfada bir link oluşuyor. O linki sol tuşla mavileştirip kopyalayın sonra forumda konu açıp sağ tıkla yapıştırın. Hepsi bu. Ve takıldığınız yerde çekinmeden yazın biz yardımcı olmak için buradayız.:)
Çok teşekkür ederim.