Fantastik Dörtlü #1 (1961) (Çeviri & Balonlama)

teks55

Çeviri & Balonlama
5 Ara 2016
2,454
7,972
kWxnko.jpg

Link:

Son düzenleme:

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,490
Tüm karakterlerin adını Türkçeye çevirip Thing'i orijinal haliyle bırakmak biraz garip olmuş doğrusu.

teks55

Çeviri & Balonlama
5 Ara 2016
2,454
7,972
2.sayının da çevirisi hazır
balonlama konusunda biri yardımcı olursa,
o sayıyı da foruma kazandırabiliriz.

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,448
8,399
İzmir
Çeviriyi gönderirsen yardımcı olurum seve seve. Fantastik Dörtlü en sevdiğim serilerden biridir. Hele hele ilk sayılardan başlamak en çok istediğim şeydi.

teks55

Çeviri & Balonlama
5 Ara 2016
2,454
7,972
Çeviriyi gönderirsen yardımcı olurum seve seve. Fantastik Dörtlü en sevdiğim serilerden biridir. Hele hele ilk sayılardan başlamak en çok istediğim şeydi.

Tabi ki buyrun:

Normal çevirisini yaptım, fakat mesela 1.sayıyı çevirdikten sonra balonlama işine geldiğimde ingilizce kısımdaki kelimeleri tekrardan tek tek inceleyip ona göre devrik cümle oluşturmaya çalıştım.Balonlamayı paint'den yaptım, bir hayli uğraştırdı.İlk çevirim olduğu için hata ve kusurlarım mutlaka olmuştur.

Esasında daha eğlenceli bir çeviri yapacaktım, fakat kelimeleri balonlara sığdırmak için mecburen cümleleri tıraşlamak zorunda kaldım.Mecburen en kısa ve öz haliyle yazmaya çalıştım.2.sayıdaki çeviri metni de böyle bir duruma ihtiyaç olabilir.

-Ayrıca Marvel Fandom Sitesindeki FF 1.sayının özetinin çevirisi-

180

Yüksel007

Kıdemli Üye
1 Şub 2017
125
63
İlk 3 sayısı çevrilen(Türkçizgi) dark Wolverine serisini çevirmeyi de düşünür müsünüz?